Teema: Issand! Kiisu täitsa mädaneb ;(

Meil juhtus selline lugu et meie kass kes elab rohkem väljas kui toas on märkamatult kellegilt pureda saanud,kuna ta on väga pikakarvaline , siis ei saanud  me arugi  et midagi valesti oleks seni kuni ta  enam ei söönud ega joonud .
Nägime et kõrv on täitsa paistes ja mäda lausa tilkus välja kui puudutada.
Puhastasime ja õrnalt pigistasime seda mädast pläga välja kõrvast(nn.kõrvalestast)kiisu ei osutanud mingit vastupanu,kuigi usun et tal on tohutult valus ja halb olla.veel lonkas ta käppa,aga ei paistmud justkui midagi,arvasime et ju ära väänanud või midagi, otseselt näha polnud midagi.(ta on väga karvane nagu ma juba mainisn ja väga raske on eristada midagi...)

... ja issand täna vaatasime seda käppa... see on ülevalt poolt paks ,mitu korda paksem kui teine käpp,ja paistab väga mädane haav. selline pealt kinnine ,nagu nahk on peal aga all on näha mäda ja kõik nagu pitsitab seal all... 

puhastasime veel seda kõrva täna,jälle oli kõik paksult mädane ja lausa voolas välja.
Kass ise on täitsa loobunud,vähemalt mulle nii tundub,ta ei laku haavu,ei söö ei joo(pipetiga natuke saime joota)
ei vaata meie poolegi... lihtsalt lamas oma pesas...

ma olen väga väga väga nõutu ja kurb, ei tea mida teha. kas põhimõtteliselt arstid võtavad haavast ikka mäda välja kui loomal mõni koht mädaneb? või lastakse sel mädal olla ja paraneda nii kuidas organism seda mäda välja ajab?

mul soovitatkse see loomake üldse magama panna, kuna tal on juba mitmed aastad tervisehädad kimbutanud ja seoses sellega on ta väga imeliku iseloomuga läinud ja ei ole enam üldse seltsiv,vaid kohati isegi agressiivne ja ründab ja pureb  ilma põhjuseta
samas on ta ju ikkagi minu kallis sipsik keda ma olen alati hoidnud ja poputanud.ma ei suudaks küll midagi sellist talle teha, aga mis  saab kui see ravi läheb maksma meile tuhandeid tuhandeid?(kindlasti lähebki) ja meil ju pole seda raha?:(

palun  andke nõu mida ise saaks teha,kas tark oleks see mäda sealt kuidagi kätte saada ja lihtsalt puhastada?meil on spets vahend õnneks olemas.
ega ilma arstil käimata ei saa vist ühtegi antibiootikumi ka kassile  osta?

kuna  tõesti on kurb et ei suuda me seda kassi mitte kuidagi arstile viia, kahjuks on meil majanduslik olukord nii hull praegu
meil peres juhtub järjest väga pahasi asju miskipärast praegu
;(

Ma väga tänan kes tahavad aidata, ja anda nõu  et kas on midagi, mis ma saaksin teha et kassil neid mädaseid kohti ravida ja kas on kellegil kogemusi kas kass üldse tuleb välja nii hullust olukorrast kui ikka päris mäda juba voolab välja ja arstiabi ei saa?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Issand! Kiisu täitsa mädaneb ;(

Kole ja kurb lugu küll. Aga ühe visiidi arstile vast ikka kannatab ära teha. See maksab vaid visiiditasu, aga saate kindlasti palju targemaks selle koha pealt. Ehk lähebki vaid antibiootikume tarvis. Kui arst aga ütleb, et ravi maksab tuhandeid kroone, siis saate juba edasi mõelda, mis teha, ning arst annab ka kindlasti sellekohast nõuannet. Hetkel on kassi elu ja tervis teie endi kätes.

Thumbs up Thumbs down

Mäda tuleb haavadest kätte saada ning mädanevaid haavu võimalikult puhtana hoida. Olen abstsesse palju näinud ning pilt on tõesti väga hirmutav. Kassi nahk võib koos karvadega lausa tükkidena ära tulla, jättes kohutavad augud. Kude, mis nii kergelt ära tuleb on surnud ning parem on see eemaldada, et soodustada ligipääs haavale ning põletikulisi protsesse vähendada. Haavu on hea puhastada vedela vesiniku lahusega, mis on saadaval apteekides. See ei kipita ja puhastab väga hästi, hakates  kihisema ja vahutama kokkupuutel lahtise haavada. Vesinikku tuleb otse haavale valada ning mõne sekundi möödudes puhta vatiga ära pühkida.  Kui kass ei söö ega joo on olukord väga ohtlik. Sellisel juhul tuleb teda sundviisiliselt joota ja toita nt suure süstlaga.
Viimastel aastatel on kassi tervis halvenenud?
Kui kass käib tihti õues ja kakleb teste kassidega on võimalus, et ta on nakatunud kasside HIV-sse ehk FIV-i.
See levib nagu inimestelgi vere kaudu ning sugulisel teel. Paljud hulkuvad kassid kannavad seda viirust ning nendega kakeldes võib kass kergelt nakatuda.

Kui kass paraneb, soovitan ta ära kastreerida. See maksab 400,- ning lõpetab need lõputud kaklused territooriumi ja emaste pärast ning kassi kannatused võitlushaavade tõttu.
Kastreerimise vajalikkuse kohta saate lähemalt lugeda siit:

http://kassikas.blogspot.com/2010/03/miks-tuleb-kass-kastreerida-voi.html

Soovin kassile kiiret paranemist.

Thumbs up Thumbs down

Kassi käppa võib vannitada ka leiges  kaaliumbermanganaadi vees (kergelt lilla lahus).
Saadaval pulbrina apteekides ning on väga hea  desinfitseeriv vahend.

Thumbs up Thumbs down