Teema: kuidas kasvatada kassi

kass on juba suureks saanud ja peaks talle kuidagi opetama et ta enam täie jouga ei hammustaks ja niisama kallale ei kargaks mänguhoos. ei tea kas teise tuppa natukeseks kinni panemine aitaks?
kellel on kogemusi? ps. kass on isane.

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kuidas kasvatada kassi

Ei usu, et eitaks smile

Dogs have owners, cats have staff.

Vasta: kuidas kasvatada kassi

Kui tal on selline kättekargamise komme, siis seda võib olla päris raske välja juurida. Sellepärast ei soovitatagi kassipojaga kätega mängida, et see murdmise komme jääb külge.

Ma olen kuulnud veepritsi nipist. Et kui kass teeb midagi, mida ei tohi, siis pritsida. Põhimõtteliselt tal võiks tekkida mingi seos oma tegude ja ebameeldiva tagajärje vahel.

Aga teisest küljest - kui ta nüüd järsku ei või enam teha seda, mida siiani võis - see võib olla parajalt segadusseajav. Ja nagu koerte puhulgi, ei tohi kindlasti tagantjärele karistada, siis ta enam ei saa aru, mille eest see oli.

Ja kui on tegu veelembelise kassiga, võib tulemus olla vastupidine;)

Äkki on mingeid paremaid võimalusi, mis poleks nii "karistusmaigulised"...? Äkki veel kasvab ja saab targemaks ja enam ei tee...:D

Vasta: kuidas kasvatada kassi

Minu kassi puhul ei aita vee pritsimine. Ikka teeb sama asja uuesti, pritsi või läbimärjaks ta. Ei ütleks, et ta just veelembene on, aga ilmselt pole see tema jaoks piisavalt ebameeldiv karistus.

Dogs have owners, cats have staff.

Vasta: kuidas kasvatada kassi

Ja nüüd sa siis avastad, et ta hammustab? See käitumine tuleb välja juurida põhimõtteliselt alates sünnist (no alates ajast kui ta hakkab närima, ca. 1 kuu vanuselt), et ta järaks kõike muud (mänguasjad jne.), aga mitte inimest. Tuppa kinni panemine ei aita, ta ei saa sellest mõhkugi aru. Võid proovida, et kui ta hakkab hammustama/näksima kätt, jätad mängimise järele ja ignoreerid teda.

Vasta: kuidas kasvatada kassi

minu kassil ka kahjuks selline komme juba väiksest peale külge jäänud.toona ei osanud teda sellest võõrutada ja nüüd aegajalt pean kahjuks kriimuste kätega ringi käima :cry:

Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kuidas kasvatada kassi

Mina käin ka nagu "kuskil kalemas käinu" ringi, käed kõik hirmus kriimused:P
Mina teadsin küll, et kätega ei tohi üldse mängida, aga kui ikka selline imetilluke karvapall kodus on, siis ei saanud muudmoodi, ikka ja jälle läksid käed mängu.
:cat:

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg