1

Teema: Suu hügieen

Kuidas kassi hingeõhk lõhnama peaks? Viimasel ajal on see veidi häirima hakanud (5 kuune tubane kass). Kas peaks hambaid pesema? wink Veel on mureks see, et kui ta mul süles magab, siis tal suu jookseb vett nagu tilkadena niriseb välja, varsemalt ei ole ma seda näinud. Mida see tähenda võiks? Arstil käisime paar kuud tagasi, siis oli kõik ok.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Suu hügieen

Kass on sellises vanuses, et tal vahetuvad hambad ja see paneb ka suu haisema. Minu mõlemal kassil hakkab sülesolles, siis kui neil on mõnus, ila jooksma. Hambad ja suu korras, nii et lihtsalt eripära.

Thumbs up Thumbs down

Jumal tänatud :clap:

Thumbs up Thumbs down

Igaks juhuks soovitan igemed üle vaadata. Kuna hammaste vahetuse ajal on igemed kohati väga avatud bakteritele, siis võib sellel ajal areneda igemepõletik. Kui esineb igemete punetust, siis oleks mõistlik puhastada igemeid 0,05% kloorheksidiinilahusega või õrna kaaliumpermanganaadi lahusega.

Julge loomaarsti rind on karvane wink

Pool kuud on mööda läinud, aga kiisu hingeõhu probleem ei ole paranenud. Küll on näha, et hambad vahetuvad jõudsalt kuna nii üleval kui ka all on hambad puudu, uued kikud paistavad ja ka igemed on punakad (hetkel üks hammas ripub suus, tõmmata ei saa kuna kiisul valus). Kiisul on valus kuivtoitu süüa. Kas ma peaksin käima loomaarsti juures suud näitamas?

Thumbs up Thumbs down