Teema: Kolimine

Sossu on pidanud oma elu jooksul kolm kolimist üle elama. Kõigepealt kodust minu juurde. Siis me kolisime omaette - siis oli ta pidepunktiks uues kodus voodi, millel hea tuttav lõhn juures. Ja nüüd siis jälle. Seeord elas ta kolimist kõige raskemini üle. Ainult tuvid, kes meie akna taga armastavad istuda, suutsid ta uue koduga lepitada - neid on ju nii tore jahtida. Nüüdseks on uus kodu enamvähem omaks võetud.

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kolimine

Minu Marius on samuti palju pidanud kolima(kahjuks). Kõigepealt meie juurde, siis teisse kohta ja nüüd varsti ootab meid kolmas koht. Aga õnneks, pole ma mingit stressi tähelanud, endale on tavaliselt suurem stress kui kiisukesel.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

jestas ma ei taha moeldagi, meil tuleb vist pikad autosoidud(4h) ja(2.5h) ja lend(3h) varsti üle elada. pluss elukoha vahetus.
kui keegi on kassiga lendamas käinud paluks väga muljeid ja näpunäiteid kuidas kassi olemist sel ajal natukenegi kergemaks teha. ja onneks estonian airis on kassid ka salongis lubatud, aint puur on meil 10cm korgem lubatust. ma ei oskagi otsustada, kas soita 3h milanosse ja sealt otselend tallinnasse voi siis 2h soit zürichisse ja  ümberistumisega lend votta. muretsen ennast praegu juba haigeks, kuigi see saab olema alles augusti lopus.

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

Tondu on ka kolm korda kolinud. Lisaks käib igasugustel tuttavatel külas (meie tuttavatel). Tema kohta ei saa küll öelda, et ta halvasti harjuks. Muidugi esimene kord kui üldse oma kodust meie juurde tuli, oli paar tundi segaduses. Kuid varsti juba mängis. Öösel oli rahutu. Kuid paar ööd magas meie juures (näo peal põhiliselt) ja siis juba sai üksigi hakkama.
Teine kord vahetasime korterit, kuid kõik tuttavad asjad olid ees ja selle poolest on Tondu hea reisikaaslane, et tal on uudishimu rohkem kui hirmu. Väga julge kass. Hakkas kohe tutvuma ja ronima igal pool. Ei mingeid probleeme.
Suvel tahaks ta Saaremaale kaasa võtta. Ei kujuta temaga bussisõitu ette. Lühikesel autosõidulgi juba piiksub aeg-ajalt, et "kas juba kohale ei jõua ja välja ei lasta teda kotist". Nii et 6 tundi bussisõitu..... Ilmselt peab ikka reisiks auto vaatama.
Vahel on sunnitud minu vanemate juures paar päeva veetma, kui mina ja mu kaasal on vaja pikemaks ära sõita. Kuid ka sellega harjus ruttu. Kuigi vahel kui käime vanematel külas, siis äraminekul ronib küll ruttu kotti, et teda ikka kaasa võetaks.
Kui kellelgi on ka kogemusi, kuidas kass sõidab tunde bussis, siis andke ka sellest teada.

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

To: bruno&co(CH)
Uudishimust küsin, miks Sa oma kiisu sinna reisile kaasa võtad?
NB! Vabandan oma uudishimu pärast big_smile
Muidu ise tahaks ka teada, kuidas kassid seda lennusõitu taluvad? Kes teab äkki kunagi pean oma kiisu ka kaasa võtma, kui välismaale minek wink. Ahjaa ja kuidas see paberite ajamine enne reisi läheb? On väga raske seda luba kassi transportimiseks saada?

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Ma pean selle pärast kassi kaasa votma, et tulen voibolla paariks aastaks tagasi Eestisse, et oma opingud ära lopetada. Dokumendid keerulised ei ole, kassi passi on vaja( loomaarstilt saab selle) ja vajalikke vaktsineeringuid. Ja lisaks pead uurima veel lennufirmalt, kas kassid on salongis lubatud ja mis mootmetes puur peab olema. Igatahes pagasiruumi ei lase ma kunagi oma kassi panna lennukis, stressifaktorid ja temperatuur voi ròhk voivad seal sageli fataalsed olla, müra, teised loomad, küttesüsteem voib mitte töötada.
Ja niipalju kui ma asja uurinud olen , on ka olemas antidepressandid kassidele reisimise ajaks, mida saab loomaarsti käest, moni tund enne sisse anda ja moju kuskil 6h.
Lennufirmale tuleks muidugi pikemalt ette teatada, Estonian Airil on kodulehel info üleval puuri mootmete ja hindade kohta.
Muidu paariks nädalaks reisile minnes ei hakka muidugi kassi traumeerima ja annan ta monele tuttavale voi kassihotelli hoiuks.

Thumbs up Thumbs down

Lendamisest: Meil kogemus seljataga - käisime Rootsi teises otsas lennukiga sügisel. Pileti ostsin netist ja seejärel helistasin lennufirmasse ja ütlesin, et mul on kass kaasas. Istuma pandi meid kõige tagumisse ritta. Lend oli muidugi lühike, 1 h 15 min. Kassile ei meeldinud tõus ja langus (kräunus), õhus olles ta magas. Tagasiteel oli lennuk pooltühi ja siis stjuuardess lubas, et õhus olles võin ta puuriga istmele võtta (ma ei teinud seda, kuna ta oli puuris istme all rahulik). Puurist välja kassi ei tohi võtta ja ega ma seda ei soovitagi, kassil on turvalisem puuris olla. Puuri peaks kindlasti panema vett (võre küljes olevasse anumasse). Kui reis on pikem ja ümberistumisega, saab kassil lasta trakside olemasolul salaja kuskil lennujaama nurgas jalutada ja sirutada, ehk isegi süüa-pissida (väike pissikast ja nutsakas liiva kaasa!).
Transpordipuurist: Peab olema mõõtude järgi. Lennujaamas on ootesaalis sellised raaamid, mille vahel saab kontrollida, kas käsipagas mahub ära istme alla (et kui mahub raami, mahub ka istme alla). Me kasutasime spets.puuri lendamise tarbeks, mis mahubki istme alla. Tavalised puurid ei mahu ükski tegelikult. Samas, kuskil pole öeldud, et kass ei võiks pehmes kotis reisida (Sherpa Bag vist kõige popim). Bruno, kui sa elad välismaal, võid isegi leida samasuguse puuri nagu mul on, Nylabone Fold-Away Pet Carrier, kuni 4,5 kg loomadele.
Piletihindadest: enamus lennufirmadel maksab salongis kantav lemmikloom kaalu järgi, a la 10 EUR/kg. Selleks kaalutakse kass koos puuriga check-in\'is ära. Kindlasti peab ette teatama piletit ostes või broneerides, et lendate koos kassiga. Minul vedas, kass lendas mõlemad otsad tasuta (tegemist oli väikese kohaliku loomasõbraliku Rootsi lennufirmaga).
Soovitus: pange kassile traksid selga kodus enne minekut ja pistke rihm tasku. Tallinna Lennujaamas pidin kassi puurist välja võtma ning temaga läbi turvaväravate minema. Puur sõitis läbi valgustusaparaadi. Panin kassi rihma otsa ja rihma ümber randme. See pole muidugi vajalik, kui tunnete oma kassi ja teate, et ta putku ei pista ja ei rabele. Rootsi poolel kass koos puuriga läbi turvaväravate ei läinud, ta viidi puuriga ümber väravate ja siis laual pidin kassi korraks väja võtma ning puur katsuti käega läbi.
Lõppkokkuvõttes läks meil hästi, Rootsi poolel igaks juhuks näitasin iseseisvalt dokumendid ette ja kontrolliti kiipi (aga oleks võinud ka lihtsalt läbi jalutada). Eesti poolel tulin otse välja (ei läinud tollist läbi ja keegi ei küsinud ka). Dokumentide kordaajamine on lihtne. Pagasiruumis ei laseks kassil iialgi lennata, samuti mitte ilma saatjata.

Algselt postitas: bruno&co(CH)
Ja niipalju kui ma asja uurinud olen , on ka olemas antidepressandid kassidele reisimise ajaks, mida saab loomaarsti käest, moni tund enne sisse anda ja moju kuskil 6h.

Mina ei annaks, sest siis ei paista tõsine probleem välja, kui see peaks tekkima.

Aga kuidas on pikemate lendudega(USA-see nt). Mingi hägune plaan istub peas mingi aja pärast sinna natukeseks/rohkemaks elama minna ja oma Mariust ei jätaks ma kuhugi maha!
smile

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Mind huvitaks ka just need pikemad lennud, kus oleks ka ümberistumisi. Aga aitäh vastamast sellegipoolest big_smile .Jälle minu vastik uudishimu, aga Bruno millises riigis Sa praegu viibid, kui see saladus pole big_smile

Sveitsis elame praegu, arvatavasti pean ka ümberistumisega lennu votma, siis saab kass vahepeal kuskil kinnises ruumis jalga sirutada ja liivakastis käia vajadusel. Ja CSA-l ( chezh airlines) on puuri korgus 10 cm korgem lubatud kui Est. Airil. Ja Zurichisse on 2 tunni tee, Milanosse(otselend est. airiga)  aga 3h.
Ja ma ei saa aru miks Estonian Air ei voiks panna siia otselendu, peaks neile kohe ettepaneku tegema. Oeh, nyyd laheb jutt juba liiga lennunduse teemasse.

Thumbs up Thumbs down

Oo väga lahe big_smile . Aga imelik tõesti miks otselendu ei ole :para: . Loodame et teie lend sujub hästi!