1

Teema: Palun abi!

Tere! Olen märganud et minu kass köhib viimasel ajal väga palju, u tunni aja jooksul 2 korda ja kohe niimodi, et võtab tal hinge kinni ja ta hakkab kummardama. Algul arvasime, et see on karvapallidest, aga see ei tundu enam kuidagi loogiline, sest köha on liiga tihedaks läinud ja hingates ka pisut krabiseb. Samuti on tal väga halb hingeõhk juba mitu päeva. Ta on umbes 5 aastane, keskmise karvaga sale emane kass ja käib tihti õues. Kuid muud probleemi tal ei ole kui ainult köha ja hingeõhk, sööb ilusti, isu on hea, liigub hästi ja pole kuidagi mingit märki, et tal oleks mingi palavik või mis. Millest võib see köha tulla ja kuidas seda ravida?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palun abi!

Ravi määrab ikka spetailist ja kõige õigem oleks pöörudad loomaarsti poole, kes oskab ka diagnoosi ja õiged ravimid määrata. Vb on külma saanud või mõne haiguse hankinud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palun abi!

jah seda muidugi küll, aga tahaks kuulda kas kellegil on olnud sarnaseid kogemusi ja võibolla keegi sai koduse raviga asjast lahti. Eile proovisime sooja piima ja see tegi asja paremaks ja ööjooksul köhis ta ainult kaks korda. Veel lugesime, et köha puhul võib vannitoas kuuma auru teha kassile, kas keegi seda on proovinud ?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palun abi!

Piima ei soovitata üldse anda kassile, kuna kassid ei seedi seda hästi ja see võib kõhuprobleeme tekitada. Piim pole kasside loomulik toit. Milleks nagu püüda katse-eksitus-meetodil koduse raviga ravida kassi, kui samas saaks kohe asjalikku ravi ja vb ei läheks köha enam hullemaks.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palun abi!

Okei, piima rohkem ei anna. Homme lähme arstijuurde ja eks siis paistab mis lahti on.

Thumbs up Thumbs down