1

Teema: Mure kassi pissimisega!

Tegemist siis 7 kuud vana Briti lühikarvalise kiisuplikaga. Meie kodus saab elatud tal nüüdseks kolm nädalat.
Suur mure siis sellega, et millegi pärast juba teist korda läheb kass poja voodisse ja pissib sinna sad  Poeg on 10 aastane (kodus on veel kaks last, suurem ja väiksem), seega kassi taga ei aja, ei kiusa. Kassi enda wc on puhas ja koristatud kogu aeg. Mitte midagi sellist ei ole mille eest võiks kass kätte maksta.
Just täna õhtul juhtus see teist korda, kiisuke tuli oma wc´st, läks poisi voodisse ja imekiirelt tegi sinna üsna suure loigu.
Kas keegi on veel taolise olukorraga kokku puutunud, kuidas lahenduse leidsite, mida ette võtsite...? Päris masendav on sad

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mure kassi pissimisega!

Üks põhjus võib olla  alanud jooksuaeg. Minu Sally tegi ka sel ajal voodisse (õnneks küll mitte minu omasse  smile) ja ma olin temaga tõsises hädas, kuid peale opereerimist need mured kadusid. Voodilinad tuleks küll kohe ära võtta ja pessu panna, loigukeste jäetud lõhna likvideerimisel on abi sidruni/laimi mahlast  ja Fairyst, on ka olemas mingit spetsiaalset kassipissi lõhna neutraliseerijat (kust saab, ma kahjuks ei tea). Ka näitas minu kogemus, et riidlemisest ja nina sisse pistmisest ei olnud mitte miskisugust kasu.  Asi ei pruugi üldse jooksukas olla, kuid tahan öelda, et kui saab likvideeritud põhjus, kaob ka tagajärg.  wink

Thumbs up Thumbs down

Jooksuaeg jah tõenäoline. Steriliseerimine aitab.

zooplanetis on kõige paremad puhastusvahendid, mis eemaldavad ka lõhna mis innustavad kassi rohkem tegema. kui pole võimalik neid osta, siis visake need ära ja ostke uued. zooplanetis on muidu kõige kvaliteetsemad liivad. söögid jne.

Villakud , Deegud ja Kassid! (L)

Thumbs up Thumbs down

Tänud info eest smile
Seoses uute asjadega oligi nii, et peale seda  kui ta esimest korda lapse voodisse pissis, siis paningi poisile täiesti uue, pakendist võetud teki. Kuid paari päeva pärast pissis ta sellest hoolimata uuesti sad  Nüüd olen selle toa ust kinni hoidnud. Kui kassi sinna laseme siis on keegi valves kogu aeg smile

Thumbs up Thumbs down

Kassipissineiutraliseerija peaks kenasti kõhna ära võtma, samuti aitab sidrun nagu eelpool kirjutaja mains ja ka äädikas võtab haisu ära (seda soovitas loomaarst ja ütles et kõige tõhusam vahend). Lisaks ksaab kasutada ajalehepaberit ja/ hõbepaberit, kuna see krõbiseb siis kass laseb ruttu jalga. Üldjuhul voodipeseu pelgast vahetamisest ei piisagi, tuleb ikka tekk ka puhtaks pesta.
Olen isegi selle asjaga hädas olenud, Depsy pissis õe magamistoas olevasse suude voodissse, kui ust mõne aja kinni hoidsime siis kadus see komme ka ära ja nüüd on tema puhul lõplikult kõik pissimise probleemid kadunud, kuna õnnetuse läbi pidime ta steriliseerima. Nüüd aga teeb isane kass Susulik viimasel ajal sama jama, tegi sekundiga mulle uue voodipesu peale logu ja kraapis kenasti kinni. Nüüd siis katsetan erinevaid asju, et saaks sellest kombest lahti.

Thumbs up Thumbs down

aaga ma olen kuulnud, et kassi liivakast pannakse sinna, kuhu tal meeldib käjja pissil.

Thumbs up Thumbs down

Eelkõnelejale nii palju, et igasse kohta kuhu kass valib koha oma hädasid teha ei pane me ju liivakasti, sest pole kuigi meeliv, kui elutoas kummuti peal on näiteks liivakast või antud juhul lapse voodis. Veelgi enam kui kass on juba ühte kohta tegema hakanud väljaspoole liivakasti, siis see koht ju haiseb, ning kui seda pesta vahendistega mis kassi peaks eemale hoidma, siis kass vaevalt sinna kohta pandud liivakasti läheb. Kass peab siiski juhinduma peremehest, mitte peremees kassist.

Thumbs up Thumbs down

Mul oli üks isane, kes lasi voodisse, nii kui kogemata keegi magamistoa ukse kinni pani ja kassi sisse jättis. Selle vastu ei aidanud midagi. Jookuajal sääraseid trikke tegevaid kasse olen ka kohanud. Mul endal uus pisike kodus, kes laseb ka voodisse. Kasti ei tahagi väga minna. Ega muud lahendust ei olnud, kui uks kinni panna. Nüüd käib ilusti kastis. Muidugi ei ole teda magamistuppa uuesti lasknud ka veel. Alles nädalakese kodus olnud. Aga tema puhul ennustan, et tegu lihtsalt stressiga.

http://devonrex.onepagefree.com/

Eem ma ei mõtelnud seda niipidi. Muidugi ma ei paneks liivakasti ju kummutile, või kuhuiganes sa ütlesid vaid ma mõtlesin kuskile maha. yikes  Mul ei ole meeles selle pissipuhastaja asja nimi küll aga lõhna võtavad ära viirukid. Sorry Depsy!  sad  sad

Thumbs up Thumbs down