1

Teema: Kui tihti anda ussirohtu?

Mina annan oma kassile ussirohtu iga kolme kuu tagant. Kass saab ka õue ja mõnikord sööb mõne hiire, vähemalt mängib nendega. Ussirohi oli vist drontal cat, aga võin eksida.
Viimasest tabletist möödas alles 2 kuud, aga täna liivakasti puhastades jäi koos junnidega kühvlile ka üks vägagi ussi moodi tegelane. Lähemalt ma teda ei tahtnud uurida ja saatsin vetsupotist allavett, aga vastik mõelda, et ussirohi ei taha toimida!  yikes

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kui tihti anda ussirohtu?

Ussirohukuuri tehakse vastavalt kassi kaalule ja sellele millistes tingimustes ta elab, toakassile reeglina 1 kord aastas aga vajadusel ka rohkem, 2 tabletti antakse nädalase intervalli tagant vajadusel antakse ka kolmas või korratakse kuuri mingi aja pärast. Kui tablett ei vasta kassi kaalule siis on võimalik et see ei toimi piisavalt.

Thumbs up Thumbs down

Kaalusin just veidi aega tagasi kassi ära. Oli 4,7 kg. Seega peaks andma ühe tableti pluss killukese teisest?

Thumbs up Thumbs down

Vot ei oska öelda, oleneb vist ussirohust. Meil Depsy üle 6 kg ja sai 1 tableti ja Suslik 2 kg aga sai pool tabletti. Veterinaar ütles  meie puhul kui palju peab ühele v teisele neist andma, kuid see võib ka pakil kirjas olla smile

Thumbs up Thumbs down

Käisin loomaapteegis ja sain nõuande anda 1,5 tabletti täna ja veel 1,5 10 päeva pärast. Siis peaks ussidest päris prii olema. Kass on põhiliselt toakass, aga vahel võtan ta maale kaasa ja siis ta püüab ja piinab hiiri ka. Seekord saame siis ussidest lahti, aga iga uue püütud ja söödud hiirega tuleb uus ussi-oht..

Thumbs up Thumbs down

Erinevatest portaalidest loen, et kui kass sööb kuivtoitu ja kassikonserve, siis tuleb ussirohtu anda korra aastas, aga toortoidulistel kassidel sagedamini. Enamasti ma toidan kassi kuivtoidu ja konserviga, aga perele toitu valmistades annan vahel näpuotsaga toortoitu ka (hakkliha, kanamaksa, liharibasid). Kui tihti ma peaks ussirohtu andma?

Viimane ussirohi on antud nüüd oktoobris. Junne korjates ma ikka vaatan peale, et ega usse näha pole (samas ma nüüd sitas ei songi ja päris kindel ei ole ka, kui suured need ussid olema peaks ja kas ma neid kohe peale vaadates üldse näeksingi). Ja tahaks seda rohtu kuidagi ennetavalt anda, enne kui usse juba nägema hakkan ja, jumal hoidku selle eest, need veel pereliikmetele nakkavad.

Ja kas ussirohu andmine on loomale ikka hea? Äkki ma peaksin pigem loobuma sellest moe pärast toortoidu andmisest? Samas jällegi mida aeg edasi, seda väärtuslikumaks kõik (loomaarst, loomaentusiastide kodulehed) toortoitu hindavad ja soovitavad, et see tagavat kassile täisväärtuslikuma elu.

On kellelgi mingit selgemat arusaamist? Ma tahaks pakkuda oma kassile head täisväärtuslikku elu, aga teda samaaegselt mitte rohtudega mürgitades ja pereliikmeid ohtu seades.

Thumbs up Thumbs down