Teema: Kassi füüsiline karistamine ja hirmutamine

Lugu järgmine: korteris elab vana kõuts, kes aeg-ajalt kipub tuppa pissima, kuigi number kahte toimetab ta endiselt liivakastis. Viimasel ajal on õnnetused sagedasemaks muutunud, ütleks, et kusagil üle päeva.

Inimene, kes temaga rohkem tegeleb (kasti puhastab ja toitu annab) arvab, et kass teeb oma häda tuppa puhtast pahatahtlikkusest. Seega tuuseldab ta kassi iga episoodi järel läbi ja räägib, et loomale aru pähe panemiseks tuleb talle "kolki anda".

Seni tulemust pole. Kas on kassi pissimiskombeid üldse võimalik parandada hirmutamise (vali hääl, ähvardav poos) ja füüsilise karistamisega?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassi füüsiline karistamine ja hirmutamine

MITTE MINGEID kassi kombeid ei ole võimalik parandada kere peale andmise ja hirmutamisega, eriti mitte tuppa siristamist.  Põhjused (meditsiinilised või muud) tuleb välja selgitada ja selle kohta kuidas seda teha on foorumis küllalt kirjutatud. PALUN ÄRGE TERRORISEERIGE OMA LOOMA!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassi füüsiline karistamine ja hirmutamine

Kuidas küll mõni inimene tänapäeval tuleb veel selle peale, et kassi füüsiliselt karistada. Internetist leiab väga palju infot selle probleemi kohta, tuleb vaid natuke aega leida. Kui arvata, et kass teeb seda pahatahtlikkusest, kas siis ei teki küsimust, et miks ta on pahatahtlik. Kassi karistamine tekitab temas kindlasti trotsi, ning soovi omakorda ´tagasi teha´. Uskuge, armastusega on võimalik palju rohkem ära teha, ning see ei saa raske olla, kui oma lemmikust hoolitakse.
Ma ei tea kui vana on teie kass, ega seda, kas on kastreeritud, kas on põie- või neeruhaigus äkki, nagu ülevalpool öeldud, võib põhjus olla ka tervises, seega võiks murest rääkida arstile.

Thumbs up Thumbs down