1

Teema: Kass metsa

Lugu siis selline, et mingi 2-3 aastat tagasi võtsime isase kassi, siis oli alla 1-aastane. Alguses oli kõik normaalne, kuni hakkas tuppa sirtsutama. Siis lasime kastreerida. Peale seda oli jälle natuke aega rahu ja hakkas jälle tuppa kusema. Ühes toas kuses nii, et ei märganud ja hiljem vaatasime, et oh oh parkett lahti paisutatud sellest kusest. Ja nüüd pidevalt kuseb jalanõude juurde. Ega asi ei saa nii jätkuda, mõtlen et viime kaugele metsa, kahju on küll natuke, aga noh midagi pole teha.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Kassil on võib - olla midagi tervisega lahti. Viige ta kontrolli arsti juurde. Või kui tõesti muud moodi ei saa, siis laske arstil ta magama panna. Kui teete sellise julma teo, uskuge, südametunnistus piinab teid elu lõpuni!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Aga kui ühte kohta pidevalt kuseb, mis siis teha?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Proovige vahetada liiva või liivakasti asukohta või äkki tuleb panna mitu liivakasti või puhastada tihemini. Enne lõpliku otsuse langetamist katsetage ikka kõik muud variandid läbi.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Kuidas saab üldse nii mõelda, et viin kassi metsa ja jätan ta sinna maha(ehk surema)! äärmiselt julm ja hoolimatu inimene saab ainult nii käituda:( Kõige viimasem võimalus oleks  kliinikus magama panek, aga mitte mingil juhul kuhugile kaugele metsa kassi maha jätmine, et siis vaene loom peaks kuidagi ise endaga hakkama saama.....appi, mis inimesed need sellised on!!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Tulime nüüd 10 päevaselt reisilt, naaber käis kassi toitmas, siis kass oli arvuti laua alla kusnud päris palju, ühte kohta sittunud, ja oksendanud ka paari kohta, ja veel paari kohta kusnud. Mis mõtet sellist kassi pidada? Ja siis ema vahetas kassi vetsu ja nagu kusnud oli vist sinna eriti vähe, või üldse mitte, ainult sittunud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Loomulikult pissib ja kakab kiisu lõpuks kuhugile suvalisse kohta, kui liivakast on pea 10 päeva puhastamatta, tõesti, pange see õnnetu loom magama, selliste peremeestega pole mingit elu! Ja veel, ku teil peaks kahju olema rahast mis kulub magamapanekuks, ma ANNETAN selle teile, ärge ainult metsa viige........

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

No me teeme nii, et vahetame liiva ära, siis mingi nädal aega on, ja kui väga haisema hakkab, vahetame ära. Aga ikkagi, miks ta kuseb väljapoole kasti? Ja see ka, et tihti kuseb kilekottide peale.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Esiteks, mis liiva te kasutate? Ja nädal aega on ikka liiga pikk aeg, tihedamini peab puhastama!!! Arvan, et tõeline põhjus ongi selles, et kiisu väljaspoole kasti pissib see, et liiv on must - kassid teadupärast armastavad väga puhtust. Ja veel, need kohad kuhu ta on nüüdsekd sunnitud pissima väljaspoole kasti, peate väga põhjalikult puhastusvahenditega ära pesema, muidu kiisu tunneb lõhna ja arvab et see ongi koht, kuhu võib pissida......ei ole mõtet kassi kohe süüdistsada, omanikud ikka ise peaksid kõigepealt hoolsamad olema:(

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Arvatavasti kasutate tavalist liiva, mitte spets kassliiva. Loomulikult hakkab see isegi paari päevaga haisema ja loomulikult ei taha kass sinna minna. Kass on üldjuhul puhas ja korralik loom, nagu juba eespool öeldud. Ise ka ei tahaks Balti jaama peldikus käia ...

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

No aga me tulime reisilt, vahetasime liiva ära, ja öösel juba lasi jälle tuppa, ja järgneval ööl ka.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Sellest, et kassiliiva ära vahetasite on vähe kasu, tuleb oma elamine põhjalikult ära kraamida ja kõik kohad, kuhu kiisu on pissinud, korralikult PUHASTUSVAHENDIGA ära pesta ja desinfitseerida. Aga noh, paljude jaoks tähendab puhastamine ainult kergelt lapiga üle käimist....

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Kui tihti siis vahetama peaks? Ja kas nii et kõik liiv korraga välja ja uus sisse? Ma mõtlesin, et kas kui 2 korda nädalas võtta must liiv välja ja junnid, ja siis iga näiteks kahe nädala eest kõik välja vahetada, kas see siis sobiks? Ja see ka, et ema käis veterinaari juures ja ta oli öelnud, et võib olla ka mingi põiepõletik ja andis tabletid, mida nüüd anname. Ja veel viimane asi, et kassiga käime ka 1-2 korda päevas väljas ja seal ka vahest sirtsutab.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Tublid olete, et arstil käidud! Junnid peaks kohe välja võtma, kui märkate, et on tehtud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Oleme juba rohtu andnud mõnda aega, kasti on vahetatud mitu korda, aga ikka kuseb tuppa. Praegu elab nüüd rõdul, ja tegime talle magamispaiga sinna, kasti ja väikse rätiku ja isegi lasi rätiku peale. Loomaarst oli öelnud, et kui põiepõletik ei ole, siis võivad uriinis olla kristallid. Ja nüüd kui arst puhkuselt tagasi tuleb, siis lähme vaatame mis saab.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Hmm, pole siin päris pikka aega käinud. Aga see lugu pani mind kohe mõtlema, et inimesed (looma omanikud) süüdistavad esmalt looma ja alles siis julgevad tunnistada, et nad ise ei suvatse oma looma eest hoolitsed ja tagada talle väärikat elamist, ning sellise käitumise tagajärg on ka arvatavasti lemmiklooma nn halb käitumine.
Antud juhul soovitan kiisu kaasa võtta kuskile väljapoole kodu, nt vahemate juurde ja selle aja jooksul kodus suurem puhastus teha. Alustades sellest et liivakast pestakse puhtaks (ka ääred) ja pannakse sinna uus KASSI liiv ja hakatakse seda iga jumala päev puhastama. Pole raske võtta kätte kilekotikest enne magama minekut ja siis liiv kühvliga läbi käi ning sealt kokku kogutu minema visata. Teiseks tuleks kogu elamine puhtaks kraamida, eriti aga kohad, kus kass meelsasti pissil käib. Siin kusjuures ei aita mingisugused kanged puhastusvahendid - need rikuvad vaid põranda, vaid vet. poest saab kassipissi neutraliseerijat ja sellega saab kenasti kõik haisud minema nii põrandalt kui esemetelt (sh riided) kuhu kass on pissinud. Nii nüüd need kohad - enamusele kassidele ei meeldi tsitruselised (nt sidrun) - seega on tark tegu nt sidruni värske mahalaga ka need kohad üle käia ja aitab ka hõbepaberi asetamine sinna (vähemasti meie puhul).
Kui kass käib oma wc-s kenasti, siis tuleb teda kiita - silitada ja öelda nt tubli. Nad teavad suurepäraselt kui midagi valesti teevad.
Ja muidugi tuleb selgeks teha, kas kassi tervisega on kõik korras, selleks on Eestis olemas suurepärased arstid, kes teevad kõik vajalikud analüüsid ja annavad alles siis rohud kui diagnoos on pandud. Ka tähelepanu puudus või vähene tegelemine võivad sellist käitumist põhjustada.

Magama panekule mõtleks mina alles siis, kui on endast 110% andnud, et kass kenasti potil käiks. Antud juhul jäi mulle postitusi lugedes mulje, et sellel pererahval on küll väga suva oma lemmikust - isegi liivakasti ei saa igapäevaselt puhastatud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Vanemate juurde muidugi. Kui ta praegu meil kuseb suurde tuppa laua peale, siis muidugi tahavad vanemad teda endale, nagu hea meelega kohe võtavad. Ja alguses ei puhastanud pidevalt sellepärast, et ei olnud vajadust lihtsalt. Nüüd ema ka ütles, et kui kristallid kuses ei ole, siis läheb magama. Ja kõik, kahju on, aga midagi pole teha.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Muidugi on see teie otsustada, mida teha, meie võime ainult soovitusi jagada. Meie ei tea ju, mis tingimustes kass elab ja mis tunded teil tema vastu on. Esimene postitus oli väga ehmatav, see on ju ikkagi kassifoorum, kus kassisõbrad koos, nii et ei maksa solvuda, kui reageeritakse vastavalt.
Kassile soovin kiiret paranemist!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Mis seal ikka paraneda on. Ja ma ei tea, kas see ka mõjutanud on, aga isa meil eriti kasse ei armasta, kass nagu kardab teda, vahepeal niisama kass lamab kusagil, siis isa kõnnib tema poole, ja kass paneb kohe plehku. Ja veel see ka et mu 2 väikest tolgust venda ka suht tihti kassi kiusasid.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Nagu näha siis koorub järjest enam probleeme välja sellest kuidas kassi on halvast koheldud ja mis on põhjustanud selle käitumise, kui see et kass ise süüdi on. "Mis seal ikka paraneda on".... Hallo?! Üksi peremees, kes oma kassi kogu südamest armastab, nii ei ütle. Kui sa ise ei suuda kassile normaalseid elutingimusi tagada ja ka head kohtlemist tagada, siis otsi talle kodu ja inimesed kes temast tõesti hoolivad ja teda armastavad. Magama panek peaks olema see viimane variant millele mõeldakse.

Vanemate juurde soovitasin ta viia vaid ajaks, kui ise kodu koristad ja küürid, et see hais, milllele sa varasema postituse järgi tähelepanu pole varem pööranud ja mida pole viitsnud koristada, saaks välja ja kodu oleks puhas. Keskkonna muutus võib kassi panna teistmoodi käituma ja ka see kui ta koju tagasi saab. Ise tuleb ka ikka meeletult panustada, et oleukord muutks, mitte istuda käed rüpes ja oodata! Mul pissisid vahelduva eduga mõlemad kassid tuppa, nüüd enam ei tee seda, sest panustasin kõik ei olukord muutuks. Magama poleks ma neid elu sees pannud aga kassikusehaisu sees ka elada ei tahtnud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Kas keskkonna muutus ei pidanud olema põhjus, miks kassid tuppa lasevad? Ja ühe korra lasi ta nii, et kohe ei märganud, mingi päev või miski hiljem, ja nüüd minu toas on see kusi läinud parketi alla ja ühesõnaga rikutud, ja haiseb. Ma ei usu et sealt seda haisu välja saab, v.a uue põranda tegemine.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Oh jumal, minu arust on siin hädaldamine ja suurem kui püüe asja lahendada. Kui sa ei taha seda kassi ja pole valmis tema nimel pingutama, siis palun pane ta magama, leiab tema parema koha taevariigis ja sina ei pea enam vinguma. Mida sa tahad et teised teeks? Meie saame vaid nõu ja oma kogemustega aidata. Mul on ka parkett ja kiisu oli mõnikord juba öösel sinna lasknud ja avastasin alles hiljem, muidugi oli see osaliselt paketti imbunud  või siis kummuti puitpinda, kuid sinna imbus ka see neutraliseerija ja oligi asi korras. Keskkonna muutus on küll igaühe puhul erinev kuid sellest võib abi olla, kui ei proovi ei saa ka teada. Hullemaks nagunii enam minna ei saa. Nii et võta ennast kätte ja hakka tegutsema, mitte ära vingu siin! Teised kassiomanikud on siin piisavalt nõuandeid jaganud mida saab rakendada, paljusid neist sa proovinud oled? Ostsid neutraliseerija, koristad iga päev liivakasti (eeldatavasti on seal ka kassiliiv mitte õue oma), oleks koristama hakanud neid kohti kus kass hädal käib?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Ei ole kusjuures, kast on tal praegu üle nädala vana ja me ootame kuni loomaarst tagasi tuleb, et kinlaks teha, kas on tal kuses kristallid. Kui ei, siis läheb kas maale, kus me käime päevas 1-2 korda teda söötmas või magama.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

... Ei ole kusjuures, kast on tal praegu üle nädala vana ja me ootame kuni loomaarst tagasi tuleb ...

No selle kohta ei oska mina küll enam midagi öelda. Mazer, anna oma kass ära või pane magama (palun ära teda ainult kusagile ripakile jäta!), Sinust ei ole kassiinimest. Kahjuks. Selline olukord on piinav nii loomale kui Sulle.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass metsa

Minu teada ka kass pissib iga päev, selleks et proovi saada ei pea olema nädalaid puhastamata liivakast.. uhh, see aga tähendab omakorda seda, et kass pissib nüüd kindlasti ka muudesse kohtadesse.
Oled sa mõni suvi käinud mõnel suurel üritusel? Ja nendes välikäimlates? Rõve onju?

Aga see selleks.. sinu postitusi on suht jube lugeda, suhtumine looma on jube..
Palun ära iial enam ühtegi looma endale võta!!

Thumbs up Thumbs down