Teema: kassi kõhuhädad

tere!

mul mure oma karvase kaaslasega. nimelt läheb tal kassitoitude peale kõht lahti.

vanust on tal 6 kuud ja natuke peale.

sain ta 4 kuuselt ning juba siis olid tal kõhuga probleemid. mõtlesin siis, et noh uue kodu ärevus ja emast võõrutamine jne, ikka juhtub. lihtsaima loogika järgi võtsin, et kuivtoidu peale üleminek peaks aitama. ostsin loomapoest kvaliteetset kassitoitu. kasspojale, proovisin erinevaid (proplan jne, kõiki ei mäleta). tulemus - 0.

siis tegin radikaalse muutuse - krõbinakausi võtsin eest ära, kõik mis süüa andsin oli keedetud kanasüdamed, maks või muu liha. ja nagu imeväel kõik korras. n-ö "kakab pliiatseid" smile

siis aga muutusin pärast mõningat nädalat keetmist ja vaaritamist laisaks ning otsustasin proovida kassikonserve. tulemus teadagi - kassikesel jälle kõht lahti.

oskab keegi seletada, miks nii on ning kuidas seda saaks lahendada kuidagi vähem tülikamal viisil, kui eraldi veel kassile lõunasöögi valmistamisega.

arsti juurde minek on nii ehk naa kastreerimisega seoses plaanis, aga ehk keegi on millegi sarnasega kokku puutunud.

tänud juba ette ja taha

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kassi kõhuhädad

Mul oli Vincentiga sama jama. Tegelane on nüüdseks 3 aastat toortoiduline. Kui harva olen ööseks kodust ära ja krõbid ette jätan, on kindlustatud õudne hais, julkadest vohav liivakast ja lahtine kõht. Aga nii kui toore peale saab, on jälle korras. Sama lugu on tema emaga. Põhjust mina öelda ei oska, arstid ka ei osanud (proovitud on igasugu probiootikumid ja spets.toidud). Ühe oletusena võiks arvata, et krõbinates kasutatakse taimse päritoluga valku, kuid kass vajab ju loomset valku, võib-olla see võtab kõhu lahti mõnel kassil.
Pole see toor- ja kodutoidu pakkumine ühtki nii hull, harjub ära. Teised kaks kassi ka toortoidulised ja neljas kass saab mul isetehtud möga neerupuudulikkuse pärast. On jah tegemine ja vahest ei viitsi (selle tarbeks on mul neid kalleid naturaalseid konserve varuks, Applaws jms.), aga see-eest terviseprobleeme on vähem kui varem.

Vasta: kassi kõhuhädad

Pidev kõhulahtisus on tingitud kas allergiast mingi toiduaine suhtes või tundlikust ainevahetusest. Kui tegu on toidutundlikusega, on probleem lahendatav spetsiaalsete toitudega, nt Pro Plan Delicate. Aga kui põhjus on allergias, võib lahendus olla keerulisem. Sellisel juhul ei ole abi ka spets toidust. Nisu on tugev allergeen ning kuulub peaaegu kõikide kassitoitude koostisesse, kaasa arvatud toidutundlikuse all kannatavate kasside spets. toidud. Sellisel juhus tuleks allergiat tekitavast toiduainest hoiduda. Hästi talutavad ja kergesti seeditavad on riis, kalkun, kõrvits, muna.
Kõhulahtisus võib esineda ka mõne viirusliku või bakteriaalse haiguse kõrvalsümptomina!

http://kassikas.blogspot.com/2010/03/kui-kassipojal-on-koht-lahti.html

Thumbs up Thumbs down