1

Teema: Palub abi!

Mul kodus emane kass,kes muidu tubane aga vahel olen temaga väljas ka käinud...kuid mitte omapead lasknud...nüüd siis tal esimene jooksuaeg ja ta täna lasi toas mööda seina..mida teha?:roll:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palub abi!

Jooksuajad on rasked taluda nii kassile kui inimesele. Soovitaks kass steriliseerida.

Thumbs up Thumbs down

Emane kass ja lasi mööda seina?

Thumbs up Thumbs down

Üsna tavaline, et emased märgistavad jooksuajal. Ega teha pole midagi, kannatad ja küürid või steriliseerid.

No jah aga emased ei sirtsuta vaid lasevad põrandale loigu. See ongi nde märgistamine. Isased lasevad seintele.

Thumbs up Thumbs down

Minu emane lasi konkreetselt seinale, õnneks küll mitte tubades, ainult liivakastimaja seinale seespool. Sealt voolas piss ilusti liiva sisse. Kui jooksuaega ei olnud, lasi kenasti otse liiva sisse, s.t. suunaga allapoole. Ma ei saanud ka tükk aega aru, mis toimub, miks on kasti seinad kõik pissised.

Oh, nüüd meil ka sama häda :kolekuri: Sallyl (ja enne teda oli Rummil) jooksukas ja emb-kumb neist siristas rõõmsalt voodisse. Ja mitte üks kord. Kui operatsioon ära teha, kas siis selline asi lõppeb ära?? Ja kui kellelgi on häid mõtteid, milliste vahenditega seda harida (ja neid sealt kohast eemale peletada), palun kirjutage, mis vahendid ja kust neid saab. No tõesti! Sest tegelikult on nad puhtadja korralikud loomad...

Thumbs up Thumbs down

Peale steriliseerimist/kastreerimist tavaliselt jah lõppeb märgisamine ilusti ära, on ka erandeid olnud muidugi (aga nii ju iga asjaga).
Peletusvahendeid saab osta loomapoodidest või loomakliinikust (kus on kassitarbed ka müügil).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Depsy puhul oleme selle asjaga maadelnud kaua, igasugu nippe proovinud alustades pressitud sidruni mahlaga pissi kohad üle hõõrunud, voodipesu pesnud lõputul hulgal (sh tekk) ja nautraliseerijaga üle lasnud jne. Lõpuks tõstin ühte kohta Depsi magamiskoha ja viskasin kraapismisaluse minema (sest ta harrastas sinna pissida). Magamistoa ukse panin kinni ja sinna kassid Depsy pissimise tõttu enam ei saa. Aga Depsy pissib siiani jooksuka ajal tuppa :S  seega kaalun steriliseerimist juba. See pidavat sellise pissimise lõpetama (sest Depsy pissib tuppa vaid jooksuka ajal) ja ka selle lõputu kräunumise - ehk siis saan lõpuks ka normaalselt magada.

Thumbs up Thumbs down

No eile kui töölt koju jõudsin, oli jälle uus loiguke lastud. :vs: Helistasin täna läbi hulk kliinikuid, paaril oli pakkuda sama peletajat, mis ma loomapoest ostsin lillede närimise vastu (Pit-Nit? Pic-Nic? või midagi sellist) ja mille peale nad ainult naersid. Eile sai siristatud kohti pestud ja sidrunimahlaga määritud ja kõige krooniks sai keldrist üles tassitud ja toale tagasi paigaldatud uks:D, et Sally enam sisse ei saaks kui kedagi kodus pole. Kassisaaga jätkub ...

Thumbs up Thumbs down

Meil oli kassipissinautraliseerija mis võttis igasuguse lõhna ära, nii et kass ka seda enam ei tundnud - sain selle tartus loomaliinikust Pallim, nimi oli Renet ja toimib väga hästi!
Proovisim mingi aeg läbi saada ka Depsit karistamata selle pissimise eest aga siis läks ikka väga nahhaalseks - kui muidu pissis tuppa jooksuka ajal, siis kui meil polnud, siis vahepeal ka kui me kodus telekat vaatsime :S Ajas ikka vihale küll, eriti kui sinna sisse astusin, väk! Nii et andsin talle laksu. Peale seda selline käitumine vähenes ja tehakse vahest harva tuppa. Mingis mõttes see karistamine ja kurjustamine ikka mõjub - saab aru küll, et valastei käitus.

Üksvahe proovisime ka kristallidega kassiliiva - kuid see tõi kaasa meeletu vannituppa pissimise, sest Depsyle need kristallid ei meeldinud, nii et see liiv lendas juba järgmisel päeval prügikasti. Olen täheldanud ka seda, et kui liivakast on natu mustem (pole 2 korda päevas puhastatud), siis lastakse ka tuppa jooksuajal.

Thumbs up Thumbs down

Kahjuks elan Tallinnas ja siinsetel kliinikutel polnud mulle mingit arvestatavat peletajat/lõhnaeemaldajat pakkuda. Karistamise koha pealt on selline lugu, et kumbki kassidest, ei Sally ega Rumm ei ole konkreetselt teolt tabatud ja lambist ei tahaks kellelegi säru teha. Pissikasti kasin päevas küll VÄHEMALT 2 korda. Panin Sallyle esmaspäevaks streiliseerimise aja kinni Haabersti kliinikusse, ehk lõppeb siis see jama ära. Jääb üle ainult palvetada, et tal selleks ajaks uus jooksukas ei hakkaks ...:o

Thumbs up Thumbs down