1

Teema: Akendele võrk

Tere,

Olen nüüd värske kassiomanik, ning postitan siia lootuses saada natuke abi.
Nagu võib teema pealkirjast näha olen huvitatud oma akende ette võrgu panemisest, et oleks võimalik hoida aknaid lahti.
Kiisu on alles paari kuune ning praegu on suvi jube palav, tahaks hoida aknaid ikkagi lahti kuid kardan, et kiisu võib kas alla kukkuda või plehku pista mööda aknalauda.
Seega küsiks kas keegi teab kust on sellist asja Tallinnas võimalik hankida või tuleks ehitada ise midagi?
Siiani on ta olnud ühe öö vannitoas väikse öötulega kuna elutoas olles teeks ta 1-0 meie diivaniga.
Praegu tegelen oma magamistoa kiisukndlaks tegemisega, kuid soov siiski jätta aken ööseks lahti kuna palavus praegu on tappev.
Elektrijuhtmetele saab kõri ümber pandud ning seega on ainukene probleem veel aken.

Parimate soovidega,
Raido

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Akendele võrk

Akendel saab osta võrku praktiliselt igast ehituspoest - mõtlen siis "sääsevõrku", see peaks olema väikese kassipoja jaoks piisav takistus.

Juhul kui läheb seda võrku siiski näppima, võid mingisuguse lisatakistuse juurde panna "papist välja lõigatud riba" vms... smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Akendele võrk

Kui kinnitada putukavõrk nii nagu on ette nähtud - krõpsuga, siis see kassi küll kinni ei hoia, arvan, et ka paarikuune kassipoeg, kui aknale sattudes, leiab võrgul mõne tiivulise, keda püüda üritab, võib võrgu lahti lükata. Meil majas on kõigile lahtikäivatele akendele lippide ja naeltega kinnitatud võrk, võib ka kardinast välja lõigata. Müügil on ka lemmiklooma võrku, mis on tugev ja jäik, ka selle võib aknale ette organiseerida.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Akendele võrk

Soovitan krohvimisvõrku. Kinnitada kas klambritega (puitakna puhul) või liimipüstoliga (plastikakende puhul). Seda igas ehituspoes samamoodi müügil suurtes rullides.
Meil endal puitakna küljes ühes toas on klambritega kinnitatud ja peab kõvasti kinni.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Akendele võrk

Nüüd on küll ilmad juba jahedamad, kuid aknavõrku võib veel vaja minna.
Meie tegime ise kahele aknale võrgu just samadel põhjustel. Kasutasime traatvõrku, sest tavaline sääsevõrk on liiga nõrk. Sa pead arvestama sellega, et nii kui su kassike kärbest või midagi võrgu taga näeb ronib ta ka kohe kribinal võrku mööda üles ja ripub seal nägu mägironilane!!! big_smile
Isegi see traatvõrk läheb mõnest kohast katki, kuid peab kenasti. Ostsime Bauhausist rulli NÄRILISTELE mõeldud võrku, tiheda koega, mis täidab ka teist otstarvet kenasti - hoiab sääski ja muid putukaid eemal.
Raami konstruis mees ühele alumiiniumist ja teisele puidust liistudest (see on parem variant). Võrk jäi kahe liistu vahele, alumine veid jämedam puitliist, siis võrk valhele ja siis iluliist peale. Istub ilusasti ja näeb hea välja ja on kindel, et kass minema ei lippa. See on ikka hoopis teine asi, kui aken lahti (võrk ees), siis kass istub koguaeg seal ja nuusib ...ja ühesõnaga talle meeldib. Tee need võrgud kindlasti! Isegi sügisel, talvel läheb vaja akent lahti teha.

Thumbs up Thumbs down