1

Teema: vanem ja noorem kiisu

Tere,

nimelt max. nädala pärast saabub meie perre uus kiisu hoiukodust, kes on noor isane, kastreeritud, süstitud, parasiidi vaba jne- ühesõnaga täiesti terve. Nimeks on tal Silver.

Kuna mul pole kunagi 2 kiisut olnud, siis natuke kardan, et kuidas nad Bibiga sobivad, Bibi on veel steriliseerimata aga see saab tehtud, kui ta 8 kuuseks saab. Kuna Bibi on veel suht tita, siis hoipaigast öeldi, et arvatavasti pole neil sõbraks saamisega probleeme aga kardan ikkagi...

Kõige rohkem kardan, kui kedagi kodus pole, mis siis juhtuma hakkab- loomulikult saab nad eraldi tubadesse kinni panna aga ikkagi.

Kardan just Bibi reaktsiooni, sest eelmistes hoiukodudes pole probleemi põhjustajaks Silver olnud aga seal on olnud kiisud ka vanemad.

Igatahes ma ei jõua enam ära oodata, millal ta juba ükskord terveks saab- (praegu ravitakse tal seenhaigust) ja meie juurde tuleb.

Paluks väga soovitusi ja ehk rahunen siis maha...:)

Pilt Silverist:

meie kiisul kriimud silmad...

Vasta: vanem ja noorem kiisu

Ohh nii tore et sa Silver-poisi omale võtad! Ta on nii tore kassihärra. :py: :clap:
Kahjuks ei oska keegi ette ennustada kuidas nad läbi saama võivad hakata. Tean ainult seda et põhiline, mis uue kassi majja võtmisel soovitatakse on oma kass ära steriliseerida/kastreerida, sest siis väheneb tema territooriumi kaitsmise instinkt aga Bibi selleks veel liiga väike. Siis jääb loota et tema mängulust ja vajadus seltskonna järele on instinktidest suuremad.

Targad raamatud kirjutavad et kasse tuleks omavahel hästi vähehaaval harjutada. Tean et paljud \'harjutavad\' nii, et toovad uue kassi koju ja viskavad kohe vana kassi nina ette et näha mis juhtub aga selline asi on kasside jaoks üks paras šokiteraapia. Kes vähegi kasside psühholoogiat uurinud, peaks seda teadma. Mina soovitan küll Silveri alguses Bibist eraldi tuppa paigutada. Nii on Silveril endal parem, sest keskkonnavahetus tekitab kassidel niigi suurt stressi ja enne teise kassiga kohtumist, on tal vähemalt võimalus ühes toas endale turvatunne tekitada. Paari päeva pärast võid teha sellise lükke, et vahetad kasside kohad ära. Et Bibi paigutad Silveri tuppa ja Silveri Bibi valdustesse. Nii saavad nad mõned tunnid üksteise lõhnadega tutvuda. Järgmine päev üritaks neid juba lähemalt tutvustada, Silverile jätaks aga alati taganemisvõimaluse \'oma territooriumile\', sest see peaks olema ka edaspidi koht kus ta end turvaliselt saaks tunda ja vajadusel peitu minna.
Minu soovitus võib tunduda natuke karm aga olen seda ise rakendanud oma hoiukodukasside peal. Mul on nn karantiiniajaks tavaliselt 3 nädalat kuni 1 kuu, mil hoiukodukass on oma loomadest täiesti eraldi. Selleks ajaks on mu oma elukad alati haisu ninna saanud et uus kass majas ja kohtumised on nende vahel peaaegu alati rahumeelsed olnud. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

oh suured tänud, nüüd jääb veel loota, et kõik saab korda. hoian siis kursis...

meie kiisul kriimud silmad...

Loodan et natukenegi sain abiks olla..
Igastahes kindlasti hoia kursis ja õigel ajal ootame Silveri uudiseid ka tutvustamise rubriigis! :wink:

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down