1

Teema: kass ei salli külalisi

Tere!

Meil säärane kummaline probleem, et kass ei salli külalisi.
Kui oleme elukaaslasega kahekesi, on tegu maailma kõige parema kassiga. Nurrub palju, magab kaisus, laseb endaga teha ükskõik mida. Ei ole ta kunagi nurka lasknud või meile kallale tulnud. Üldiselt on selline küllaltgi "möku", et isegi mänguhoos manguasju ei hammusta kõvasti ja lööb vaid pehme käpaga.
Kui aga külalised tulevad, on kass nagu äravahetatud. Kui külalised uksest sisse astuvad, siis uriseb ja susiseb nagu metslane. On juhtunud ka, et lööb vihasena vastu külaliste jalanõusid. Üldiselt kallale ei lähe, kuid uriseb ja susiseb meeletult. Samas sellises olekus võin mina teda ikka katsuda ja sülle võtta - minule ei tee endiselt viga.
Oleme üritanud kassi külalistega harjutada lastes võõrastel kassile anda tema lemmik maiustusi, kuid see ei aidanud. Nimelt läks ta selle peale veel tigedamaks ja võõraste käest toitu vastu ei võta.
Peitu ta ka ei lähe vaid istub koguaeg seltskonnas ja kui keegi kuhugi liikuma hakkab, siis jälle vajub maadligi ja hakkab urisema/susisema.

Kui külalised lahkuvad, muutub ta koheselt tagasi selliseks, nagu ta normaalselt on - hakkab nurruma ja poeb sülle/kaissu.

Tegu on aastase emase kassiga, kes on veel steriliseerimata. Kass on täiesti tubane.

Kas keegi oskab aidata/välja pakkuda, mida edasi teha. Steriliseerimise plaan on meil tehtud, kuid kui palju see aidata võiks ei tea ju keegi.

Parimate soovidega ja ette tänades,
Kairi ja Mõmm

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass ei salli külalisi

Esiteks Teie külalistel võib olla ka lemmikloom ja nad toovad koos riiete aga eriti jalanõudega kaasa oma lemmiku lõhna (olgu selleks siis kass või koer) ja Teie kiisu reageerib sellele territooriumi kaitsega - susisedes. Nagu ma aru sain siis võõraid kiisu ei ründa küll aga reageerib nende liigutuste peale? See võib olla tingitud sellest et tunneb külalistest ohtu endale ja oma pere liikmetele. Öeldakse küll, et koertel on karjainstnkt aga oma kogemusest võin öelda, et ka kassidel on see olemas, hoolimata oma isepäisusest, ja omasid püütakse ikka kaitsta. Seltkonnast ei lahku ta seetõttu, et peab Teid vajadusel kaitsma smile

Meie kiisudel ei muutunud steriliseerimine ka kasteerimine mitte kui midagi (meil emane ja isane pärslane), kui siis muutis emase kassi aktiivsemaks ja nüüd ta isegi mängib hea meelega, muus osas aga jäi käitumine samaks, v.a kräunumine ja hõõrusklemine jooksuajal.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass ei salli külalisi

Kõikidel meie peretuttavatel ei ole koduloomi, kuid peaaegu ühtlselt kuri on kõigiga (ainuke vahe on märgata võibolla meesterahvastega, kelle puhul vallandub veel hullem tigeduse purse - ju nad siis on suuremad ja hirmasamad).
samuti olen nõus sellega, et suure tõenäosusega on tegu misgisuguse kummalise kaitseinstinktiga.
Kuid see ei saa ju nii jääda. Ei ole ju normaalne, et külalised sellise terrori all kannatama peavad - isegi WC-sse on mõned peljanud minna big_smile

Oskaks ehk keegi soovitada mõnd nippi vmt, kuidas seda olukorda leevendada.
Siiani on mõnikord veidi aidanud ka see, kui kassiga vahetult enne külaliste tulekult hoogsalt ja pikalt mängida - siis rahuneb ta veidi kiiremini maha ning heidab küllalt ruttu (15 - 30 min jooksul) minu jalgeette magama.

Parimat,
Kairi ja Mõmm

Thumbs up Thumbs down