1

Teema: kas steriliseeritud kass võib märgistada?

Meie kass on 1,5-aastane. Aasta tagasi sai ta ära steriliseeritud. Mingi aeg hakkas pihta esikusse jalanõude juurde ja porimatile pissimine - ei osanud põhjusi leida. Alguses arvasime, et asi on tema kastis - äkki tema jaoks on kast liiga haisev või must jne. Vahetasime liiva, kuni jõudsime liivani, mis ei haise ning ei muutu märjaks. Kasti puhastame väga tihti. Siiski on ta esikusse pissimist jätkanud, oleme proovinud kõikvõimalikke asju, kuid ei midagi. Jalanõud haisevad, meie oleme meeleheitel. Mida ette võtta???? Kas steriliseeritud kass märgistab siiski oma territooriumi või mis võib põhjus olla? Oleme proovinud ka kõikvõimalikke kassipeletusvahendeid, oleme isegi kolinud teise korterisse, miski pole aidanud..

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kas steriliseeritud kass võib märgistada?

Esiteks emased kassid reegilina ei märgista territooriumi, see on isaste kasside pärusmaa, seega ei saa asi olla märgistamises.

Meil pissis  steriliseerimata kiisu uksematile. Ei oska selgitada miks talle see matt meeldis pissimiskohana aga ikka ja jälle oli ta sinna pissinud isegi siis kui neutraliseerijaga üle lasin. Lõpuks viskasin vana mati minema ja ostsin sinna uue, sellest ajast peale pole seal enam käinud ka. Ju see lõhn siis ikka säilis seal matis hoolimata nautraliseerijast ja kiisu arvas, et peab seal käima pissil.
Teiseks miks kass jalaunõide juurde pissib võib olla põhjus, et jalanõud haisevad. Siis kass arvabki,  et haisev koht on WC. Selle vastu aitab jalanõude deodorant, mis selle spetsiifilise lõhna ära võtab.
Kolmandaks vb ta ei taha oma asju ühes kastis ajada.

Thumbs up Thumbs down