Teema: "krantskassidele"tittede tegemine

Mitte,et ma selle vastu oleks,aga eks igaühel ole omad arvamused.Mina EI poolda  paberiteta kasside massitootmist,sest tean,et kodutuid kasse on VÄGA palju.Ka nemad on kunagi endale kodu lootnud saada.Olen pärs mitu korda kuulnud-Mul on nii ilus siniste silmadega kiisu-siiam (võtsin esimese meeldetuleva tõu),aga paberiteta.Teeme pojad talle,saama paar tonni raha.Või,et:oii mul on niiomapärane ja sõbralik kass-Teeme pojad.Ja niimoodi satub VÄGA suur osa neid kiisupoegi kui ka kiisusid tänavale. Minu kass on poeginud 2x :puna: Aga võin AUSALT ja suure häbiga kätt südamele pannes öelda,et see on  mu enda lohakusest..:puna: Kass on pääsenud(isegi läbi torustiku on roninud)Kuidagi ikkagi õue ja saanud omale pojad. Esimest korda kui poegis oli alles 1 aastane...Teist korda poegis nüüd mõni kuu tagasi. Õnneks oleme kõikidele kiisudele leidnud väga hoolivad pered.Lähiajal steriliseerime ta ära,et selliseid jubedaid äpardusi ära hoida..Kui palju on Teie seast neid inimesi,kes on oma tõupaberiteta kassidel lasknud poegida kas plaanidega või ka ilma plaanideta?

tõupaberieta kass ei ole halvem ega ka parem tõupaberitega kassist,aga nagu ka paberiteta ("tõu") koertel nii ka ("tõu")kassidel on millerdamine väga POP asi...Kahjuks

Koerad ja kassid-Mida veel tahta?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: "krantskassidele"tittede tegemine

Üks asi veel.

Paaritatakse just sageli  oma siiamivärvidega kassi arvates et kõik kassipojad sünnivad ilusa maskiga ja küll siis on hea neid kasse pärast siiamite pähe kõva raha eest maha müüa.

Kahjuks või õnneks ei ole kassid kloonid s.t kui paaritada musta x musta kassi omavahel ei sünni kõik kassipojad mustad. Mõni on must, mõni valge, mõni mustavalge kirju, mõni üldse oranš. S.t paaritades tundmatute vanemate (ka vanavanematega) kassi ei saa kunagi ette teada millised on sündivad kassipojad.

Ja siis müüakse need vähesed "siiamimoodi" kassipojad sealt pesakonnast  "tõukassi" pähe kellegile ja see omakorda paaritab oma "siiamit". Tekibki surnud ring. Tõsised kassikasvatajad üritavad seda kassitõugu päästa ja millerid teevad kasvatajatele omakorda "pähe". S.t paaritatakse suvalisi tõukassivälimusega kasse, tekivad terviseprobleemid, välimuseprobleemid ja takkapihta on endale aru andmata rikutud ära oma lemmik tõug.

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

krantskass polnud nüd küll väga ilusti öeldud aga see selleks. igal loomal on siia ilma sündides üks eesmärk, jätkata sugu st. see võimalus peaks neil kõigil vähemalt üks kord olema, ka siis, kui ta pole paberitega tõukass.

Thumbs up Thumbs down

Ütlen veel kord, et kassil pole mingit vajadust kassipoegi saada. Seega võib ka noores eas steriliseeritud kass väga õnnelikult elada.
Olen Racheliga täiesti nõus - paljud arvavad ekslikult, et kui kiisul on mask (tumedad käpad, saba, nägu), siis ta on kohe siiam. Meil on naabritega sama lugu tongue
Neil on siiamivärvidega kiisu (kuigi käpaotsad on täiesti valged :laugh: ) ja nad peavad oma kassi täielikuks siiamiks :roll: ! Kassipoegadega on neil muidugi lihtne - peale poegimist kohe ämbrisse!

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

hea küll, ütleme et igal loomal on tõesti elus eesmärk järglasi saada aga kuna kass on kodustatud loom ja inimese- omaniku vastutada, siis on inimene kohustatud ka seda tegema... aga mis me siis tänavatel näeme? uputamine pole ka kuhugu kadunud, hoolimata suurest trahvist?
Samamoodi vastutab inimene ka omaenese järglaste eest? Ta on kohustatud täpselt samaoodi nendele hea kodu andma...aga mis me tänavatel näeme?

Seega kokkuvõtteks, kui sa ikka 100% ei suuda tagada ja vältida seda, et su kassi poegadest ja tema poegadest jne  mitte keegi ei satu tänavale ja ei jää ilma kodust - siis ära üldse lase oma kassil järglasi saada. Kui saaks teeks inimeste puhul ka nii, vot!

on ikka kurb küll kui  Peterburi mnt ääres nutab ärakülmunud pisike koerapoeg ja tänavanurgas kerjab raha väike poiss:pa:

meie kiisul kriimud silmad...

issand kui julm, kohe ämbrisse!!! Kas tõesti on nii raske minna loomaarsti juurde ja lasta see op ära teha. vaesed kiisud:(

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Op maksab palju raha ja kass pole seda väärt :evil:
Pole mõtet sellest rääkida, sest kui inimesed on juba mitmeid aastaid poegi uputanud, siis nad teevad seda ka edasipidi.
Kusjuures mulle Chry meeldivad ka rohkem need vanat tüüpi siiamid big_smile
Paberitega siimaid on täpselt nagu orientaalid ainult maskiga. Kahju tegelt, et algset tüüpi siiamid enam paberitega siiami kasside hulka ei kuulu.
Nendel n.ö siiamitel on kindlasti olnud siiamitest vanavanemad või kaugemad sugulased. Sellest ka välimus ja iseloom. Siiamitel on teadagi tugevad geenid :s6ps:

Tõstsin uut ja vana tüüpi siiamite arutluse tõugude foorumisse. Sel teemal tahaks minagi targemaks saada. wink

Link:
http://foorum.kass.ee/viewthread.php?tid=711

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Kass nüüd vaevalt mõtleb, et tema sugu peaks ikka ilmas edasi olema ja tema eesmärk on "end paljundada". Kass elab ilma poegadeta täiesti mõnusat kassielu, vaata et parematki. Pole vaja kannatada isaste kambakaid, sünnitamist, imetamist...ja pärast võetakse need pojad ära. Miks peaks iga kass seda läbi elama?
Selline mõtteviis, et igal loomal peaks üks pesakond järglasi olema, on üks põhjustest, miks meil nii palju kodutuid loomi on.

Thumbs up Thumbs down

Vana teema, aga et olen foorumis uus, siis vastaks ikagi, väga läheb südamesse see teema. Lisaks eeltoodud põhjustele mittetõukassidele mitte pesakonda võimaldada, tooks välja ka selle, et isegi, kui selline vahva kiisupoeg endale hea kodu saab, siis kui tema kassiemme oleks steriliseeritud, võiks selles samas heas kodus olla kass, kes nüüd on tänaval.

Endal ka kodus tänavalt leitud kassitüdruk, suurepärase välimuse ja iseloomuga. Elukaaslane, kes kassi väga hoiab, on steriliseerimise vastu, samadel põhjustel, et kassile ebameeldiv protseduur, head geenid lähevad kaotsi jne. Kindlasti viin kiisu steriliseerimisele, kasvõi salaja, liiga valus on vaadata neid kasse hoipaikades ja sundida kassi läbi tegema kogu tiinuse-sünnitamise-imetamise-poegadekaotamise teed.

Olge vastutustundlikud kassipidajad ja õpetage ka teistele kassiomanikele vastutustunnet!

Thumbs up Thumbs down

kui kass poegi ootab, neid sünnitab ja imetab, pole see tema jaoks mingi sund, see on küll selge. tema jaoks on see siiski paraku loomulikust loomulikum, lugege ükskõik millist psühholoogia õpikut, kas või inimesele on üks olulisemaid instinktipõhiseid eesmärke soojätkamine, ei tea, mis poolest need kassid meist teistsugused on, et neil pole? inimestel ja kõigil ülejäänud loomadel on, aga kassil mitte?

ja mina olen siiski seisukohal, et seni, kuni tänavakasse on NII palju, tuleks piirata ka tõukasside juurdetootmist. jah, osad inimesed siis tõesti ei võtakski kassi, aga kas või siin foorumis on kassiotsimisteemade all korduvalt näha olnud, kuidas inimene, kes algul tahab tõukassi, otsustab lõpuks tavalise kassi kasuks, sest ta nt. ei leia sobivat tõukassi. nii et ei kehti siin see argument, et inimene, kes tõukassi tahab, ei otsusta nende puudumisel tavalise kiisu kasuks - otsustavad ju küll.
kuidagi väga kiiva kisub see lugu, kui tõukasside pesakondi muudkui kiidetakse ja igaüks, kes oma tavalisel kassil poegi laseb saada, sarjata saab.

Thumbs up Thumbs down

Jah, ega igale tõukassile ei peaks poegi tegema. Sellepärast käiaksegi näitustel, et teada saada, kas kass sobib aretuseks jne.

noh, see pole küll see, mida ma silmas pidasin, aga hea küll, mis seal ikka.

Thumbs up Thumbs down

mina sain aru nii, et tuleks taunida millerduse tööd, et tuleks vähem toota kiisupoegi, kes vastavad enam-vähem tõutunnustele ja siis neid müüa tõukasside nime all. Sest enamus kuulutusi,  on need, kus on kirjas : ostan tõukassi, paberid pole olulised. Sest päris tõutunnistusega kiisupoegade suhtes pole ma küll Eesti oludes märganud üleküllust- hind on see , mis määrab inimese jaoks kahjuks kumba võtta ja kumba jätta... ja ongi surnud ring...

Minul on ilma paberiteta pärsia kass. Ema on näitustel käinud ja paberitega. Isa elab koos emasega. Siis on see kasvataja, kellel on tõupaberitega kass, ka ju millerdaja???

Thumbs up Thumbs down

Kass võib ju paberitega olla, aga kui kassipoegadele pabereid ei tehta, siis on asi kahtlane.

Miks te toetate selliseid kes näitustel ei käi ja endale tõukassidega raha teevad? Miks te ei toeta neid, kes näitustel käivad ja kes tõepoolest oma kassidele raha alla panevad? Miks te arvate, et kõik tõukassi kasvatajad on hirmus rikkad ja teenivad oma kasside pealt?
Soovitan paberiteta tõukasside asemel võtta omale lihtsalt tavaline triibik.

Thumbs up Thumbs down

mis puudutab kasside ja üldse lemmikute paljunemist, siis ühinen arvamusega, et iga loom ei pea poegi saama. paljunemine on siiski instinkt ja mitte looma vaba valik ja selle eesmärk on liigi säilitamine. arvan, et kasside-koerte puhul liigi väljasuremise ohtu veel ei ole big_smile
samas ei arva ma ka, et kõik mitte-tõukassid ära opereerida tuleks. On ju palju neid, kes endale head sõpra ja lemmikut tahavad, aga ei suuda tõulooma eest korraga suurt summat välja käia. Lihtsalt enne oma kiisukese paaritamist peaks kindlaks tegema, et kiisud ka hea kodu leiaksid ja tänavale ei sattuks.

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Mina usun, et kodukiisude puudust ei teki, tõesõna.
See tekis juhul kui kõik kassid oleks tänavalt ära päästetud ja enne uutesse kodudesse andes kastreeritud/steriliseeritud.
Aga see ime ei saa nii pea Eestis juhtuma kahjuks (et tänavalt kiisud ära saaks).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Haldjapiiga: Mul on kodus tavaline triibik, kelle ma võtsin kassiabist, ja minu teise kassi ema käis näitustel.

Ma ühinen arvamusega, et kasse tuleks steriliseerida. Ise kavatsen ka oma kassid lasta steriliseerida.

Thumbs up Thumbs down

Nõustun Haldjapiigaga.
Ja kasside puudust nüüd kindlasti ei teki wink
Minny3, kui emase kassiga käidi näitustel, siis miks poegadele pabereid ei tehtud (äkki oli viga hoopis isases)? Ja mis mõttega nad siis üldse näitustel käisid?

Näriline, ju siis oligi viga isases, sest isane elas emasega samas korteris, aga tema kohta ma ei näinud mingeid pabereid. Mina seda ei tea, mis mõttega näitustel käidi ja ma ei saa ka seda öelda, et sellel omanikul enne seda paberitega kassipoegi polnud. Konkreetselt oligi minu kass sellisest pesakonnast, kus emal on kõik olemas, aga isal pole. Kuidas see paaritamine muidu käib. Kas igal kasvatajal on kodus isane ja emane kass, või viiakse erinevate omanike kassid kokku. Ma usun seda viimast varianti rohkem. Isegi kui see kasvataja paaritas enne oma emast kassi paberitega isasega ja sai paberitega poegi, siis kodus peetava ilma paberiteta isase kassiga sai ta ilma tõutunnistusteta pesakonna - tegu on siiski millerdamisega!?

Thumbs up Thumbs down

kui ta neid müüs, siis jah.

To näriline ja Minny3:

Meil on eraldi paberiteema olemas.
Teeks nii, et seal räägime paberitest edasi, eks.
Muidu lähevad siin kaks teemat omavahel kokku.
:wink:

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Jep :puna: