1

Teema: Kassil kummaline hääle tämber.

Jutt on mu vanemast kassist Himpsist. Tal on võtmisest saadik olnud selline väga läbilõikav hääl, ei ole jooksuaja hääle moodi, aga just selline kohutavalt kõrvulukustav kräun.
Varjupaiga töötajad rääkisid kui kassi võtsin, et loom oli ennem nende juurde sattumist eelmise omaniku poolt kõvasti pähe peksta saanud. Arvasin ise, et eelmine omanik siis ilmselt lõi kassile vastu kõrvu, mille tagajärjel kass kuuleb väga halvasti/üldse mitte, ning teeb nii kõva häält, kuna ta ise ei kuule ennast kräunumas.
Mõnikord see kräunumine häirib, kui tahan vaikuses tööd teha, samas kui ta küsib süüa või sülle, siis hääle valjus varieerub, normaalsest kuni kõrvulukustavani. Eks ma siis elan sellise häälega kassiga, kuna ta muidu on kena ja tore ja meie perele armas loom, aga huvi pärast tahaks küsida, kas kellelgi on veel olnud sellist asja, ning kas oleks kuidagi võimalik nt dresseerida kassi vaiksemalt häälitsema? Kui ta otsustab öösel karjuma hakata, siis ei saa keegi enam majas magada. tongue Aga kui seda häält muuta ei saa, egas midagi, oma loom on ju ikka armas.
Andy

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile

Vasta: Kassil kummaline hääle tämber.

Ära talle muidu väga tähelepanu pööra, kui ainult siis, kui ta on tasa. Ignoreerides teda võib esialgu piin suureneda, sest kass hakkab proovima, mis täpsemalt rohkem töötab sinu puhul, kas pikem ja tugevam või lühem ja vaiksem kräunumine. Siis hakkab see taas nõrgenema

Tõenäoliselt kräunub ta, kui tal on igav ja ta ei saa piisavalt tähelepanu. Mängi temaga, kuid ainult siis, kui ta on tasa!

Ole kannatlik ja püsiv. Kassi ümberõpetamine võtab aega, see ei muutu üleöö. Ignoreeri teda ja autasusta ning mängi temaga, kui ta on tasa.

Ühe inimese kogemusest: täiesti võimatu oli teda ignoreerida, pidin klapid pähe panema ja muusikat kuulama. Umbes kahe nädala pärast läks hääl vaiksemaks, kuuga muutus ta hääl normaalseks. Küll üsnagi jutukas, kuid enam mitte kõrvi kriimustav.

Thumbs up Thumbs down