1

Teema: Suure kassi mured

meil on 8,5 kg kastreeritud britlane kes käib oma asju ajamas nö kaanega peldikus, uks küll eest ära võetud... Probleem on selles, et kuna tegemist on küllaltki suure kassiga siis tekitab ta väga palju väljaheiteid  ning sellest tulenevalt läheb liiva meeletult ning tuleb tihti koristada. Oleme proovinud erinevaid liivasid, küll kalleid nö klaasliivu kui ka odavaid a`la maximast ostetud liivasid- kõik hakkavad paari päevaga haisema uriini järgi. Lisaks lähevad klaasliivad altpoolt mädanema ning odavamad liivad muutuvad saviks.
Küsimus- kas oskab keegi soovitada kas ja kust oleks võimalik osta kassiliiva suuremates kottides või on ehk võimalik kasutada alternatiivseid WC materjale (graniitliiv, kergkruus, mis iganes)?
Kui ei, siis milline liiv sobiks kõige paremini kassile kes tõesti meeletutes kogustes urineerib? Äkki mingi tihe võrk liiva alla kust uriin läbi tilgub, et seda eemaldada eraldi?
Palun jagage kogemusi, probleem on tõsine- just sai poest 6 kotti liiva toodud taaskord...

Ette tänades,

sorvvo

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Suure kassi mured

Teate,meil on 2 kassi ja kokku moodustavad nad kg.des ma arvan,et sama suure kiisu kui sul on.Ja nemad oskavad ka meil ikka tohutult wc kasutada.Me ennem proovisime ja ostsime ka igasugu kassi liivasi aga nyyd leidsime Cats Best 6koPlus i.Selle me leidsime Tallinnast Solarise keskuset(seal all korrusel yx looma pood).Viimane x sai ka ostetud 40L kott(yle 500kr),see ikka suht suur ja ma arvan,et sellest 3-6kuud kindlasti saame l2bi.Neid on seal myygil 2 erinevat sorti.Yx paakuv teine mitte.Me oleme ostnud paakuvat ja selle saab potist alla lasta.Ei ole ka probleemi,et prygikasti haisema j22x.Ja liivakastis ta ka ei haise minu arust.Aga me oleme ikka usinad koristajad ka,et me ikka iga p2ev korra puhastame.Kassidel parem ja endal pole ka muret,et kusagilt meeldivaid aroome hakkab lekkima:DKuigi osad siinsed kasutajad r22givad,et selle liivaga nad koristavad x n2dalas(aga olgem ausad,ega meile endile ka ei meeldiks oma fekaalide sees istuda).Meie oleme selle liivaga v2ga rahul...t6esti julgen soovitada.Muidugi nagu iga liivaga lendab ka seda m66da tuba laiali aga mida sa teed...(valmistatud on ta vist mingist saepuru sarnasest asjast).

Thumbs up Thumbs down

3 Viimati muutis Depsy (24.02.2011 20:09:35)

Vasta: Suure kassi mured

Meil on kaks pärslast Depsy (emane, steriliseeritud, ligi 6,5 kg) ja Suslik (isane, kastreerimata, ligi 2,5 kg). Mõlemad kasutavad sama liivakasti ja saavad kenasti hakkama. Ühest 8kg kotist Biocat liivast, mida ostame Petcenterist (sama pood ka Solarise alumisel korrusel, millest ülal juttu) ca 9 euro eest ,jätkub meile kuuks ajaks. Liivakasti puhasteme loomulikult igapäevaselt, sest tahame ise puhtust ja ka kiisud tahavad puhtust, keegi meist ei tahaks mustas vetsus asju ajamas käia. Proovinud oleme erinevaid variante liivadest, kuid praegu kasutatav paakuv liiv on kõige mõnusam olnud nii meile kui kassidele.

WC-st me muidugi paakuvat liiva alla ei lase, sest see tekitab meeletuid torude ummistusi ja hiljem pahandusi (lekete ja torude lõhkumisega), kuna kivistub torudesse ära sisuliselt nagu tsement. Seda et paakuvat liiva ei või WC-st alla asta võib ka liivakoti pakendilt lugeda. Ja kui mustus kilekotti koguda sõeludes  ja kottile sõlm peale tõmmata korralikult, siis ei lähe see ka prügikastis haisema. Aga ka paakuvaid liivasid valmistatakse erinevast materjalist, nii et kes teab, võib olla on neid alla lastavaid ka smile

Siin on foormumis on päris palju juttu erinevatest kassiliivadest ja sellest mida keegi kasutab. Minu mäletamist mööda oli keegi isegi, kes kasutas tavalist õueliiva ja ei viitsinud igapäevaselt kassiliivakasti koristada ning nurises, et liiv haisema läheb kui seda nädala aega liivakastist ei koristata ja kass seal hädal käib. Nii et lemmikloomapidajaid on igasuguseid...

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Suure kassi mured

Seda kassiliiva on lubatud wc alla lasta,seda kinnitasid mulle selle sama poe myyad.Ei ole ummistusi olnud ja l2heb ilusasti alla. Aga tegijal ikka juhtub ja v6ib ka wc paber seda ummistada:) Lugesin pakendilt,et 100% kiud (nagu sepuru)ja jahh tarisin oma suure koti v2lja ja uurisin mis seal kirjas oli,et visata komposti v6i prygikasti. big_smile  Eks igayks ise teab .....!

Thumbs up Thumbs down