1

Teema: Triibik karjub

Ühesõnaga lugu selline.
Reedel ehk siis kaks päeva tagasi sai käidud kassidega kliinikus arsti juures. Elame linnast väljas väikeses asulas, korteris, linna on 10 km, ehk siis umbes 10 minutit sõitu.
Kliinikus käik oli tavapärane... aga pärast kui koju jõudsime, hakkas Triibik, iga kord, kui naabrid koridoris liikusid, ukse juures karjuma. Rääkimata sellest, et nüüd, kui ise lähen välja, siis ta ripub mul püksisääre küljes ja keeldub lahti laskmast ning tahab ka õue.
Triibik mitte ei näu ukse juures, vaid kiljub väga läbilõikava ja valju häälega.

Olen proovinud igasuguseid variante. Näiteks seda, et lootsin, et see komme läheb tal niisama üle, kui ta saab aru, et mina tema karjumisest välja ei tee, kuid... see teda ei heiduta, ning sellest kasu polnud. Või pole ma piisavalt järjekindel... sest see kisa rikub nii tuju kui ka tervist, peavalu muutub õhtuks üpris läbilõikavaks.
Veega pritsimist kass enam lõpuks karistuseks ei pea ning ei jookse enam isegi eest ära mitte.

Kuidas saada sellisest halvast kombest lahti?
Öösiti tahaks ju magada, nii mina kui ka mu teine kass sad

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Triibik karjub

See on kõigest uudishimu. Kui Depsy ja Suslikuga arstil käsisn esimest korda, siis avastasid mõlemad et ka väljaspool korterit on maail ja veel missugune. Vahest laseb Depsyt treppikotta uudistama temaga kaasa minnes, kui ta on kõik üle vaadanud siis tahab ta tagasi koju. Aga ka meil oli alul peale esimest korda väljas käimist ukse juures istumise komme ja siis käpaga krõõpskrõõps teha et välja saada. Kuid olen selgeks teinud et sinna nad siiski ei saa - aitas keelamine ja kui üritatai välja joost siis väike laks ja tuppa tagasi. Kusjuures mu talvesaampad ehmatasid neid kui nende tuppa tulin ja siis nad ei kipu enam seal istuma.
Meie kiisudele meelib hoopis knast tuvisid vaadata ja neid aknalauale maandumise korral ehmatada. Suvel laseme neil õues aknalaual olla, et saaksid päikest ja värsket õhku. aken on päevotsa lahti ja ise vaatavad kaua seal olla tahavad (elame 3 korrus). Depsy teeb ka talvel aknal krüüpskrõõps käpaga ja näu kui välja tahab. Kuid enamasti aiutab sellel puhul keelamine ja kuri pilk - kohe saadakse aru, et nii ei tohi.

Kolmandaks, ma ei tea kui vana su kass küll on, kas ta on emane või isane, steriliseeritud või kastreeritud,  kuid tal võib olla ka jooksuaeg või tundis ta väljas käies emase kassi lõhna ja nüüd hormoonid möllavad ja vaja välja saada smile

Neljandaks otsi talle tegevus siis unustab ta ukse ja väljasaamismõtte - nt mängi temaga. Küll ta lõpuks aru saab, et õue ei saa!

Thumbs up Thumbs down

Kass on emane, 8 kuune ja kahe nädala pärast on steriliseeritud, aga... nüüdseks ta on suurema karjumise järgi jätnud ning arvatavasti sellepärast, et ma ise käin päevas mitu korda väljas ja teda kaasa ei võta ning lõpuks sai ta sellest aru.
Jooksuaega tal kindlalt polnud, see oli nädal enne seda ära big_smile
Aga jah, mis möödas, see möödas... uudishimu võib üks õudne asi olla, sest uneta nädalavahetus paneb ikka paraja paugu hmm
Kusjuures kui ta karjus, siis ma üritasin temaga mängida, aga teda ei huvitanud ükski mänguasi... isegi mitte kõige lemmikumad mänguasjad... big_smile
Ma laseks ka kassid aknalaua peale, aga elan esimesel korrusel ja neil pole raske esimese korruse aknalaua pealt alla hüpata, et maailma uurima minna big_smile

Thumbs up Thumbs down

See kui joosksuks ol varem ära ei tähenda et nüüd jälle pole. Depsyl nii, et nädal kestab jooksuks, siis nädal vahet, mõnikord aint 2-3 päeva, mõnikord hakkab kohe jooskuks otsast peale peale eelmise lõppu ja nii 3-4 kuud jutti :S

Thumbs up Thumbs down