Teema: Kas tõesti mammaks saamas ?

Tere !
Kuna ma olen ise suht võhik kasside osas, siis võtsin nõuks teha siia foorumisse kasutaja. Lugesin küll teisi teemasid, aga vastust oma küsimusele ei saanud.
Lugu järgmine. Juuni lõpus läks minu aastane emane toakass kaduma. Ps ! ei ole tõukass. Täitsa tavaline krants. Kevadel oli ilusasti jooksuaeg ja indles küll. Nii vaatasin ka juuni lõpus, et hakkas uuesti tiirutama, kräunuma ja välja nõudma. Kuna ma käin kassiga ka väljas jalutamas, siis arvasin, et nõuab seetõttu välja. Üldiselt minu kass teisi kasse ei salli. Ühel öösel lihtsalt hüppas aknast alla, panime kuulutuse ülesse ja nädal hiljem leiti ta üles. Niisiis, enam kass ei ole indlenud ja  kõht on ka all Aga samas kõht pole üldse suur, kuid kaalus on kindlasti veidi juurde võtnud ning on palju rahulikumaks jäänud ega jookse enam palju. Kas on tõesti mammaks saamas ? Puhtalt sellepärast küsisin, et kas nii pika ajaga on võimalik, et on ainult väike kõht all ?

Ettetänades, R.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kas tõesti mammaks saamas ?

miks mitte. üle 2 kuu pisut on tiinus kestus. Esimestel kordadel võib olla ka üks või kaks poega ja seda kõhtu ei pruugi üldse märgata. Kass tuleks kohe peale poegade imetamise lõppu steriliseerida. Eestimaa on kassipoegi täis, kellele kodusid ei leita. Milleks lasta õndasas rahus kodukassil paljuneda. ARUMAEISAAAA!!!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kas tõesti mammaks saamas ?

Kui kodukassidel juhtuvadki pojad olema, siis nende poegade eest võtavad ju vastutuse juba loomaomanikud ise. Kuigi ka selles on tekkinud viimasel ajal kahtlusi, kuna olen silmanud väga spetsiifilise karvamustriga kassipoegi peroodiliste vahedega, keda vahendatakse läbi varjupaikade.

Vägagi paljud kodukassid muutuvad tänavakassideks, kui kodus selgub, et kass on tiine. Samuti lõpetavad paljud "kass peab pojad saama, sest minu kassi poegi tahavad nii paljud" kassipojad tänaval, sest selgub, et tegelikult ei taha neid keegi ning nad söövad ja lõhuvad elamist. Samuti jõuavad mitmed sellised kodused pesakonnad varjupaikadesse, kui varjupaigad võtavad inimestelt loomi vastu. Või kui ei võta, siis leitakse need pesakonnad tänavatelt kas varjupaikade või vabatahtlike organisatsioonide poolt. Elu sel teemal on vägagi karm ja üsna troostitu.

Thumbs up Thumbs down