1

Teema: kompleksvaktsiin

Mida sisaldab (loe mille vastu on) kompleksvaktsiin? Kas seda tehakse ühe süstina, või peab 2 korda kliinikus käima?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kompleksvaktsiin

Herpesviroos, kalitsiviroos, panleukopeenia, leukeemia, lisaks marutaud. Ei pea kahte korda kliinikus käima.

Thumbs up Thumbs down

Thanks!

Thumbs up Thumbs down

Kassipojale tehakse 2 kompleksvaktsiini kuuajase vahega, täiskasvanud kass saab 1 süsti.

Thumbs up Thumbs down

Mina õigupoolest jõudsingi siia foorumisse läbi oma tänase shokeeriva loo. Kass sai kompleksvaktsiini millele reageeris allergiliselt, koju jõudes oksendas ja hakkas lämbuma, teel tagasi kliinikusse hakkas yha halvem lausa minutitega. Kliinikus sai paistetust alandava systi misjärel sai kõik justkui korda. On isegi söönud-joonud juba. Aga mure ka selles, et kass on olnud nõrga tervisega viimased 5a (oktoobris saame 10). Kyll köha, kyll aevastamised. Enne tänast vaktsiini maadlesime aevastushoogudega mis lakkasid pmt ainult ravi ajaks ja mõni päev otsa. Et täna minnes oli ta jälle mõne korra ikkagi aevastanud. Kas võis olla, et reaktsiooni põhjustas tema haigusest kurnatud organism? Lisaks olen leidnud juba kõiksuguseid hoiatusi liigsagedase vaktsineerimise kohta (ka teie foorumist). Nt võib rahulikult loobuda marutaudi omast (mida mina olen rumalusest lasknud teha ja mille sai ka täna) kuna mu kass käib õues yliharva ja vaid rihma otsas, sööb ainult kvaliteetset toitu jne. T.Toometi artiklist jäi mulje nagu oleks selline sage vaktsineerimine lausa ohtlik ja looma eluiga lyhendav. Tunnen syymepiinu kuna ei tea kas haige ja nõrga immuunsusega looma vaktsineerimine oli hea idee. Õnneks oli eelmisest vaktsiinist möödunud seekord 3 aastat, varasemalt käisime ka korralikult iga aasta tagant. Isegi kui keegi ei oska selle peale midagi arvata, siis jätan endast maha meeldetuletuseks yhe teie foorumi varasema lingi, ehk paneb see kedagi järgi mõtlema..

http://foorum.kass.ee/topic/3064/vaktsineerimisest/

Thumbs up Thumbs down

Küllap te tegite juba otsuse, et see jääb teie kassil viimaseks vaktsineerimiseks, ning arvan, et teete õieti. Mina ise olen loobunud kahe üle kümne aasta vanuse põhiliselt tubase kassi vaktsineerimisest. Varemalt sai ka iga aasta süstid tehtud. Vene koertefoorumites on ka paljud väitnud, et on loobunud oma väärikas eas looma vaktsineerimisest, selleks et säästa looma, ning,et peale nii paljusid vaktsineerimisi on loomal tekkinud juba immuunsus nende haiguste suhtes. Kindlasti on inimesi, kes väidavad vastupidist, seega jääb igale oma arvamus.

Thumbs up Thumbs down