1 Viimati muutis kaamel (02.12.2010 12:31:38)

Teema: kassil nahal mingi häda

Mu Murjam sai õrnalt pesu paar nädalat tagasi ja mul võib korteris olla õuest tulnud kahjureid, kuna rõdu taimed sai sisse tõstetud olen märganud igasugu putukaid ja mutukaid vahest ikka.
Peale seda kunagi paar nädalat tagasi oli kassil kõhuääre juures karv väga hõre ja nahk natuke liiga krobeline kuidagi. hommikul avastasin et nüüd on seljapeal uus koht kus karv kadund ja pruun koorik peal. igasugune abi ja nõu olgu tere tulnud. õhtuks püüan postitada paari pilti mad
http://web.zone.ee/trikit/cat/IMGP1312.JPG
http://web.zone.ee/trikit/cat/IMGP1315.JPG
http://web.zone.ee/trikit/cat/IMGP1306.JPG

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kassil nahal mingi häda

Sa peaks kohe kindlasti loomaarsti juurde minema!

Thumbs up Thumbs down

pole transporti ega raha, mu vanaisa oli veterinaar vb on mul mõni raamat kus selle kohta ravi leiab kui keegi siin ei tea millega tegu võib olla. kass ise on igati rahul sööb ja kräunub igaksjuhuks panen ta "karantiini"
kahtlustan, et see võib olla mingi lihasööja bakter nimega demodex, aga siis peaks kõuts kratsima ennast, tõmbasin puhta piirituse tupsuga naha üle, eks näis kas lugu laheneb isenesest.

Thumbs up Thumbs down

Esiteks - demodeks ei ole bakter vaid lest. Teiseks - ainuõige on kassiga minna arsti juurde, mitte ise panna valediagnoose ja looma valesti ravida, põhjustades talle liigselt mittevajalikke kannatusi.

Thumbs up Thumbs down

kuule mine targuta oma vanamemmega või midagi, ega ma talle mingit ora perse ei hakka surkama või ma ei tea mis sa mõelda võid. ma igatahes hoolitsen oma võetud looma eest ja praegu üritan ma talle sülti ja sinepit sööta et looma tervis oleks võimalikult korras

Thumbs up −1 Thumbs down

Piiritus on liiga kange, seda kasutades tuleks kindlasti lahjendada. Aga ma pigem soovitaks määrida briljantrohelisega. Kassil võib olla seenhaigus, ning mõne aja pärast märkate juba mõne teise koha peal samasugust laiku. siis on ikkagi vaja arstilt rohtu saada. Kuskilt lugesin et keegi kasutas seene puhul Lamisil kreemi, mis aitas, ning mida saab apteegist ilma retseptita osta. Kuid ennem uurige asja, sest kui kass saab seda endale sisse lakkuda, siis võivad sellel olla halvad tagajärjed.
Võib ju ka arstile helistada ja tema arvamust kuulda, aga usun et seal tahetakse ikkagi et tuleksite kassi näitama ja tel. teel teile nõu ei anta, sel juhul võib ka helistada või kirjutada mõnele varjupaiga töötajale, neil on selles suhtes palju kogemusi ja ehk oskavad ka nõu anda.

Thumbs up Thumbs down

7 Viimati muutis kaamel (01.12.2010 21:14:14)

okok, sebisin transpordi, nv viin arsti juurde ja kirjutan koos piltidega mis asi see oli
hetkel tundub täiesti tavaline asi, kuigi kassil pole kunagi midagi sellist olnd ja ta on juba 5 aastane.
arvatavasti täiesti loogiline mure mida annab ise ilusti ravida

Thumbs up Thumbs down

krt, küljeapealt kõhuääre juurest on asi süvenend ja päris palju karvu juba kadund. see mis esimesel pildil on mingi pruun punn, rohkem selliseid asju tal ei ole.

Thumbs up Thumbs down

roheline seep tundub õige asi olema kui nad sinna purki mingit p@$ka pole kokku keerand

Thumbs up Thumbs down

10 Viimati muutis KassiHulluke (08.12.2010 16:09:22)

see võib olla seenhaigus: kassihaigus.
see haigus on selline, et kassi nahale tekib kas valge kõõma kogunemine, või punased laigud. kui kiirelt ei saa seda haigust ravida, nakatub inimestele ja inimesed loomadele. kass võib karvastiku nahani maha ajada.

Villakud , Deegud ja Kassid! (L)

Thumbs up Thumbs down

Rohelise seebiga paluks küll mitte ühtegi looma pesta.

Thumbs up Thumbs down

12 Viimati muutis KassiHulluke (06.12.2010 14:35:35)

Tead, ma ei usu seda, et sul üldse mingi kass on, sest kui kass säänest ropendajat näeks jookseks ta esimese asjana minema.  mad Ja üldse, kõik kassiomanikud peaksid ikka teadma, millega võib kassi pesta ja millega mitte, niiet hoia see roheline seep oma kassist eemale, kui ta sul üldse on ja mine zooplanetisse, või kuhuiganes loomapoodi ja osta korralik kassišhampoon! mad

Thumbs up Thumbs down

13 Viimati muutis kaamel (06.12.2010 19:52:47)

big_smile  big_smile  big_smile
minu arust on see mingi seen ikkagi ja miks mitte roheline seep???
käis arsti juures ära igaljuhul, tehti 7 süsti ja oletati, et mingi uss.
lisaks õeldi, et whiskas on rämps ja ilmselt roiskund lihast tekkinud probleem kuigi ma ei tea kui ma loogiliselt mõtlen, vaatan poe lette siis need kallid mida doktorid soovitavad just seisavad seal ja lähevad halvaks mad

KassiHulluke kirjutas:

kui kass säänest ropendajat näeks jookseks ta esimese asjana minema

mu kass on must ja me elame ghettos big_smile

Thumbs up Thumbs down

kaamel kirjutas:

minu arust on see mingi seen ikkagi ja miks mitte roheline seep???

Seene vastu roheline seep ei aita ning lisaks kuivatab ta liigselt looma nahka, tekitades lisaprobleeme.

Thumbs up Thumbs down

ma ei tea, pakendil on kirjas 20ml seepi liitris vees tuleb lahjendada. kui teha 5ml liitri kohta siis sellega võib ju looma pesta ikka??? nii üldiselt ma mõtlen.

Thumbs up Thumbs down

??? millest sa räägid kaamel?? mis puutub su kassi haigusesse ta karvkattevärv ja teie elukohtt?? hmm

Thumbs up Thumbs down

Ma soovitan pesemiseks kasutada spetsiaalset loomadele mõeldud šampooni, mis on valmistatud just looma naha vajadusi silmaspidades. Kui on just hädaolukord, siis üks kord võib pesta ka lastešampooniga, kuid tavaline regulaarne pesu tuleks teha siiski loomadele mõeldud šampooniga.

Thumbs up Thumbs down

KassiHulluke kirjutas:

??? millest sa räägid kaamel?? mis puutub su kassi haigusesse ta karvkattevärv ja teie elukohtt?? hmm

saa üle juba, kõik ei ole mingit kirikuõpetust saand ja sealt kust mina tulen räägivad kõik puhta südamega selliste sõnadega, ntx naabrimutt kutsub oma kõutsu
"litsikaigas" niiet pole midagi imestada. cool

Thumbs up Thumbs down

okei... ? hmm

Thumbs up Thumbs down

Tsiviliseeritud inimesed siiski nii ei labaselt ja ropult ei räägi, nii et siin foorumis osaledes ja abi saada lootes pole mõtet räusata ja sõimata, vaid tuleb viisakalt ja lugupidavalt käituda.

Thumbs up Thumbs down

ahh me panime niisama hullu vst??  smile  smile

Thumbs up Thumbs down

muidugi, kõik on cool.
arsti juures käidud, süstid saadud ja mingisugune toidulisand megaderm mida kass vaevalt suu sisse võttis on probleemi lahendanud, isegi karv on juba tagasi kasvand. big_smile

Thumbs up Thumbs down

Tubli kiisu! big_smile

Thumbs up Thumbs down