1

Teema: Tiinuse pärast kass ohus :S

Meie Depsy jäi augustis tiineks ja nüüd täna hakkas hirmasti veritsema. Muidu tegutses kenasti, jooksis ringi ja oli lõbus, sõi korralikult ja läks ümaramaks. Kuna õhtuks ei olnud poegima hakanud, siis konsulteersin EMÜ artsiga ja tema arvas, et peaksin Depsy kindlasti sinna viima. Nii siis saigi tehtud, selgus et tal on 2 loodet, need aga pole piisavalt arenenud ja on väga suured, seega asi on päris hull :S Nii hull, et Depsy on praegu opil ja mina murest murtud, kas kõik saab ikka korda? Pidin palju valikuid kohapeal tegema - kass päästa kassipojad või Depsy, kas emaka säilitamine on oluline jne, aga ainus mis korda läheb on, et Depsyga kõik korda saaks :syda:, muu pole oluline! Eks lähitundidel selgub mis saab.... Seni pean aga ootama ja lootma sad

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tiinuse pärast kass ohus :S

Operatsioon möödus edukat, Depsy tunneb ennast suhteliselt hästi ja tuiab juba poolest ööst saadik ringi. Imelik on aga, et ta ei taha süüa ega juua, samuti pole ta vetsus käinud, küll aga pissib justkui püksi, st pissib ennast täis. Kas see on normaalne peale narkoosi?
Üks kassipoegadest õnnestus päästa ja kuna Depsy teda ei tunnista siis pean teda nüüd 1 h tagant söötma ja soojas hoidma. Kassipoeg on väike ja nõrk, kuid sööb (ma ei tea kas piisavalt - iga h tagat 1ml kassipojale mõeldud piimasegu) ja ma pean teda soojas hoidma. Panin ta radika juurde teki sisse, nii et tal soe oleks, sest peos ei jõua ma teda koguaeg hoida. Loodan et ta peab vastu ikka ja on võitleja.

Thumbs up Thumbs down

Kui palju kassipoeg kaalus? Mis üldse poegimise tähtaeg oli? Kas arst ei soovitanud midagi, kuidas saaks Depsyl piima tulema? Ma ilmselt prooviks iga hinna eest poega kassiemale "pakkuda". Pead ka poja peput siis peale toitmist masseerima, nt. vatipadjakesega. Ja soojakott oleks hea, kassipoeg ei suuda ise oma kehatemperatuuri reguleerida. Palju jõudu ja elan kaasa, kirjuta kuidas teil läheb.

Ei tea kahjuks kui palju kaalub, kuna pole endal kodus väikest kaalu. Täna juba roomas ringi ja nõudis süüa kui natuke hiljaks jäin toitmisega.
Poegimise tähtaeg oli sept lõpus, aga arst arvas et tegemis on tülekantud tiinusega. Depsyle tehti süst, et tal piia hakkaks tulema aga kahjuks pole see siiani mõjunud. Olen hoopis mures sellepärast, et kuna Depsyl eemaldati ka emaks siis kas on normaalne, et ta koguaeg alla teeb ja vetsus oma põiehädasid ei aja? Ja ei söö? Praegu ei ole muidugi veel 24 tundigi möödas opist ja narkooists kui siiski paneb muretsema.
Samuti näib, et Depsyl on huvi kassipoja vastu aga ta ei oska temaga midagi teha - kui kassipoeg kisab siis Depsy kohe jookseb ja hakkab nuusutama, kui siis lahkub.
Kassipoeg on siiani kenasti oma hädadega hakkama saanud, olen teda natuke silitanud peale söömist ja siis veepudelite vahele magama pannud. Käin aeg ajalt katsumas kas tal ikka soe on.

Thumbs up Thumbs down

Pissimisest: mäletan, kuidas mu vanale emasele tehti kunagi raske jalaluumurru operatsioon, siis kui oli absoluutselt uimane veel, hakkas liivakasti poole minema. Kohale ta muidugi ei jõudnud, jooksin talle liivakastiga vastu ja kuidagi kukkumise faasis sain osa pissist sinna kasti ka ikka. Kass ei seisnud ise püstigi veel. Kastreerimise oppide järgselt ei ole probleeme olnud, ilmselt siis ka narkoos kergem. Kindlasti küsi kliinikust järgi selle koha pealt, ma ise helistaks ja tüütaks kindlasti arste. Ei pea ka võimatuks, et see möödapissimine ongi normaalne.
Söömise-joomisega ka meil pole muud olnud, et kassidel on alati isu olnud, aga toit ei püsi sees, kui nad veel uimased on. Kas opp oli eile hilisõhtul? Täna õhtul-homme peaks ikka midagi sööma või vähemalt huvi tundma.
Kassipoeg tuleks panna Depsy tissi otsa, sõna otseses mõttes. Proovi veidi nibusid masseerida sõrmede vahel. Äkki tuleb tilk või paar ja poeg saab lõhna kätte. Või proovi panna seda kunstpiimasegu sinna tissi otsa ja siis poeg otsa. Kui Depsy teda lakub, siis on lootust. Kas see on ta esimene poeg?

Opp oli eile 21.30 ajal. Depsy pole kordagi söömas ega joomas käinud. Isegi huvi ei tunne. Käib vaid oma lemmikkoha ja diivani vahet, kus kassipoeg on. Eks ma vaatan kas mul õnnestub ta sööma meelitada, kusjuures talle meeldib selle piimasegu lõhn mis ma kassipojale annan.
Jah esimene poegimine. Eks ma teen katset, loodan ehk saab sealt piima või Depy võtab oma hoole alla. Suht raske on iga 1 h tagant toita.

Thumbs up Thumbs down

Aga tõsta kassipoeg Depsy lemmikkohta, tema juurde? Ta saaks emapiimast omale vajalikud antikehad. Kui ei hakka tissi võtma, on sul kindlustatud 3 nädalat 24/7 valves olemine, töölegi ei saa minna:/

Väga mugav, kui teil oleks elektriline soojakott, siis oleks vähemalt selle koha pealt muretu. Äkki saab kelleltki laenata, või siis osta. Kas olete proovinud Depsyt vägisi pikali hoida ja samal ajal poega tissi otsa sundida. Kui poja natuke kasvõi imeda saaks, hakkaks ka piim tissi tulema. Kui ka piima hakkaks tulema, siis tuleb jätkuvalt emmet sundida lamama, kuni poeg imeb. Kui ta pojakese näugumise peale kohale jookseb, siis ta ikka mingil määral hoolib temast. Ehk Depsy tõesti ei tea ise, mida temalt soovitakse.

Thumbs up Thumbs down

Depsy laseb kassipojal rahus enda otsas turnida. Lakub vaid siis kui kassipoeg on just söönud ja tal on selle piimasegu lõhn juures. Eile sai kassipoeg isegi magama pandud Depsy kõhule, sest Depsy armastab selili magada. Eks täna tuleb veel proovida kõike.
Katsetasime eile ka seda tissi asja, et panime vägisi sinna otsa, kui kassipoeg ei osanud seal midagi teha. Depsyl suured tissid ka, nii et kassipojal raskusi nende suhu saamisegagi.
Täna öösel sõi kassipoeg juba paremini ja rohkem. Depsy magas ka meie juures ja ärkas iga prigina peale. Samas on kassipoeg muutunud hulluks aktivistiks ja ei püsi üldse enam paigal, tahab muudkui rännata.

Thumbs up Thumbs down

mõistlik oleks kassipoeg panna nii, et ta rännata ei saaks, sest siis jahtub ta kiiresti. Mõnda karbi sisse võika teha pesa talle, kust ta välja ei saaks. Siis on temperatuuri kergem hoida.

Thumbs up Thumbs down

Tänaseks magavad Depsy ja kassipoeg koos, nii et ma ei pea koguaeg muretsema kas kassipojal on soe. Lisaks hakkas Depsy teda ka öösel lakkuma rohkem kui vaid lõua alt. smile Istub juures kui kassipoega söödan. Sain kassipoja eile tissi otsa ka aga kuna sealt piiam ei tulnud siis kaotas ta selle vastu ruttu huvi. Lisaks teeb asja keeruliseks ka see, et Depsyl on kõgualune opi pärast paljaks aetud ja kassipoeg ei saa seal turnida ja tissi otsida vaid ostiab tissi karvade eest - instinkt vist.
Kui palju ta korraga sööma peaks? Meil sööb u 1 ml iga tunni tagant, mõnikord rohkem.

Thumbs up Thumbs down

Emapiimal kassipoeg peaks ööpäevas kasvama ca 10 gr (7-14 gr peetakse normaalseks), samas mul on olnud ka poegi, kes kasvavad nt. 2 gr ööpäevas. Ja on olnud ka ligi 20 gr kaalutõusu. Selleks siis ikka peab olema köögikaal.
Feeding chart for orphan kittens: http://www.feralcat.com/raising.html
Kui sööb 1ml iga tunni tagant, siis peaks küll ok olema, aga kohe-kohe peaks rohkem võtma hakkama. See teeb siis 24ml ööpäevas, tabel näitab ühe nädala vanusele kassipojale 32ml.

Täna käis meil söötmine sunniviisiliselt, sest kasspojal on suurem huvi Depsi vastu kui piimapudeli. Loodan ikka veel, et ehk Depsy hakkab imetama sest kassipoeg võtab ta tissi isukaltja paremini kui lutipidelt.
Õde ütles et kassipoeg on päevaga kõvasti kasvanud, karva on rohkem seljas ja pole enam nii kribu. Täna lasi juba antenn (loe saba) püsti ringi ja ei tahtnud üldse pudelite vahel magada vaid Depsy külje all. Õnneks Depsy ka lubab seda ja naudib ta lähedust. Hakkas kassipoega korralikult lakkuma ka (tundub küll et jõhkralt, sest lakub jõuliselt ja tugevalt aga ehk nii peabki) ja paneb kassipoja seedimise peremini tööle smile

Thumbs up Thumbs down

EI teagi mis täna juhtus :S Aga kassipoeg on kuidagi loid ja väldib sööki. Ei liigu ka enam nii krapsilt edasi kui eile, kõht on hirmus punnis aga mitte kõva. Masserisn seda õrnalt ja siis tegi pissi ja kaka ka ära. Kõht lahti polnud. Magab suht palju ja on selline lõtv sad Mida teha???

Thumbs up Thumbs down

Oh kui kahju, kas pojake pole saanud tilkagi emapiima, see võib teha ta nõrgaks. Ma nii lootsin, et see lugu lõpeb hästi.

Thumbs up Thumbs down

Depsyl pole piima ja nüüd on tissid väiksemaks ka jäänud. Lisaks on Depsyl justkui üleöö kadunud huvi kassipoja vastu - eile oli suur huvi ja täna lõunast enam pole. Hommikul veel limpsis ja kõik oli nagu korras aga nüüd ei tee isegi välja. Depsy ise on ka loid ja uimane. Ma loodan et lugu lõpeb ikkagi hästi, mina alla ei anna!

Thumbs up Thumbs down

Ka mina loodan, et ikka kõik hästi lõpeb! Olge tublid!!

Thumbs up Thumbs down

Proovi teha testi, tõsta ta turjanahast üles, tal peaks tekkima refleks, et tõmbab ennast kerra justkui. Kui ripub lõdvalt, on asi paha. Kui ei söö ka, pead teda sundsöötma voolikuga otse makku.

Viisime ta, Kribu, õhtul EMÜ arstide hoole alla, sest ta oli lihtsalt niiii nõrk. Seal anti talle glükoosi ja tehti kõik mis võimalik. Kuid sellest ei piisanud, et Kribu elu päästa ja 3.30 ta lahkus üle vikerkaaresilla. :cry: Ma niiiiii lootsin... :lein:

Kuhu kõnnivad kassid,
kui nemad koju ei tule?
Kaugel Kassiopeial
nemad süütavad tule.
Istuvad ratasringis
süte kahvatul kumal.
Tasa nendega kõneleb
kurbade kasside jumal.
Suures Vankris nad sõidavad
üle tähise taeva,
Karjane kaitseb neid külma eest,
öö võtab oma laeva,
silitab siidiseks kasukad,
ravitseb armid ja haavad.
Kollastest kassisilmadest
Linnutee tähed saavad.

Et sa kiisudemaal õnnelik oleksid!

Sind mälestavad,
Nele, Depsy, Suslik

Thumbs up Thumbs down

Nii kurb...Kaastunne meie poolt!:lein:

Thumbs up Thumbs down

Meie kaastunne. Eks ta nii kahjuks ole, et nii väikseid ei suuda keegi päästa enamasti.

nii kahju:(

Thumbs up Thumbs down

Minu kassil oli samamoodi! No peaaegu samamoodi. Ta teine poeg sündis ilma ühe kõrvata ja ta ei imenud tissi! sad
Nii kahju oli, sest ta suri viie tunni pärast!:( Me tegime talle teekarbist kirstu. Kui vanaema andis kassiema onu kätte ja käskis teda kõht ülespoole hoida. Siis vanaema võttis kassipoja ja pani ta emakassi tissi juurde ja ta hakkas imema. See oli nii kurb!:( Ta oli meile nii suur kingitus!:kink:

Villakud , Deegud ja Kassid! (L)

Thumbs up Thumbs down

Selle jutuga tahtsin ütelda, et kui sünnib mõni kassipoeg välja arenematta, siis tuleb ta väga soojas hoida ja vägisi jooma panna.:clap::clap::clap::clap:

Thumbs up Thumbs down

Minul on samuti kurb!:cry: Kuid oleks veel võinud palvetada, et ta ellu jääks mina seda teeksin kindlasti! Mul tuli pisar silma! Ma hakkan nüüd iga õhtu küsima jumalalt kuidas tal läheb? Tõesti kahju! Väga, Väga kahju!!! :lein:   :vs:   :cry::cry::cry::cry::cry:

Thumbs up Thumbs down