1

Teema: kõige parem söök kassikesele

Hei

Läksime naisega vaidlema kassi kaalu üle.
Meil toakass. Minu arvates on ta jubedalt ülekaaluline. Selline suur (4,5kg) ja poolteist aastat vana. Saab päevas süüa niipalju kui tahab. Ehk siis, koguaeg on hunnik krõbunaid ja konservi ees.
Minu arvamus oli see, et kassi tuleks tervislikumalt toita ja mitte pidevalt iga mäuksimise peale sööki juurde panna.
Elukaaslase arvamus oli see, et kassike peaks ikka süüa saama kui tahab. Jube kriitiliseks läks see arutelu. Google tuli appi võtta.
Netis ringi tuhlates läks asi veel keerulisemaks.
Siiamaani RC sööki ostnud. Igasuguste ülevaadete põhjal on see viimane saast (või siis eelviimane) mida oma kassile sisse sööta. Vanast heas kaubamärgist on alles jäänud  ainult Hiina konveierid mis nüüd kassikestele sousti kokku vorbivad.

Aitab suurest sissejuhatusest.
Küsimus oleks lihtne:
Mis oleks kassikesele söögiks kõige parem, kui valemist raha välja arvata.

Parimat,
mäuks

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kõige parem söök kassikesele

Ülekaalulisus ei tee kassile teps mitte head, ega ka inimesele. Mina olen veendunud, et kass peab saama liigikohast toitu. S.t olles karnivoor, kindlasti mitte õgima lõpututes kogustes taimset valku ja hulgaliselt säilitus- ja lisaaineid sisaldavat kuivtoitu. Toit ei pea kogu aeg ees olema. Kui meil oleks küpsisekauss või chipsikott kogu aeg ees, mis siis saaks? Või kui metsloomadele oleks kaetud toidulaud (OK, see on nats vale võrdlus ehk)?

Minu isane kass kaalub 4,5 kg, või ka pisut üle, aga ülekaaluline ta kindlasti ei ole, saab süüa nii palju kui ta ise tahab.

Thumbs up Thumbs down

Jätsin täpsustamatta, et tegemist on steriliseeritud emase kassiga, kes näeb välja umbes nagu see kass banneri peal. Ainult suurem ja karvasem. Tõug peaks olema triibuliselt väga segavereline smile

Kui paks peaks üks mäuks olema, et ülekaaluline olla?

Aime poindiga väga nõus. Looduses ei vedelenud toidukaussi põõsa taga kus iga hetk sai kõhu täis.

Ostsin täna kassile haljast  hakklika ja tegin ühe sellise hiire mõõtu kotleti talle. Sõi ära ja jube rahul. Võrreldes eilsega, kus ta sõi ära terve suure kuhja miskit konservi.
Tavaliselt on kassile heal ajal ju üks hiir päevas? Looduses.

Küsimus jääb samaks nagu esimeses postituses. Mis on kassile kõige parem söök (linnaoludes)(jätame siit igasugused konservikrõbunavärgid mida pähe surutakse välja)? Selge see, et me ei lähe hiiri või varblasi püüdma toakasside jaoks et loodust imiteerida - aga, see soust mis poes praegu, ilmselt kriitikat ei kannata.

Parimat,
mäuks

Thumbs up Thumbs down