1

Teema: Suur wc mure scotish foldiga:(

Mul selline mure, ostsin juba 4 kuud tagasi endale scotish foldi kiisupoja (poiss). Alguses oli kõik tore ja korralik käis oma vetsus, kuid peale kuud kui oli mul kodus( siis oli juba 3 kuune) hakka kakama diivanile kuid pissis ikka ilusati liivakasti. Olen proovinud kõike, vahetasin liiva, pritsisin sidrunit ning kassi tõrjujat diivanile, käisin arsti juures ,et äkki midagi valesti ,ei kõik korras. Kiletasin diivani ära kuid isegi see ei aita nüüd kakab kilele. Alati pissis liivakasti nüüd eile pissis ka kilele. Ning paarkorda ka kakand vannitoas olevasse kaussi. Algul arvasin, et maksab mulle kätte selle eest ,et ei luba tal laual käia mis diivani kõrval ja diivaniga samal kõrgusel, kuid kui ta hakkas tegema oma hädasid teistesse kohtadesse nagu vannitoas olevasse kausi siis vaevalt. Asi kestnud juba kuuaega ja ei tea mida teha kavatsen diivanile teha keemilise kuid peale seda ei tea enam ,millega teda sealt eemale hoida ja ,et ta teeks häda ainult oma liivakasti.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Suur wc mure scotish foldiga:(

Kui tihti liivakasti puhastad? Igapäevaselt ikka? Kui seda vähe puhastada siis võib põhjus selles olla. Samuti ei pruugi talle liivakasti asukoht mingil põhjusel meeldida või on see liiga avalikus kohas. Samuti peab kassile liiv sobima nng mõnele ei meeldi kinnine liivakast.
Üldiselt olen kilega seda efekti täheldanud, et sinna hakatakse rohkem käima hädale, küll aga on kasu olnud hõbepeberist, mis krõbiseb ja häirib kassi.
3 kuusega peaks veel lihtne olema ümber õpetada. Nii kui pissib kuskile, nii kohe viid liivakasti ja kiidad. Kassid mõistavad väga hästi kiitust ja seda kui nendega kurjustatakse. Võib olla ei saa ta arugi, et midagi valesti teeb.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Suur wc mure scotish foldiga:(

Liivakasti puhastan põhimõtteliselt kohe kui häda tehtud, igapäevaselt 4-6 korda. Vahetasin ka liivakasti asukohta, vahetan juba kolmandat korda liivasorti ning liivakast on lahtine ja ennemast rohkem peidetud kohas ,kus ta saab oma häda omaette teha.
Okei, proovin seda hõbepaberi varianti kuid üldjuhul talle meeldivad krõbisevad asja, näiteks nagu kilekotid nendega ta mängib heameelega. Alguses tegingi nii, et kohe kui häda tegi pistsin nina sinna sisse riidelesin viisin liivakasti ja ütlesin maheda häälega ,et tuleb siia kakkada.
Imelik on veel see ,et alguses ta ainult kakas nüüd ükskord pissis, kuid päeva jooksul käib liivakastis siis ükskord päevas peab tegema kuhugile mujale? Seda ma ka ei mõista!

Thumbs up Thumbs down