1

Teema: Minu kass ja väikesed küsimused

Tere!

Olen varsti pooleteist-aastase emase kassi omanik. Kass üldiselt elab toas, aga suve alguses lipsas vahete-vahel ka rõdult õue. Just enne jaanipäeva rääkisin loomaarstiga soovist kassile "poegadevastane" operatsioon teha. Siis aga oli väga kiire aeg ja kuna loomaarst elab ka kaugel, siis jäi see op tegemata. Oli kohe pärast kiiret aega see esimese asjana plaanis. Seni aga hoidisn kassi toas. Siis aga ühel päeval otsustas suureks kasvanud kass, et esimese korruse aken ei olegi nii kõrge ja hüppas sealt ilusti alla ja oli 3 päeva kadunud. Pärast seda olin üsna kondel, et varsti tuevad pojad ka. See kõik oli üsna täpselt juuli keskel. Edasi muutus kass ikka rahulikumaks ja krõbinate asemel, mida ta muidu ainsana sõi, hakkas nõudma "päris-sööki". Ja seda muidugi suuremas koguses. Ja muidu on ta mul siuke modelli-mõõtu kass - pikkade jalgadega ja äärmielt sale, kuid nüüd on kõht ka tunduvalt suurem (siuke väike pall on keskel  big_smile ) ja kass kaalus ka juurde võtnud. Et siis üsna kindel, et varsti üllatab ta mind (loodetavasti mitte väga suure hulga) poegadega. Küsimus aga selles: lugesin, et kassipoegade liigutusi peaks tunda olema, aga on see ikka reegel? Mina enda omal ei tunne küll midagi, muidugi ta lööb alati väga tugevalt nurru, kui ma teda puudutan... Ja veel üks küsimus: kui kaua umbes läheb veel aega, et kass oma pojad kätte saaks? Olen küll olnud enna ka emase kassi ja tema poegade perenaine, aga see kass elas rohkem oma elu ja õues, niiet ei teadnud enne midagi poegadest, kui need ühel hommikul õues trepil olid.
Selline siis minu kassi lugu ja loodan, et mu küsimused väga tobedad ei ole ja keegi viitsib mulle natuke infot anda smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Minu kass ja väikesed küsimused

Kui te teate kuupäeva, mil kass õue läks, siis lugege sellest päevast edasi 69 päeva, siis peaks pojad sündima (paar päeva kõikumist võib ka olla). Poegade liigutamist kõhus olen mina tundnud ja näinud tiinuse viimastel päevadel, aga ei tarvitse ka alati näha olla. Tehke kassile pesa, ta tahab juba varakult kohta otsima hakata. Sobib ka pappkast. Kassile meeldiks, kui see on võimalikult kinnine, lõigata paras auk, kust kiisu saab sisse ronida. Pehme tekike või midagi muud sobivat ka pesa põhja panna.

Thumbs up Thumbs down