1

Teema: diabeetikust kass

Tere! Minu mure on järgmine. Korjasin kiisu neli kuud tagasi tänavalt üles ning õige pea selgus, et kass on diabeetik, vs oli alguses üle kolmekümne. Tänaseks olen süstinud teda juba üle kahe kuu ning kiisu vs on kõik viimased korrad väga hea olnud. Olen kuulnud ja lugenud, et kass on loomariigis ainuke, kes sellest haigusest on võimeline paranema. Kuidas seda "katsetada" kas ta saaks ilma insuliinita hakkama, ainult diabeetiku toiduga? Insuliini kogus on 11ühikut ja üks kord päevas, hommikul. Söögiks RC Diabetic.

Olen väga tänulik heade nõuannete ees, sest kuigi kiisu on mulle väga kallis, piirab see kellaajaline süstimine kogu mu elu

Vasta: diabeetikust kass

Soovitan sel teemal suhelda oma looma arstiga.

Thumbs up Thumbs down

Aitähh vastamast! Loomaarstid on suhteliselt negatiivselt meelestatud ning on suhteliselt kindlad et jäämegi elu lõpuni süstima, aga mina tunnen ja usun, et me saame sellest jagu, tuleb ainult kuidagi katsetada ja midagi teha, aga mida, ei tea täpselt. Esialgu üritame süstide, hoole ja armastusega smile

Kui sa loed soome keelt, siis siin on kassist, kes elas 18-aastaseks, viimased aastad oli diabeetik: http://www.ipsitilla.fi/Kissan%20terveys/Diabetes-kartta.htm Saab elada edukalt, aga pead esmase asjana üle vaatama tema menüü. Toiduga saab muuta elukvaliteeti väga edukalt!

5 Viimati muutis tanit (26.09.2010 21:49:56)

Mis sa Katukaz süstisid. Meil ka kass 10a. vana , diabeetik, VS on 30 ringis. Süstime praegu Protaphane´t 2X päevas a´2 ühikut.( pidi olema nn.pikk süst ),aga see ei aita . Söötmine jootmine ainult süstla abil + tilguti kuklasse naha alla paar tundi päevas. (oli ka veeni tilguti,see traumeerib kassi).Kass täitsa loid,ei kõnni .Kahju tast. Saaks kuidagi aidata?

Kahjuks läks meie lemmik .....  R.I.P.

Thumbs up Thumbs down