1

Teema: Valge kass

Leidsin üks õhtu ringi kolamas kassi, tundus suht noor ja eksinud. Viisin koju, aga kodus kass olemas. Kodus isane, teine tundub emane. Vana kass on juba 7 aastat vana. Kas nende suhe hakkab kuidagi toimima?? Vana kass tundub kuidagi armukade ja hirmunud. Paar päeva uus kass olnud ja sööb samast kohast ja käib wc samas kohas. Kuidagi põlglikult kõnnivad üksteisest mööda jne. Kas tuleb neil omavahel midagi sõbralikult välja või viia varjupaika? Uus kass ise muidu sõbralik aga teisega vahepeal kraaklevad. Eks mingi võimu näitamine.
Mis oleks soovitused?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Valge kass

Kõigepealt võiks ümbruskonda kassi pilte üles panna, äkki keegi otsib oma kadumaläinud kiisut taga. Kohaliku varjupaiga kodulehele võiks samuti panna. Mis puutub kasside läbisaamisse, siis paar päeva on liiga lühike aeg, et selle järgi midagi ennustada. Jälgi, et nad üksteisele haiget ei teeks. Kui ikka tõsiselt kisuvad, tuleks neid hoida eraldi ruumides, kummalgi oma sööginõud ja liivakast, ja hakata natukeseks ajaks kokku laskma, kui ise juures oled. Kakluse korral lahutada. Võivad aja jooksul sõbruneda, aga võivad ka mitte, suht võimatu on seda praegu ära arvata. Ja harjumine võib ikka päris kaua aega võtta, isegi aasta või veelgi rohkem. Kui sulle tundub, et nad üksteise peale aja jooksul üha tigedamaks muutuvad, eks siis tuleb vist uuele kiisule uus kodu otsida.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Valge kass

Natuke uurinud ei ole keegi otsinud, kas see et üheskohas söövad ja wc käivad on siis halb jah? Natuke tundub ka, et uus kass tahab mängida äkki, kuidas sellest aru saada? See et vahepeal üksteist taga ajavad ja käpaga vehivad on see kaklemine? Suuremaks kismaks pole veel läinud.
Kui nüüd jätta, mis oleks soovitused mis temaga arsti juures teha, kirbu ja muude putukate rohi? mingisugune vaktsiin? puhtaks pesta?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Valge kass

Ühine WC ja sööginõud ei pruugi halb olla, kui mõlemad sellega nõus on, aga on kasse, kes ei soovi oma asju teistega jagada. Eks seda peaks ju näha olema, kuidas kumbki asjasse suhtub, kas üritab teist kassi söögi ja WC juurest ära ajada või mitte. On ka oht, et üks kassidest hakkab mujale häda tegema, seepärast võiks liivakaste vähemalt esialgu kaks olla.
Niisama tagaajamine ja käpaga äsamine ei tähenda tingimata, et nad üksteist vihkavad, see võib olla mänguline käitumine ja ka enesekehtestamine. Jälgima peaks, et asi veriseks ei muutuks ja üks teist väga terroriseerima ei hakkaks, siis peaks nad mõneks ajaks üksteisest eraldama.
Arsti juures tuleks uue kassiga jah ära käia. Arst kontrollib parasiitide olemasolu ja määrab vajaduse korral ravi. Kui kass on terve, siis tuleks ta vaktsineerida, aga eks seda räägib täpsemalt juba arst.

Thumbs up Thumbs down