Teema: Kasside iseloom

Tere.

Kunagi oli meil tavaline (mitte tõu) kass. Kassi ostsime turult. Inimeste vastu ta vaenulik ei olnud, aga inimeste vastu ei olnud tal absoluutselt huvi ka. Kass tegi omi asju siis kui tahtis ja nii elu lõpuni. Sõi, magas, kõik.

Mõni aasta hiljem võtsime scottish-fold tõust emase kiisu. Kuigi ta elas kahjuks ainult aastaseks, oli ta meie pere aktiivne liige ning suhtles pidevalt. Kui koju tulid, siis tuli uksele vastu ja tahtis suhelda. Vaatas huviga, mida pererahvas või külalised teevad - elas vokaalselt vahel kaasa ning suhtles kõigiga. Hommikul äratas üles, mängis peitust, käis korteris vaatamas, mida erinevad pereliikmed teevad jne.

Soovime oma perre kindlasti uusi kasse võtta, aga enne tahaksime teilt kui asjatundjatelt teada, millest siis kassi iseloom tuleb? Mis mõjutab seda kõige rohkem? Meie puhul said mõlemad kassid vaba ruumi arenemiseks, mängida pererahvaga, süüa tervislikult ja hoolitsust. Kumbagi kassi ei väntsutatud või kiusatud.

Kas iseloom ja see, kuidas kass käitub ja kui palju suhtleb oleneb tõust või tema emast ja isast või sellest, kuidas teda kasvatatakse?

Suur tänu kõigile vastajatele.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kasside iseloom

Kassid on selles mõttes nagu inimesed, igaüks isemoodi - mõni jutukas, mõni aktiivne, mõni mänguhimule, uudishimulik, kartlik, vaikne... jne. Usun, et see on sünnipärane ja seda ei mõjuta väga kasvatus.

Meile on korteris kaks kassi, üks puhast tõugu pärslane Depsy ja pärslane Suslik.
Depsy on vaikne, häälitseb vaid siis kui temaga konkreetselt rääkida või kui tahab midagi (nt aknalauale või süüa), mängib siis kui tuju tuleb, mis sellest et nooremas eas temaga alati mängida tahtsime, ta lihtsalt ei tundund huvi. Talle meelib aknast välja vaadata ja tududa omas pesas päeval ning öösel minu teki peal. Koju tulles tuleb mõnikord vastu, kuid mitte alati. Aga ta teab alati kui sa kurb oled ja vajad seltsi, siis tuleb ta vaikselt ligi, keerab end külje alla kerra ja lööb nurru, vaadates alati sulle silma pikalt ja pühendusnult nagu mõistaks su muresid ja püüaks lohutada.

Suslik on aktiive, jutukas - igal võimalusel näugub ja häälitseb. Mängib koos pererahvaga ja möllab niisama üksi või meelitab Depsy möllama ja jooksma mööda korterit. Talle meelib ka aknal istuda ja välja vaadata aga ta on selles vähem püsiv kui Depsy. Sööki ei nõua ta kunagi, lihtsalt ootab kannatlikult millal antakse. Uksele tueb vastu väga harva, eelistab inimeste seltsi siis kui juba rahvas kodus end sisse seadnud ning tuleb siis uudistama ja pai küsima. Magab ta päeval voodis, öösel põrandal või minu tekil koos Depsyga. Aga hoiab eemale kui näeb, et oled mures või nutad, samas kui Depsy käitub vastupidiselt, pigem eelistab Suslik aktiivseid inimesi, kes on heas tujus.

Võõraid umbusaldavad  mõlemad ja lapsi kardavad meeletult (uksekella ka, sest see tähendab võõraid).

Mul on ka olnud maal kunagi kass Felix, kes oli väga isepäine - tuli ja läks millal tahtis, heameelega magas süles ja seltisis inimestega kui soovi oli aga kui tuli isu minna, siis kadus kasvõi päevadeks. Mängis rõõmuga ja meeldis ahju peal magada, õue saamiseks avas ise ukse smile

Eks igaüks ole omamoodi ja unikaalne, ning teda tuleb armastada sellisena nagu ta on smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kasside iseloom

Õhtust,

Suur tänu põhjaliku vastuse eest. Seda oli väga mõnus lugeda ja arvan, et sain palju targemaks!

Kõike parimat sinu perele ja sinu kassiperele ja sinule endale ka

Thumbs up Thumbs down