Teema: Ei söö

Kass on kahe kuune , ei söö kassitoitu ( krõbainaid, pasteeti ega konservi ) . Oleme ostnud Royalit, Hillsi ja teisi. Sööb ainult hapukoort, toorest liha ja joob vett.
Mida teha, et ta hakkaks ka kassitoitu sööma?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Ei söö

Algatuseks võiks tal suu konserviga kokku tehe, et las limpsab ja siis kasvõi näpu vahelt toita. tegimse omal Suslikuga nii konservide puhul, kuna ta ei söönud mitte midagi. Krõbinatest polnud ta kunagi kassipoja krõbinatest vaimustuses vaid eelistas kohe täiskasvanu krõbinaid.
Piimatooted ei soovita üldse anda, need võivad kassile halvasti mõjuda.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Ei söö

Kassi tuleks pikkamööda harjutada sööma erinevaid toite ning pakkuma vaheldust. Mida rohkem kass saab maitsta erinevaid toidu sorte ja maitseid, seda väiksem on tema pirtsakus toidu suhtes tulevikus. Kassikonservidest tuleks valida sellised, mis sisaldavad võimalikult palju liha (mitte liha saadusi). Näiteks poodides on müügil Gourmet Gold, mis on väikestes purkides ja mõned neist pasteedi näol. Ma ei tea ühtegi kassi, kellele see konserv ei maitseks. Kui kass ei lähe õnge, võib konservi lisada nt toore hakkliha hulka. Alguses natuke, et kass harjuks selle lõhna ja maitsega. Kui kass talub laktoosi, võib kuivtoitu piima sees pehmeks leotada ja lisada hapukoort juurde.
Üldiselt oleksin mina toore liha ja piimatoodetega ettevaatlik. Siin on hästi selgitatud, miks? -  http://kassikas.blogspot.com/2010/03/kassid-vajavad-vaheldust.html

Thumbs up Thumbs down