Teema: Kasside kaal ja toitumine.

Mul on Siiami kass kes on 7.aastane ja kaalub 10 kilogrammi. Kas see on normaalne? kuidas ma peaksin teda tpitma?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kasside kaal ja toitumine.

ole rahulik, iga kass on erinev. minu kass on nüüd 12 ja kaalub 7,5 aga varem kaalus ka 10 ringis. ta lihtsalt suure kondiga, jooksis ikka ringi rõõmsalt. ma ei suutnud teda näljutama hakata ja nii need aastad läksid. pole ta kordagi haige olnud ega midagi. nüüd imekombel väiksemaks jäänud ise, aga söögiisu ikka hea.
aga jahh 10 kilo piires oli ta kogu aeg.

Thumbs up Thumbs down

Tuleks konsulteerida veterinaariga, sest läbi foorumi/Interneti ei saa keegi panna diagnoosi, miks kass on ülekaalus/kas kass on ülekaalus ning milline dieet määrata.
Külastage veterinaari, saate vastused oma küsimustele ning edasised juhised, kuidas normaalkaalu saavutada.
Edu! smile

Thumbs up Thumbs down

Mina natuke vaidleks vastu, kuna veterinaar tavaliselt ei jõua süveneda iga kassi elustiili, toitmisse jne. Tavaliselt ju antakse kaasa nende kliinikus müüdava sarja "dieettoit", mis aga ei pruugi kassile maitseda vms. Ikka omanik on see, kes oma ajusid liigutama peab ja oma kassi aidata saab. Meil aitas toiduvahetus ning see, et toit ei ole kogu aeg ees (kassid saavad hommikul ja õhtul, üks kass saab tihedamini ja väiksemates kogustes).

minu kass on 11 kuune ja kaalub  5 kilo.ta sööb väga palju:D

Thumbs up Thumbs down

mul selline probleem hoopis: sain äsja 2-kuuse siiamlase omanikuks. Perenaine ütles, et kass sööb kõike, ka suurte kasside ja inimese toitu. Kuna kass on alles nii väike, siis mina talle sellist toitu ei andnud, vaid kassipoegade krõbinaid ja vett. Täna ostsin talle pehmet einet, aga kui selle talle ette panin, siis tegi ta vaid pealekraapimisliigutusi peale toidu nuusutamist. Kas keegi oskaks nõu anda, mida nii väikesele siiamlasele anda? Olen ennegi kokku puutunud siiamlastega, kes on toidu suhtes valivad.

Thumbs up Thumbs down