1

Teema: kassi küüned

Palun nõu kassi küünte lõikamise osas. Meil tubane kass, väga kuri, kui läheb kammimiseks või küünte lõikamiseks. Oleme mõned korrad ka loomakliinikus neid protsetuure teha lasknud - narkoosi all. Nüüd on aga nii,et nn pöidla küüs on nii pikk ja ümmargune, et  ei oska seda lõigata, tundub kõik elus osa olevat. Kass on täna ka juba pool käppa karvadest tühjaks kitkunud. Tahaks teda aidata kohe aga ei oska kuidagi. Küüne hall osa on ju elus osa,  seda lõikama hakata ju ei tohi. Kui ma ise teda kohe aidata ei tohiks, siis kas teil on kogemusi-kui kiiresti kliinikusse aja saab ja palju selline protsetuur maksta võiks?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kassi küüned

Küüne roosakas osa on ikka elus osa. MA ka alguses kartsin lõigata aga küünetangidega käib see kähku ja kassi jaoks eriliste ebamugavusteta. Tuleb hoolikalt vaadata kus roosakas osa lõpeb ja jätta siis väike jupp vahele ja lõigata.

Thumbs up Thumbs down

ma ei tea meil on otsad läbipaistvad ja eluosa ilmselt ikka hall.Aga asi ongi selles,et see küün on nüüd nii nagu mingi rõngas-pole kuskil seda valget osa-ei oska kuskilt lõigata

Thumbs up Thumbs down

Siis tuleb arstile minna smile

Thumbs up Thumbs down

Kui kass on agressiivne, tuleb ta lihtsalt üle kavaldada.
Nt. hiilida tema juurde, kui ta sügavalt magab ning kiiresti lõikus ära teha enne, kui ta jõuab midagi taibata ja reageerida. Minu kass pole ka sellest protseduurist vaimustuses. Olen leidnud enda jaoks hea võtte, kuidas teda paigale fikseerida. Nimelt põlvitan ma põrandale maha, kass põlvede vahel ning justkui istun kassile kergelt peale. Jala labad hoian selja taga koos, et kass ei saaks end välja tagurdada. Põlvedega surun õrnalt kassi külgedele. Kass tunneb end nii pealt kui ka igast küljest kinni müürituna ning mõistab, et vastupanu osutamine on mõttetu. Sellise tehnikaga on mul mõlemad käed vabad ning ma ei vaja teiste inimeste abi. Nii saab väga edukalt  kassi küüsi lõigata, kui ka tabletti anda.
Küünte lõikusest on põhjalikumalt kirjutatud siin:

http://kassikas.blogspot.com/2010/03/kuidas-loigata-kassil-kuusi.html

Thumbs up Thumbs down