1

Teema: Kastreerimise kehv kvaliteet?

Kass on võetud varjukast, isane (jutt Himmust), kunagi ajal kui varjukas asus veel Laagris ja oli suht kehvade tingimustega. Väideti et kass kastreeritud ja kõik OK. Tahaks teada, kas kastreerimine võib n.ö "pekki minna" ning kass peale seda kunagi hiljem on veel võimeline poegi tegema- on veel olnud selliseid juhtumeid? Mu kassil on nüüd 2 korda poeg olnud. Justnimelt üks poeg. Esimese neist nikerdas valmis naabri emasega, tollel on korralik kodu. Teine väljalase elab minu juures ning tema jätan endale.
Kas peaks nüüd kassi viima arsti juurde kontrolli / korduskastreerimisele... Ilmselt peaks, kuna kahest pojast aitab talle küll, rohkem neid mu korterisse ei mahu eriti, aga tahaks ennem rohkem infot sellistest juhtumistest saada.
Andy

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile

Vasta: Kastreerimise kehv kvaliteet?

Ma ei ole kuulnud sellistest juhtumitest. Äkki kass ei olegi kastreeritud? Kas oled kindel, et just tema on poegade isa? Kui ta emasele selga ronib ja hammastega turjast kinni võtab, see ei tähenda veel, et ta paaritub. Soovitaks arsti juurde kontrolli viia.

Thumbs up Thumbs down

Oled kindel, et just Himmu poegade eest vastutav on? Kassid ei ole monogaamsed sh ka emased.

Aga kas Himmu visuaalsel  vaatlusel paistab kastreeritud? Vaevalt, et Laagris stiilis "tervet rehkendust ei jõua, teeme pool" lõigati.

Thumbs up Thumbs down

Pagan neid Laagri omi teab. Kass oli seal ka n.ö "hõlma alt", pidi magamapanekule viidama miskipärast, nagu aru sain, aga ma rabasin endale. Mammi rääkis vene keeles kah, enamus jutust ei saanud möhkagi aru smile Niipalju sain "tõlgi" abiga aru, et pidi nagu kastreeritud olema ja mingi tervise häda olla ka olnud ja keegi polnud teda endale tahtnud vms, seepärast taheti magama panna (ei saa hästi aru, kuidas keegi nii tüüne iseloomuga kassi ei tahtnud). Aga samas võibolla mul tõlgiks olnud sõber ei jaganud ka kõike matsu porusski... Kuigi tüüp nagu väitis, et tema sai aru et kassil op tehtud. Äkki ikkagi tehti pool "rehkendust"? Mõistus ei võta seda asja enam:)
Visuaalsest vaatlusest ei jaga ma ise jälle miskit, las see jääb loomaarstile smile Pole võrdlusmomenti ka, Jonnu on veits liiga väike selleks.
Majas pole ka ühtgi teist Himpsi moodi kassi ja vaevalt, et mõni suvakas suutis Himpsi pisikese koopia valmis nikerdada. Nad lihtsalt liiga sarnased smile
Eks me pea siis finants-olukorra paranemisel minema ja laskma üle kontrollida, ja vajadusel teise poole rehkendusest kah ära teha.
Andy

Edit: Mingitel perioodidel käitub Himps nii nagu oleks tal jooksuaeg - minu arvates viitab küll loogika järgi poolikule/lohakalt teostatud opile...

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile