1

Teema: 5 kuune kassipoiss käitub imelikult

Tervist!

Mul pole varem kassipoissi olnud, kunagi lapsepõlves oli kassitüdruk. Ja sellest ma saan aru,kui kassitüdrukul on jooksuaeg.
Aga mismoodi kassipoisid käituvad?

Minu Joosu käib ja käunub juba ca 2-3 nädalat täiesti lampi. Mitte küll koguaeg. Aga näiteks siis, kui ta teises toas toimetab või köögis käib, esikus uudistab. Kõht peaks tal täis olema, temaga on mängitud jne. Kõik loomulikud vajadused nagu peaks olema kaetud.

Kuna tekkis kahtlus, et tal võib jooksuaeg hakata, siis sai temaga loomaarstil käidud ja ära kastreeritud. Operatsioonist on nüüdseks möödas ca nädal. Taastus ta ilusti. Ei oksendanud ega midagi. Tudus ainult terve päeva. Järgmine päev oli juba temaise, mängis ja jooksis nagu tavaliselt.

Aga siiani ikka ta käunub imelikult, nagu oleks jooksuaeg.
Võimalik, et see teema on kuskil juba kajastatud.

Lõppkokkuvõte- kuidas aru saada, kas kassipoisil on jooksutuurid või on tal midagi muud viga? :roll:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: 5 kuune kassipoiss käitub imelikult

Esiteks jooksuaeg on ikka emastel kasside, isased vaid reageerivad sellele lõhnale ja hormoonid hakkavad möllama.

Teiseks, meil pole küll kastreeritud isane aga kisab ta ikka lampi kui asju ajab teises toas või niisama ringi jalutab mööda elamist, see on tal halb harjumus lihtsalt (tema pesakonnas teine selline kisakõri ka olemas). Tahaks ise ka teada kuidas sellest lahti saada, sest öösel ei saa magada big_smile

Thumbs up Thumbs down

Kas siis võib äkki eeldada, et kuskile trepikotta on äkki emane kiisu oma innaajaga tekkinud?
:puna:
Ja kuidas kassipoissi sellest käunumisest ära õpetada? :?
Veepritsiga tundub nagu julm hakata iga üleliigse käu peale teda pritsima. Mind ta veel öösiti üles ei aja. Magab kas oma korvis või siis minu läheduses samal ajal kui minagi.

Kas kassi nime ja "EI" ütlemisest võiks piisata?
Ta saab päris hästi juba aru minu kurjast EI-st, aga samas ei saa ju kiisule keelata seda, et ta oma kiisuhääli teeb.
Dilemma!
:?

Thumbs up Thumbs down

Meie Suslik küll sellest nime hüüdmisest ja eitamisest välja ei tee. Korraks vaikus ja siis jätkab. Kuna meil emane kaas ka siis jooksuajal on see näugumine veel jubedam - käib üks kurr kurr, kur ja näiu koguaeg. Reeglina meil ka magab Suslik öösel aga tema hommik hakkab umbes kell 4 minu oma aga kell 7 big_smile

See ei pruugi isegi emasega seotud olla, sest kastreeritud kass ei peaks sellele ju reageerima. Ma ei kujuta ette kuidas selle kombe ära saab aga üks on kindel tegelemine aitab küll - mängimine, kammimine. Vb ta igavusest näugub.

Thumbs up Thumbs down

Meil neljakuune poiss ja kräunub aegajalt samamoodi. ärkab üles ja tuleb siis näu näu näu näu:D või lihtsalt vahib esikus vms:) lihtsalt jah jumala lampi,aga ma küll ei usu et ta juba reageeriks mingile innajale,liiga nooruke nagu 5 kuunegi vist,aga ega ma ka mingi kassispets pole,alles esimene kiisuke mul:)

Thumbs up Thumbs down

Joosu on mul samuti värskelt 5 kuuseks saanud (10 kuupäeval). Arvestades seda, siis algasidki need käu-hood tal u 4,5 kuuselt.

Ei tea, mis tal häda. Kahjuks ei räägi kassikeelt ka, et aru saaks, millest ta räägib :vs:

Thumbs up Thumbs down

Meil reageeris juba 4 kuuselt jooksuajale :S

Thumbs up Thumbs down

Aga kas on lootust, et Joosu peale kastreerimist enam jooksuaegadele ei reageeri?
Või on ikka looduse kutse kõvem, aga lihtsalt tagajärgi pole?

<- loll küsimus, ma tean!

Thumbs up Thumbs down

No isased kassid pidid kodulembeseks muutuma pärast seda kui nad kastreerida, seega ei peaks nad ka jooksuajale ju reageerima. Emased kassid ka ju enam ei indle kui nad steriliseerida.

Thumbs up Thumbs down

Tere.
Ta ei käitu sugugi imelikult, ta lihtsalt räägib nii. Nii nagu inimesedki, üks on jutukam, teine vähem.
Räägi temaga jutt maha ja ta rahuneb maha. Ja kui vaja räägi pikk jutt.
Minul toimib väga hästi.

Thumbs up Thumbs down

:terv:

:hyp:
Vist sain pihta, miks Joosu imelikult käitub.
Nimelt avastasin täna teda nunnutades, et tal suust paha lõhna tuleb, hakkasin siis asja lähemalt uurima...
:pasun: Kiisupoisil vahetuvad kikud ja igemed on punased, eks ta seepärast võibolla käunub, et kikud kihelevad ja paha on olla...

Üks hammas oli tal lahti, selle võtsin ära...

Kaalun, et veidike kummeliteed teha ja tal sellega kuidagi suud loputada natuke...
Tahaks kuidagi leevendada tema kikude tulekut

Thumbs up Thumbs down

Et jutt on sujuvalt hammastele läinud, siis- kas kassidel vahetuvad selles vanuses tõesti hambad? Nagu lastel, et vanad tulevad ära ja uued asemele? Ja kuhu vanad hambad saavad - kas kass neelab need alla??:o Mina ei ole Sallyl midagi hammaste ära- või juurdetulekuga seotut täheldanud ja ta on nüüdseks juba 10 kuud vana??

Thumbs up Thumbs down

Ma ei teagi, kas ja mis vanuses kiisud kikusid vahetavad. Minu Joosu saab nüüd 10.veebruaril juba poole aastaseks ja tõsi see on, et tal hambad vahetuvad. Eile veel päris mitu korda vaatasin tal suhu. Ja kui koristama hakkasin, siis avastasin, et toidukausi kõrval on tal ka üks titakiku maha kukkunud. Arvatavasti krõbinate söömisest.
Välisel vaatlusel tuvastasin, et veel 2 kikut peaks olema tal vahetamata. Need logisevad... Aga ära veel ei tule...

Ülejäänud hambad kasvavad ilusti. Osa on juba päris igemetest väljas, osad alles otsa igemest välja pistnud.

Proovin talle pehmemat toitu praegu anda, et ta vaeseke mul süües endale haiget ei tee.
Arvestades seda valu,mida tarkusehamba tulemine teeb, siis ma kujutan ette,kui valus tal olla võib,kui enamvähem kogu suus hambad vahetuvad...

Aga mis nendest vanadest hammastest saab? Eks osad ta vist neelab alla näiteks koos toiduga, osa kukub kuhuiganes. Näiteks mängimise käigus sain ta ühe kiku kätte. Tegemist oli arvatavasti tagahambaga. Ja see pole eriti suur. Heal juhul mingi 2-3mm*2mm. Kõvasti väiksem,kui kassipoja krõbin.
Muretseda ei tasu hammaste sissesöömise pärast küll kindlasti mitte.

Järelikult on Sallyl hambavahetus täiesti märkamatult möödunud :wink:

P.S Nende piimahambad on kollakamad kui jäävhambad. Võid Sallyle suhu vaadata ja uurida, mis seal näed

wink

Thumbs up Thumbs down

meie regel pole hammaste vahetumisest midagi kuulda olnud kuigi ta on juba  6 kuune:murelik:

Thumbs up Thumbs down

Kassipoegadel vahetuvad piimahambad u 3-6 kuuselt. Enamasti toimub hambavahetus, nii et peremees seda ei märkagi, kikud kaovad teadmata kuhu ja mingit valu ning imelikku käitumist need küll ei tekita. Vb siis ainult kui tekib igemepõletik aga siis peaks juba ka arti poole pöörduma.
Kikude vahetus ei tohiks küll nüüd kassi suhu paha lõhna tekitada, pigem on asi siis ikka muus- nt toidus mida kassile antakse. Teatavasti pidi ebakvaliteetne toit kass suu pahasti haisema panema, kuid põhjus võib olla ka muu tervislik põhjus, kuid kindlasti ei ole selleks  kikude vahetus.

Thumbs up Thumbs down

Aga kas on ka mingi põhjus ehk 1.5 aastasel kastreerimata kiisupoisil, et käib mööda elamist ringi ja kisab. Aitaksin teda meeleldi tema mures, kui aru saaksin;)

Thumbs up Thumbs down

Kassi aitaks kastreerimine, sest kräunumise põhjuseks võib olla see, et ta haistab mõnd jooksuajaga emast kiisut.;)

Thumbs up Thumbs down

Veel natuke O:tv: Aga kas kastreerimisega peab ootama jooksuaja lõpuni.?

Thumbs up Thumbs down

Ei pea ootama. Selle võib ükskõik millal teha, seda enam, et kõutsik võib lisaks kräunumisele ka sirtsutama hakata.

Thumbs up Thumbs down

Kuna isastel tglt pole jooksuaega ja nad vaid reageerivad emaste lõhnale, siis võib neid igal ajal kastreerida. Arstide poolt on soovituslik alates kuuendast elukuust, arvatavast sellepärast, et siis kõik vajalik välja arenenud.
Emaste puhul aga steriliseerida enne ei saa, kui jooksuaeg möödas on.

Thumbs up Thumbs down