Teema: Nohu, köha?

Saime paar nädalat tagasi i kassi ja siis avastasime, et ta aevastab, silmad on rähmased ja nina on mingi ollusega koos. Palun aidake!:s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Nohu, köha?

Kuidas saab keegi siit kassile rohtu anda. Seda saab ikka arsti käest, ning arsti juurde viimist kass kindlasti vajab. Raviga saate oma kassikese jälle terveks, aga lihtsate koduste vahenditega (näit. kummelitee) see ei õnnestu.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Nohu, köha?

kus kandis elad ja kust kassi võysid? Kas on kassipoeg või täiskasvanud kass? Tegemist ilmselgelt nohuga (herpesviirusega), mis vajab ka antibiootikumide võtmist. Muidu põletik süveneb ja jääb hiljem krooniliseks. Silmadest rähma ravida on kõige parem tetracyklini 1%-lise salviga. Tallinnas vist Tammsaare tee kliinikus seda ka müüakse. Üldiselt mitte, kuna ravim on pärit Venemaalt. Saab osta ka keskturult mõnest putkast, kus müüakse vene kaupu - rohuteed jms.
Puhastada võib leige kummeliteega või apteegist ostetud füsioloogilise lahusega. Olen isegi sega salvi nohuga ninna pannud ja aitab väga hästi. Kui elad Tallinnas siis Õismäe tee kliinikust saab osta ka nn nohutilku, mis aitavad ülihästi ja teevad nina lahti kiiresti. Neid tuleb paluda seal segada.

Thumbs up Thumbs down