1

Teema: Tõupaberid

Tere!
Esiteks vabandan kohe ette ära, et kuna olen uus ei oska siin midagi teha ja postitan kohe oma küsimuse teemana. Vabandan selle pärast:roll:
Küsimus järgmine: Kas on võimalik teha kiisule pabereid. Tema vanematel neid ei ole. Kuigi pidid olema puhta tõulised(võeti halastusest endale) ei olne neil pabereid. Meie kiisu aga tahaks kunagi poegi aga paaritada tahaks ikka isase siiamiga. Arst ütles küll, et meil on täitsa puhas siiam aga tahaks pabereid teha ehk siis on parem(?).
Küsimus seisnebki selles, et kas meil oleks võimalik teha pabereid ?
:s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tõupaberid

Ei, teil ei ole võimalik pabereid teha ükskõik kui puhtad teie kiisu vanemad ka olid ja kui neil puudusid paberid. Reegilna on tõupaberid nagu ahel, mille saab edasi anda vanematelt poegadel ja kui see ahel katkesteda siis pole kahjuks midagi teha. Sest Paberid näitavd  kassi sugupuud ja kahjuks ei ole neid võimalik tagantjärgi anda (kas sel juhul poleks kui vanematel oleks aga teie võtsite kassipoja paberiteta).
Paberite saamiseks peab läbima teatud asjad: esiteks vanemad peavad olema käinud tõukassinäitusel, sealt saanud hinde ja ka heakskiidu paarituseks (st et isend sobib aretusse, iga isend ei sobi), seejärel vormistada paarituspaberid ja pesakond registeerida ja neile paberid taodelda - ja see pole ka mingi odav lõbu paraku.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tõupaberid

ma arvan ka, et see tohutu bürokraatia. juhul, kui ikka kindel soov, pead mingi klubi poole pöörduma nt. jessy :
http://www.jessy.ucoz.com/

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tõupaberid

Tegelikult pole meile oluline kas kiisul on paberid või ei... Aga kui kunagi sooviks isase siiamiga poegi siis ehk on rohkem ( või on üldse kas või üks) isane kellega saaks paaritada, sest kes soovib paaritada küll ilusa ja terve ning peaaegu siiami(paberiteta) kuid ikkagi ilma paberiteta emasega?
:s6ps:

Thumbs up Thumbs down