1

Teema: kas ta ära ei põgene?

toome endale järgmine nädal 3-kuuse kiisu hoiukodust.Ta ei ole metsik, vastupidi.Aga mul hirm, et äkki põgeneb toast ära kui me ukse lahti teeme? Elame ridaelamus. Väiksed lapsed ka, nendega uksest sisse-välja saamine võtab rohkem aega. Kas peaks midagi ette võtma?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kas ta ära ei põgene?

Meil on ka hoovist toodud praegu ca 2-3 kuune, tõime kuu ajasena. Kui korteris sisse-välja käia, siis pigem vana kass üritab välja lipsata, poega eriti ei huvita, tal korteriski lõbus smile Kui tal sees hea olla, süüa ja mänguasju on, siis arvatavasti ei ürita välja joosta, samas sõltub iseloomust ka, kui on väga uudishimulik kass siis võib üritada.

Nõuanne: enamus korteritel/majadel on n.ö "tuulekoda" ehk siis välja minekuks tuleb minna läbi kahe ukse, mille vahele jääb esik/tuulekoda. Välja minnes jäta kass tuppa, pane toa ja tuulekoja vaheline uks linki ja siis mine välja ja lukusta välisuks. Selline kahe ukse süsteem ei lase kassil jalgade vahelt välja lipsata, teise ukse avad alati alles siis kui esimene kinni pandud. Meil toimib väga hästi mõlema kassiga.

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile

Vasta: kas ta ära ei põgene?

Hiljem, kui jooksuaeg on käes, hakkab ta kindlasti huvi tundma, mis ja kes seal väljaspool on.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kas ta ära ei põgene?

Jah, selle vastu peaks aitama op mis tehakse 6-12 kuu vanusena. Meil seisab ka selline asi varsti ees, suht eelarvepauk aga õnneks on aega vähemalt 3 kuud.

Soovitaks selle opi kindlalt ära teha kuna neid n.ö "hoovikassipoegi" ei ole vaja maailma juurde... hea kui olemas olevadki saab kodudesse ära jagatud.

Samas enne ja pärast saab ehk uksetrikki edukalt kasutada siiski.

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile

Vasta: kas ta ära ei põgene?

meil seda topeltuste varianti just kahjuks polegi....

Thumbs up Thumbs down