1

Teema: Kuidas õpetada kassi hunnikutele peale kratsima?

Tere!

Mul on mure kolmeaastase emase steriliseeritud kassiga kuna ta ei kratsi oma hunnikutele liiva peale.  Teeb vaid hunniku ära ja sõna otseses mõttes tormab kastist välja. Samas pissil käies kratsib küll peale. Liivakast on olnud alati samal kohal, ka liiv on alati sama.
   Kass on suved veetnud maal, sügisest alates on aga enamuse ajast tubane linnakass. Maal ta liivakasti ei kasuta vaid eelistab käia väljas (liivakast on toas olemas).
Probleem on olnud nüüdseks juba mõnda aega. Ei mäleta enam täpselt, mis ajast alates, aga ei mäleta, et kevadel oleks toas levinud igal õhtul selline õudne hais nagu nüüd sügisel.

Kas keegi oskab soovitada, kuidas panna kassi liiva kratsima?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kuidas õpetada kassi hunnikutele peale kratsima?

Meil sama asi. Alguses kpaapis kenasti peale aga nüüd enam mitte. Reeglina kuulen kui ta liivakasti kasutama läheb ja lasen ta hunniku WC potist alla, et mitte lasta haisul tuppa levida. Kuna meil on teine kass ka - isane, siis tollel on samasugune komme.
Samas kui kodust ära oleme on kõik kenasti kinni kraabitud smile

Thumbs up Thumbs down

meil on isane 3 aastane kastreeritud kass, temale meeldib ka oma väljaheiteid eksponeerida. tegelikult ta vist isegi üritab kraapida, aga miskipärast ronib ta liivakasti äärtel ja kraabib neid ääri. öösel võib teda pikka aega kraapimas kuulda, ise ilmselt imestab, et miks midagi juba peale ei lähe. proovisin kasti ääre eemaldamist, aga siis kraapis kiisuke liiva kastist hoopis välja ( augua kaevamisel )

Thumbs up Thumbs down

meie 6-kuune isane kastreeritud kass jätab ka lahti. Kraabib usinalt kasti seina ainult ja pärast kastist väljumist veel põrandat ka ?! Aga meie teine väiksem kass kraabib tublilt ka suurema hunnikud kinni kui kastis käib big_smile Nii et võta ka oma kassile väike abiline smile Samas meil see ukse ja katusega kast ja ma midagi erilist ei tunne küll kui seal mõnda aega lahtine hunnik on olnud.

Thumbs up Thumbs down

Tere . Mul on ka peaaegu sama probleem , aga mitte päris . Niisis mul on ühe aasta ja ühe kuu vanune isane kiisu. Ta ei kraabi ka oma hunnikutele liiva peale , isegi siis mitte kui ta teeb pissi . Ta kraabib hoopis kunsttaime , vaipa , seina ja wc potti . Sama asi on ka toiduga . Paneme talle liha siis ta natuke sööb ja siis nuusutab ning hakkab nii põranda pealt kui ka külmkapi pealt kraapima . Mida teha ?