1

Teema: Kassipoja harjumine uues kodus

Tere! Olen värske Briti lühikarvalise kassipoja omanik. Kiisuke on juba 6 kuune ja siit ka küsimus, kas sellises vanuses kiisul on raskem ja võtab kauem aega uue koduga harjumine? Istub teist päeva diivani all peidus, ei ole söömas-joomas käinud, ei ole pissil käinud. Olen päris mures juba sad

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassipoja harjumine uues kodus

Meie tõime oma Depsy (meie esimene pärslane) u 6 kuuselt või oli juba natuke peale. Alguses peitsis end ka diivani ja voodi alla aga võtsima ta sealt välja, silitasime ja mängisime ning harjus päris kiiresti uue koduga. Liivakasti leidis kiiresti üles, peale seda, kui talle ära näitasime kus see asub ja ka oma nö toidulaua - krõbinad ja vee. Eks alguses ole ikka hirmus uues kohas aga kassi tuleb harjutada (paitada, mängida, näidata asukohad jne) ja siis julgeb ta juba ise julgemini kodus ringi vaadata, esialgu siis, kui kedagi pole ja siis ka juba pererahva ilmudes. Ta peab teadama, et teie, kui esialgu võõrad, olete tema uus pere - peab harjuma teie häälte, lõhna, liigutustega. Just sellepärast aitab ta sülle võtmine ja temaga rääkimine ja mängimine kaasa koduga harjumisele.

Thumbs up Thumbs down

Aitäh vastamast smile
Meil siis täna kolmas õhtu. Natuke on julgemaks muutunud küll aga siiski põhikoht on endiselt diivani all. Nüüdseks on ka sööma ja jooma hakanud kuna tõstsin toidunõud diivani lähedale. Sülle võtmine ja silitamine endiselt ei meeldi. Kas peaksin seda siiski vähehaaval tegema või pigem laskma tal veel pisut uue koduga harjuda? Kas sinu kiisu lasi kohe silitada end ja ei põgenenud sülest pääsedes?

Thumbs up Thumbs down

Ega talle ka alguses ma ei meeldinud ega ka mu õde, aga tasapsi harjus ära. Võtsime ikka sülle ja paitasime. Alguses tõstsime ka toidunõud lähemale aga siis ikka sinna kust tahtsime, et ta söömas hakkaks käima. Nädalaga tundis end juba tunduvalt kodusemana  ja kuu aja päras elas jja käis nagu oleks elu aeg meil elanud smile Tekkisid lemmik pikutamise ja magamise kohad jne :)Ta oli meil ainus lemmik sel hetkel nii et sai palju tähelepanu ja 2 a hiljem ka seltisilise smile

Thumbs up Thumbs down