1

Teema: Kass ja lilled

Kuidas käituvad teie kassid lilledega? Minu Piuks (5 kuune) muudkui närib lilli, eriti neid mis on aknalaual. Algusest peale on tal keelatud seda teha, aga tema ei jäta jonni.
Paar päeva tagasi jõudsime niikaugele, et üksi kodus olles tegi ta mu kannikesega köögiaknal 1:0. Põrand mulda ja potiklede täis. Paar potikildu leidsime koridoristki.
Kuidas ma saan ta lillepottidest eemale? :vs:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass ja lilled

Nagu minu tähelepanekud on näidanud - ei saagi. Sally ja tema õde Rumm ( 10 kuud vanad) on lillede järgi täitsa pöörased. Neid on teolt tabamisel lastud veepritsist, südamest riieldud, "asenduseks" kassimuru ostetud jms. Soetasin loomapoest ka miski kassipeletaja (pihustatava), mida lasin lillepoti peale (lille otseselt ei julgenud mürgitada). Sellest oli kasu täpselt pooleks tunniks, niikauaks kui kõige vängem hais oli ära haihtunud. Nad ainult ei näri, vaid kraabivad rõõmsalt ka potist mulda välja. Eriline lemmik oli draakonipuu, mis sai jäädavate kahjustuste ärahoidmiseks ära viidud, kuid neile sobivad ka kõik muud potitaimed ja vaasililled. Mida teha, mina ka ei tea ... :support: Vahest kui Sa puhkuse võtad ja 24/7 kassil sabas käid ja keelad, et tal lihtsalt POLE võimalik lilli rüüstada, siis äkki saab aru ... Ja see asi on ka veel, et peab peale passima, et kodus poleks loomale mürgiseid taimi :puna:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass ja lilled

Meil 2 päraslast, üks 3 a ja teine 8 kuune. Meil 3 lille, ennam oli rohkem aga need on lihtsalt loomulikku veepudusesse surnud perenaise hooletusest big_smile Igatahes sõnajalga hoiame me teleka kapil, nii kõrgel, et kassid sinna ei saa. Kaktus on köögikapil aga sinna kassid ei kipu ja vaevalt, et neid see torkiv asjandus huvitakski. Orhideed on aga aknalaual, kuhu selle algul hirmuga panin, et äkki kiisud hakkavad seda näksima või käpaga lükkama aga ei miskit. Isegi mitte kõige väiksemat huvi. 
Lõikelilli hoiame ka vahest akanalaul suures kristallvaasis. Neile meelib lehti sikutada, kuid seda hauharva ja pikali pole  lilli vaasiga kunagi tõmmatud. Õnneks piisab keelamisest ja seejärel jäetakse lilled rahule, kui vahest ikka minnakse näksima big_smile Roosilehed meelivad millegi pärast, sest neil on ikka suht tihti kikujäljed sees, aga liiliaid ja krüsanteeme ei puututa big_smile

Thumbs up Thumbs down