1

Teema: hingeldab ja väsib ruttu

Kas on kellelgi kogemust, et kass hingeldab pika mängimise peale?

tavaliselt kass tüdib enne mängimisest kui mina, kuid leidsin mänguasja, millest ta ei tüdine ilmselt kunagi ja ajab seda taga nii kaua kuni hakkab hingeldama, suu lahti ja süda peksab meeletult. Ise ta järgi ei jäta jooksmist, mina olen see, kes lõpetab.
Olen veidi mures, sest ta on õuest võetud ja põdenud väiksena (praegu on 5 kuune) kasside nakkuslikku hingamisteede haigust ja ilmselt sai ta sellest tüsistused, sest norskab vahel ja hingab raskelt, nagu nina oleks kinni.  Arstiga olen konsulteerinud nina-kinnisust - ei oska aidata - kuni kass elurõõmus ja sööb, ei olevat hullu (?). Hingeldamise lugu aga alles hiljuti algas ja veel pole arstiga nõu pidanud. Samas ei taha üle muretseda, sest tegemist on igavleva toakassiga, kes leidis endale põneva ajaviite mänguasja jälitamise näol.
Ühesõnaga, kas on keegi oma kassi puhul sellist hingeldamist ja suurt väsimust märganud mängu ajal?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: hingeldab ja väsib ruttu

Meil ka väsib kass nii ära, ja hingab raskelt..Kuid tal on kopsudega midagi lahti. Võtsime antibiootikume ja ootame nüüd uut arsti visiiti.

Kus sa arstil käid?

Me käime Tiina Toometi kliinikus.

Thumbs up Thumbs down

Depsy hakkab meil õige kähku hingeldama kui nad Suslikuga üksteist taga ajavad ja mööda tuba tormavad või siis kui Depsyl tuleb jooksutuurid. Ta on natu ülekaaluline ka üle 4,5 kg, ja kuna ta ei armasta ennast väga palju liigutada (ta on ikkagi Daam), siis on see täitsa loomulik et jooksmine ta võhmale võtab. Muidu hingab ta ka vahest kui ohates ja norskab ka, kuigi on alati terve olnud.
Suslik (6 kuune) jookseb ja mürgeldab reeglina seni kuni võhm täitsa väljas ja enam ei jõua isegi end liigutada. Hingeldamist tuleb ette siis kui ta on nt on väga palju kordi nagu koer palli ära toonud.
Ma arvan, et hingeldamine on täitsa loomulik nagu inimeste puhulgi kes sporti teevad või end liigutavad.

Thumbs up Thumbs down

21katu,

aga mis tal kopsudega lahti on?
Ma käin ka Toometi kliinikus.

Thumbs up Thumbs down

Chassiusel oli sama moodi, kui ta alla aastane oli. Kui väga palju mängis, hakkas lõõtsutama nagu koer. Veterinaar ei osanud midagi tarka selle kohta öelda ja õnneks kasvas Chassius ise välja sellest.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: ireleh
21katu,

aga mis tal kopsudega lahti on?
Ma käin ka Toometi kliinikus.

Ireleh,

Arst ütles et tal on 10aastase kassi kopsud, liiga tume oli vist. A kiisu ise alles nii pisike.
Täpsemalt saan teada siis kui uuesti arstile lähen.

Thumbs up Thumbs down