1

Teema: Mida ma tegema peaksin?

Minu emane kiisuke on juba 1.5 aastane steriliseeritud kass. Meil on juba pikemat aega(u.natsa alla aasta) olnud üks suur probleem. Nimelt ei tahagi ta nagu üldse oma liivakastis käia.Raskema häda teeb ta küll õigesse kohta aga vut jama on just selle pissimisega. Mul on närvid juba viimase piiri peal. Oleks et ta siis teeks korra kuus, aga meil käib see üle päeva. Vahepeal oli suisa iga päev. Lemmik paigaks on tal just voodi. Lugesin siin just ka teisi kirjutisi kus soovitati uksed kinni hoida, aga kuna me elame ühe toalises ja kass õppis juba varakult uksi avama siis meie puhul see ei toimiks. Olen proovinud kassipeletajaga, lõhnaõlidega, pesuvahenditega, äädikaga neid kohti puhastada aga ta läheb ikkagi kuna tema lõhn ju nii tugev ja ta tunneb selle kohe ära. Ma tean et nii ei tohi mõelda aga olen isegi nii teinud, et aknad  pärani jätnud, et kui tahab siis läheb. Kuigi mul ei ole südant teda tänavale visata kuna ta ikkagi pereliige ja muidu selline armas käib ja magab ilusti mul kaisus nagu väike kaisumõmmi. Aga ta on mind ikka viimase piirini lükanud oma tegudega. Minul on igatahes mõistus otsas mida taga teha. Ehk oskab keegi mingisugustki nõu mulle anda

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mida ma tegema peaksin?

Kas sa seda neutraliseerijat oled proovinud? See võtab pissilõhna ära. Ja teki soovitam ma sul heaga ära pesta (kui ta sinna pissib) ja võimalik et ka selle neutraliseerijaga üle pritsida.  Meie puhul aitaks ka sidrunimahm (just see värske) aga sellega hõõrusin ma põranda üle, kuna meie kassid ei salli tsitruseliste lõhna. Voodi puhul paraku pidime ukse kinni panema ja teki puhtaks pesema. Lasime veel toad üle ka selle neutraliseerijaga et igasugust pissilõhna välistada.

Probleeme miks ta sinna pissib võib olla ka teisi - ntks ei meeli talle oma liivakasti liiv?!

Thumbs up Thumbs down

NU ma täna siin mõtlesingi arsti juurde minna ja küsida seda ainet (see peaks vist kõigis loomakliinikutes olemas olema?).Tekki pesen ma igakord kui ta mulle öösiti üllatuse teeb. Kas see neutraliseeria võtab siis tõesti selle haisu ära? Nu ei tea olen igasuguseid erinevaid kassiliive proovinud aga selles ei tundu nagu asi olevat.

Thumbs up Thumbs down

Jap see võtab ära, aga tekil selle koha pesemisest lihtsalt ei piisa, peab terve teki ära pesema :S sest muidu jääb see hais ikka külge, ise ei tunne aga kass tunneb.
Jap peaks küll olema igal pool loomakliinikutes.
No kui tihti liiva vahetad siis ehk häirib see teda - meie kasutame Natusani.

Thumbs up Thumbs down

minu kass kui oli väike pissis ka ühte kindlasse nurka. Aga siis ma lugesin  et kassidele ei meeldi fooliumi krabin ja tekstuur  käppade all. Katsin selle piirkonna fooliumitega ja kass lõpetas käimise ära. Fooliumit hoidsin ikka paar kuud seal, et koht ebameeldivaks jääks ja kass ära unustaks mida ta sedal varem tegemas käis.
Äkki on abi?

Thumbs up Thumbs down

soovitan katsetada kahe pissikastiga. On kasse, kes põhimõtteliselt ei taha pissida samasse kastikuhu kakib. Jasellest on abi saadud ja probleem lahendatud. Kuigi kaks kasti on ebamugav, aga kindlastiparem kui täis pissitud korter. Proovi järgi.

Thumbs up Thumbs down

To Depsy. Ei nu ma seda mõtlesingi  et kui ta öösel üllatuse teeb siis viskan ikka kogu kupatuse pessu. Sain ka eile selle lõhna eemaldaja aga nuh eriti diivanilt ta seda ära ei võtnud. Liiva vahetan ma muidugi siis kui vaja (olenevalt Liivast). Olen ka kasutanud Natusani, siis vist oli mingi catsan(või midagi taolist), ja siis need kristalli moodi on praegu.
To ML. Aga ma ei kujuta hästi ette kuidas ma seda Diivanil Kasutame kui me seal ka magame.Aga mõnes teises kohas võib sellest kasu täitsa olla. Proovin;)
To Ronja. Eks proovida vast võib.

Thumbs up Thumbs down

Me tegime kangema lahuse kui arst ütles big_smile Loodame et ikka õnnestub sellest kombest lahti saada smile

Thumbs up Thumbs down

Mis mõttes kangema lahuse? Mõtled seda lõhnaeemaldajat? Me ei saanudki seda loomakliinikkust, seal öeldi et neil ei ole sellist asja aga looma poes on ja ostsime sealt mingi pihustiga vedeliku mille nimi on URO-Septik.Aga nuh jah eriti ei tunne et ta mõjuks.

Thumbs up Thumbs down

HAHAa.Proovisin fooliumiga. ta hoopis naudib nende peal olemist.Ta on ikka täitsa hull mull

Thumbs up Thumbs down

Selle nautraliseerija nimin Renet, ette on nähtud lahustada 20ml 1 l vees aga meie lahustasime 0,5 liitris.

Thumbs up Thumbs down

Ahsoo. Ja seda müüakse ainult Loomakliinikutes jah? Sest ma siinjust mõtlesin, et miks see ei toimi mis ma ostsin loomapoest.Peab vist võtma uuesti teekonna ette Loomakliinikusse:(

Thumbs up Thumbs down

Jap, meie ostsime kliinikust. Seal see mingis suures anumas ja sealt müüakse väiksemas koguses. Pead vist kliinikst läbi hüppama big_smile Hästi võtab ära ka haisu.

Thumbs up Thumbs down

Aga kas teil oli ka muidu selline probleem, et kass ikka pidevalt tegi. Ma mõtlen äkki tal harjumus selline, et jääbki tegema. Mul juba mees paneb valiku ette. See üsna raske.:(

Thumbs up Thumbs down

Kui oled arstil ära käinud ja kõik tervisega OK ja ka kaks kasti ei aitanud, siis pane kass koos pissikasti ja toiduga elama kõige pisemasse ruumi,mis sul on.Nt WC-sse. Umbes nädalaks. Tee süda kõvaks, kui tahad kassi ikka endale jätta. Väikesel territooriumil hakkab ta kasti tegema ja harjub sellega taas ära. Sellest on palju abi saanud. Igati ära proovitud variant. Seni on sul aega ka kõik haisud ära mujalt likvideerida ja desotada.
Veel võib olla asi kaliivas. Kas oled katsetanud mõnda muud. Millist liiva kasutad?

Thumbs up Thumbs down

Otseselt mingeid protseduure ei ole veel jõudnud arsti juures teha. Jutul käisime küll. Muidugi on see jälle Kassile šokk kui tal tehakse jälle narkoos et saada  pissiproov aga kui muidu asi paremaks ei lähe siis peab seda tegema. Ma arvan et ta ei püsiks seal WC->ta ju meil selline kes teeb kõik uksed ise lahti. Liivasorti olen ikka vahetanud. Hetkel on tal Catsan(liiv).

Thumbs up Thumbs down

Liivast soovitaks proovida Kittyfriend Natural\'i, on sellises pruunis paberist pakis saepurugraanulid.
Meil käis kass teiste liivade peal suure nutulauluga, aga selle peale pissib täitsa hääletult.
WC uksele võite ju väljapoole mõne haagi monteerida, kui uks sissepoole avaneb, kui välja, siis saaks lihtsalt midagi ette panna ehk.

Thumbs up Thumbs down

Laenuta siis kelleltki koerte näitusepuur ajutiselt nt nädalaks ja pane ta puuri elama kogu oma kraamiga. Aga see aitab vaid siis, kui välistatud on haigused ja see, et liiv ei sobi ja proovitud ka kahte kasti.   pISSIprooviks ei ole vaja narkoosi. On müügil spets graanulid, mille võib panna kasti ja pärast pissi kastist kokku korjata. Võimalus ka passida ja mõni anum pissimise ajal alla lükata. Piss peab saama kliinikusse vähemalt 2 tunni jooksul.

Thumbs up Thumbs down

Nu siis sel juhul ei teadnud need arstid midagi kellega rääkisin. Nad seal arutasid oma vahel et ei teagi kuidas emasel kassil pissiproovi võtta ja tegid ettepaneku narkoos teha:S

Thumbs up Thumbs down

millises kliinikus käisid? Õismäe tee 109 kliinikust saime osta selliseid klaaskuulikesi,mis tuli pissikasti panna. Kast enne täiesti pesta. Siis nende kuulikest alt piss kallata purki ja arstile 2 tunni jooksul. Aga oleme saanud ka nii, et lihtsalt peale sattunud ja taldriku alla lükanud,kui kass pissib.

Thumbs up Thumbs down

Nu ma Käisin Valdeku loomakliinikus. Pakkusid küll  mingi variandi et tops alla kui pissib aga kuulikestest ei teadnud nad midagi rääkida:(

Thumbs up Thumbs down

voodi peale puhas kile panna ja oodata kui kass sinna pissile läheb, pärast kile pealt topsi kallata. big_smile

Thumbs up Thumbs down

Kuidas teil on ikka pissib voodisse?

Thumbs up Thumbs down

Tähendab ei taha hetkel ära sõnuda. Ta selles suhtes praegu rahulik. Aga lõhn on ikka juures. Täna üritan ühes teises loomakliinikus ära käia et see õige lõhna eemaldaja saada. Tal käib see muidugi periooditi, kui hakkab laskma siis mõnuga mitu päeva järjest ja siis selline väike paus ja uuesti.

Thumbs up Thumbs down

Mul on ka sama mure, alguses tegi Bibi ilusti kasti ja nüüd teeb igasse võimalikku nurka, proovisin ka siin õpetatud fooliumi varianti, ta lihtsalt mängib sellega, sest talle meeldib see krabin ja hiljem lasi sinna peale oma pissi. Igatahes muretsen talle teise kasti, sets kasti teeb ta ainult tahkemat laadi asjandusi

Thumbs up Thumbs down