1

Teema: Kas solvumine?

Kas keegi oskab öelda milles asi, kaldun arvama, et kass on solvunud mu peale. Kuid asi siis selles, et olin kassi lemmik umbes 7 aastat, käis kannul ja nurus paid, eelistas mind teistele, kutsumise peale tuli kohe mu kõrvale ja öösel tuli mu kõrvale, kuid tuli aeg võtta ette sõit ülikoolilinna, seega nüüd näen oma kassi 1-2 korda kuus, nüüd on asi täiesti vastupidiseks muutunud, kass uriseb mu peale, enam ei tule mu juurde, kutsumise peale ei tule, kui juhtub et teel põrkame kokku, keerab kass kohe ringi ja jookseb oma kasti magama. Ometi ma toon alati maiustusi, üritan meelitada, annan talle kõike paremat, võtan sülle ja üritan pai teha, olen selline nagu olen koguaeg olnud enne ärasõitu. Meelitan 3 pikka päeva ja vahel juhtub et 3nda päeva lõpus annab järgi ja tuleb kutsumise peale pai järele (kuid ebakindel olek, ei ole täiesti vabalt, kuidagi kramplikult), kuid see on ka aeg, kui taas vaja võtta ette sõit ülikoolilinna. Ja järgmine kord jälle sama ring otsast peale, meelita 3 päeva, kuid tulemusi ei pruugi see alati anda. Kas kass võib olla solvunud, et ma läksin? Või milles asi? Palun aidake, mina enam ei suuda seda taluda, kass on mu lemmik, kuid mismoodi saaks ma jälle tema lemmikuks, ma ei suuda taluda ta urisemist mu peale, see teeb kohutavalt haiget!!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kas solvumine?

väga lihtne - võta kiisu endaga kaasa ja elage koos.

xxx

see pole alati võimalik kass kuhugi kaasa võtta. eriti kui elad ühikas, ja mul pole mingit infot su kassi kohta ka. kui loen praegu vikipeediat äkki leian ka midagi teemast suhtlemine mis pooleli veel on.

Villakud , Deegud ja Kassid! (L)

Thumbs up Thumbs down

LOODAN, ET LEIATE MIDAGI.

Kodukassi metsikuteks eellasteks peetakse eelkõige Kirde-Aafrikas levinud liibüa ja võsa-ookerkassi.

Kõige levinum on arvamus, et kassid kodustati Vana-Egiptuses umbes 4000 aastat tagasi. Egiptuses balsameeriti kasse kui pühi loomi, kassi tapjat karistati rängasti.

[redigeeri] Liigitus
Nüüdisaja kodukasse liigitatakse pika- ja lühikarvalisteks. Pikakarvalistest peetakse Eestis eriti angoora ja pärsia kasse, lühikarvalistest euroopa kodukassi ja siiami kassi. Omapärased on karvutu paljasnahkkass ja sabatu mani kass.

[redigeeri] Käitumisomadused
Kassil on kaslastele iseloomulikke käitumisomadusi: päeval ta puhkab, öösel käib jahil, ohvrile – hiirtele ja lindudele – läheneb ta hiilides, armastab saagiga mängida, enne kui ta selle surmab.

[redigeeri] Suhtlemismärgid
Kaslaste häälitsused koosnevad näugumisest, kurrumisest, urisemisest, nurrumisest ja kähisemisest. Näugumine võib olla inimesele tavaliselt kuuldamatutel sagedustel. Osa sellest on perekonnal ühine (suuremate kaslaste puhul madalamad helid), osa ainult kasside spetsiifiline, osa õpitav. Näiteid kasside märgisüsteemist (väga lihtsustatult):

Kurrumine on alati positiivne.
Madala tooniga kurrumine tähistab tavaliselt kutset
Kõrgema tooniga kurrumine on üldiselt lihtsalt sõbralikkuseavaldus
Kurrumine võib lõppeda näugatusega, mida võib võtta täpsustusena
Urisemine on alati negatiivne, kui ei ole tegu mänguga:
Madal aeglane urisemine on hoiatus, millele rünnakut ei järgne peaaegu kunagi (näiteks, kui teine kass tuleb söömise ajal segama)
Intensiivsem ja kõrgem urisemine, mis võib lõppeda madala kõrgeneva näugumisega, eelneb üldiselt kaklusele, ent üritab veel kaklust ära hoida
Kähisemine on alati väga negatiivne, isegi mängu puhul võib näidata liialdamist:
Eelneb tihti vahetult rünnakule, isegi kui vastane proovib põgeneda
Nurrumine väljendab rahulolu mõnusa keskkonnaga, rahulolu määra näitab nurrumise intensiivsus
Kui kass on haige või suremas, siis võib ta üritada ennast kurrumisega rahustada, lõdvestada.
Näugumise võimalikud kasutusalad kattuvad teiste häälitsuste kasutusaladega (siin on ainult üldnäited, arvestamata täpse intonatsiooni ja sellest tulenevate tähendusvarjunditega):
Vali kime näugumine, mis lõpus madalamaks muutub, on hoiatus
Vali kime näugumine on pulmakutsung
Madal madalduv järsult lõppev näugatus on üldiselt kutsung
Väga kõrge tooniga piiksumisega kutsub ema poegi
Enamikul juhul on näugumise intonatsioon inimesele suuremal või vähemal määral intuitiivselt arusaadav – kõige üldisemad vahemikud ka inimesele, kes pole varem kassidega kokku puutunud.
Kasside kehamärgid koosnevad liikumisest, mõned näited:

Ohu korral ajavad kassid turja küüru, see väljendab hoiatust
Kõrvade lidusseajamine on hoiatus
Füüsiline kontakt väljendab üldiselt positiivset suhtumist, kui ei ole tegu võitlusega
Pilgud ja muu omavad mitmesugust aimatavat tähendust

Peemoti reljeef Andrejevski spuskil KiievisLisaks kasutavad kassid suhtlemiseks lõhnasid.

Thumbs up Thumbs down

Leheküljed ka abiks siis:

http://www.hot.ee/kassikas/x.html

http://kassid.wikidot.com/start

http://www.kassiabi.ee/index.php?10210227/

http://www.kassideturvakodu.ee/forum/

ja otsin veel...

Thumbs up Thumbs down