1

Teema: Hessu

Hessu on väike valge kiisu, kes on pärit Virumaa kodutute loomade varjupaigast. Ta oli vastsündinu, kui ta leiti veebruari kuus kuskilt koridorist koos oma emaga ja elas varjupaigas kuni 23nda maini, sest see on päev, kui ta meie juures kodu leidis. Algus oli loomulikult raske, kuna me elame üle lahe Soomes ning oli väga pikk reis ennem koju jõudmist. Hessu esimesed päevad kodus olid stressi rohked, kuna ta elas ainult kapi taga ning ei söönud, joonud ega käinud liivakastis. Kuid nädala pärast oli ta juba liigagi julge, sest pidime elutoast kardinad poole lae alla tõstma :wink: Hessu on täis elurõõmu, tohutut energiat ja vallatust. Nüüd on möödas kaks nädalat ning tundub, et ta on täielikult kohanenud. Diivan on ta lemmik koht, kus oma küüsi teritada ning mängida mängironijat, kuna küüned jäävad hästi kinni. Hessule meeldib kõik, kuhu küüned ja hambad taha hakkavad. Süüa meeldib talle hirmsasti. Tema vanustele on päevas ette nähtud 40 g päevas, kuid temale sellest ei piisa. Meil ta ka süüa ei lase, muudkui loeb suutäisid ja üritab oma suu ka vahele saada. Esimene pool ööd magab ta ilusti meil voodis, kuid mida hommiku poole aeg läheb seda rohkem hakkab ta asendeid otsima ning meid kiusama. Ta suudab meid üllatada igapäev mõne uue lollusega ja tal kukuvad need nii hästi välja. Süles käimist ta veel õpib, kuid talle on väga tähtis meie lähedus :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Hessu

Hessu on meil nati haige. Ühel päeval hakkas turtsuma ja nina läks seest vähe mustaks. Algul me ei saanud asjale pihta, kuna varem ei ole ju kassi olnud. Kuid otsustasime igaks juhuks arsti juurde minna ning selguski, et kiisul on nina ja silma põletik. Nüüd oleme juba 6 päeva talle antibiootikumi andnud. Esimesed korrad oli raske anda, kuna mina pidin teda kinni hoidma tugevalt ja mees üritas plastmassist süstla otsa talle suhu panna. Nüüd ta juba harjunud ja ei siple enam nii palju. Tundub, et see rohi ei ole paha maitsega, vähemalt lõhn meenutab natuke jogurtit smile. Meil on rõdu ning ta nii väga tahab sinna minna, aga kuna ilmad jahedad, siis peab ta veel kannatama kuniks terve on.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Hessu

Tere! Hessu on väga armas kass! Soovime talle kiiret paranemist! :pai:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Hessu

Meie Hessu on loiumaks jäänud. Ta ei ole enam nii mänguhimuline ja sööb palju vähem. Ise oleme mõelnud, et äkki on see kuumusest, kuna väljas on ikkagi igapäevaselt 23 kraadi vähemalt sooja ning meil paistab päike päev läbi korterisse. Seetõttu on ka korteris palav, meil on küll aknad lahti, aga sellest ei piisa. Arsti sõnul peaks Hessu nüüd terve olema, kuid ta turtsub meil ikka edasi. Kas see võib tulla ka jälle palavusest ja kuivast õhust?

Thumbs up Thumbs down