1

Teema: Kurva algusega lugu

Tulin internetti abi otsima ja leidsin selle foorumi Mina olen Liisu ja olen alles väga värske kassiomanik. Leidsime nälginud kassi, kelle ema oli maha jätnud (või oli rebane ta nahka pannud) vanast majast. Teine kassipoeg oli juba surnud. Saatus viis meid temaga kokku viimasel hetkel, sest veel üht päeva poleks ta vastu pidanud, sest ta ei suutnud enam jalgadelgi püsida. Reede õhtul sai ta kohupiima, sest muud polnud kohe anda ja laupäeval ja pühapäeval sai kohvikoort ja pühapäeval oli juba elu nii sees, et juba liikus ringi. Kahjuks on tal silmadega väga halvasti, üks silm oli täiesti kinni ja mädakärn oli ees ja teine on natuke lahti ja mädakiht on silma ees. Enamuse kuivanud mädast sain lahti leotatud ja kui nüüd mäda tuleb pühin kohe ära, aga kui magama jääb on kohe silmad kinni kleepunud. Olime nädalavahetusel täiesti metsa sees ja ei olnud võimalik kohe arstile minna. eile kui linna tulime, siis ei leidnud muud arsti kui Dr. vassilko kapi tänaval. Helistasime talle ja ta lubas tulla kohale kindlasti tunni pärast. Kui läksime tema kabineti juurde ei olnud teda kuskil ootasime teda tund aega ja helistasime, aga mobiil oli välja lülitatud. On ikka arst, lubab klientidele ja siis ei ilmu kohale ja lülitab telefoni ka välja. Ütelgu siis, et ei saa või ei taha. Siis ei jäändki meil midagi üle, kui minna jälle koju ja oodata tänast., et saaks kuskile arstile, sest silmad on väga jubedad. Pealegi on ta tõesti nii kõhna, et hirm tuleb peale, selgroog paistab lausa läbi karva. Kuigi süüa on ta nüüd saanud nii palju kui tahab, aga arvan, et talle oleks midagi juurde vaja, vitamiine või midagi. Me pole siiani aru saanud, kas ta üldse näeb, sest kohati tundub, et ta on täiesti pime, siis aga tundub, et ta midagi ikka näeb. Sellest on igastahes ükskõik sest kodu on tal nüüd igastahes olemas. Meil on ka 2 väikest koera, kes võtsid ta kohe omaks ja käivad teda aegajalt lakkumas. Täna igastahes läheme Tiina Toometi kliinikusse ja loodame, et saame sealt abi ja ta väjemalt 1 silmaga midagigi näeks (siis oleks tal elu natuke kergem). Samas ei tea me kui vana ta on, aga ta on imepisike ja mahub peaaegu pihku ära, aga see võib ka olla sellest, et ta ei ole süüa saanud. Igaljuhul, loodame, et kõik saab korda ja meid ootab koos ilus elu:)

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kurva algusega lugu

Tere!

Silmadele aitab antibiootikumi salv, loomaarst kirjutab välja selle. Teie kassil võib olla suur vedelikupuudus, kas ta liivakastis käib normaalselt? Lehmapiimatooted ei ole talle vist ka praegu väga head, tal on seedimine õrn ja need on rasklt seeditavad.

Loodan, et saate kiirelt arstile ja peagi võime lugeda uudiseid kassi paranemisest.

Thumbs up Thumbs down

Eile käisime siis arsti juures. Alguses tundus asi väga masendav, rääkis meile kõikidest halbadest asjadest mis võib juhtuda ja küsis kas oleme kindlad, et tahame seda teha, aga olime veendunud, et hoolimata rahast ja ajast mis sinna läheb tahame selle kiisukese päästa. Kiisu kaalus ainult 400 grammi ja peaks olema 2 kuune, aga väga alatoitunud. Saime sealt suure kilekotitäie kraami kaasa ja palju instruktsioone, mis tegema peame ja rohtusid jne. saime ka piimaasendajat ja spets lihakonservi väga nõrkadele loomadele, mingi ekstra vitamiinide ja proteiinidega ja saime veel mingit toidulisandit, mis peaks seedimist ergutama. Süüa saab ta iga 3-4 tunni tagant. Silmi ja nina peame puhastana 5-6 korda päevas füsioloogilise lahusega ja siis veel sinna mingit geeli panema. Ja peab veel antibiootikume andma. Igaljuhul oli juba täna hommikul aru saada, et see kõik tasub ennas ära, sest kassil on väga hea tuju ja juba mängis ja sööb väga isuga. Eile tuli tal silmalt ära suur mädakiht, nähtavasti selle geeli abil ja paistetus oli tänaseks natuke tagasi tõmmanud. kuidas sa siis ei aita kiisukest, kellel nii suur elutahe. Ta käis eile juba 2 korda liivakastis oma asju ajamas. Arst küll hirmutas, et ta võib siiski pimedaks jääda, aga me ei anna alla:pai: ja anname endast kõik.

PS!BabyE sul oli õigus koor ei olnud tõesti kõige õigem valik, aga õnneks on kõik korras.

Thumbs up Thumbs down

imehästi aitab silmade ravimisel tetracyklini silmasalv. Mis selle salvi nimi oli, mida arst soovitas? Tetracykliniga olen saanud päästa sellised kiisupoja silmad, kus arst arvas, et silma pole enam olemaski. Kahjuks ei saa seda apteegist. leida võib vaid turult Tallinnas.

Thumbs up Thumbs down

Saime mingid geeljad tilgad täpselt ei mäleta nime praegu, aga neid kasutatakse ka inimestel. Igaljuhul on kiisu nii väikese ajaga teinud läbi suure muutuse. Mängib ja jookseb ringi. vahepeal tundub, et ta ei näe üldse. siis aga teeb asju mida pime kass ei8 saa tena: eile oli mul radiaatori peal väike käterätik, mis ulatab poole radiaatorini ja ühel hetkel ta lihtsalt hüppas ja tiris selle alla. Tundub, et ta näeb mingeid varje või tumedaid asju heledal pinnal. Samas ei näe ta valget ust. Tegelikult on tal silmapõletik väga suur Toometi Kliinikus ütles arst, et see üks hillemaid variante mis ta näinud. Samas see silm mille kohta ta ütles, et sellega on ainukene variant lahti lõigata on hakanud juba äärest natule lahti tulema. Aga kaalus on ta juurde võtnud 150 grammi ja selgroog ei olegi enam niimoodi tunda nagu siis kui ta leidsime. Ja koertega on ta juba nii suur sõber, et mängib nendega koos.

Thumbs up Thumbs down

Servus.
Hea teada et on veel olemas inimesi, kes ei anna kassi nähes talle jalaga vaid võtavad endale ja hoolitsevad.
Edu igatepidi ja loodan et silm saab ka korda kassil smile

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile

sa oled tõesti hea inime!;)
Loodan ,et kassiga saab kõik korda.Mina olin väiksest peale kasse armastanud ja mul oli endal kaks kassi ,aga oli üks sõber kass Miisu(kes on nüüd minu oma).Miisut ei lastud tuppa ei söödetud ,aga mina salaja andsin talle oma kasside krõpakaid ja hoidsin teda.Ja siis umbes viie aasta pärast tõi ta meile tuppa kassipojad ja jäi ka ise meie poole elame.Üks kassipoegatest on nüüd nelja aastane teised andsime ära.
Miisu on nüüd vana kass 12 aastane ,aga väga sõber.Kuigi ta ikkagi kardab natuke mõnda inimest ,sest tal on halvad mälestused.

Oi kui kurb lugu , kuidas kiisukesel nüüd läheb ?
Kui kiisu pole veel paranenud siis head paranemist talle . :s6ps:

Tere Nurrrr

Austus Sulle, et kassilapse eest niivõrd hoolitsed, kõik tehtud hea tuleb kordades Sulle tagasi.

Kuidas kiisul praegu läheb?

Pimeduse koha pealt saab ise kasvõi taskulambiga proovida, kas kissitab silmi või mitte (mitte segamini ajade pupillide suuruse muutumisega).

Tsirka pool aastat tagasi juhtus ka meie peres selline õnnetus, et kiisu jäi pärast teist insulti pimedaks. Sinu julgustamiseks võin öelda, et meie kassilaps kohanes väga kiiresti (terve elu toakass olnud, v.a suvised käigud maal, kus ta hiirejahi mõnusid nautis), inimene, kes ei olnud teadlik kiisu pimedusest, poleks osanud vist tõenäoliselt aimatagi.

Jõudu ja tervist nii kiisule kui ka Sulle ja su perele
Mario

Thumbs up Thumbs down