Teema: hull noor kass :)

tere! väike mure teile..

sai võetud 1,5 kuud tagasi 1-kuune emane kassipoeg. algul tundus ta rahulik, aga umbes kuu aega tagasi läks asi hulluks. nimelt hakkas ta käime lillepottides ja kiusas vanemat, 4,5-aastast kassi. vanemal kassil ei ole enam kuskil asu, väike ronib selga, hammustab ja kiusab. kuidas või millal sellest asjast lahti saab või kas see üldse möödub??

aitäh

Thumbs up Thumbs down

Vasta: hull noor kass :)

Tere Tere...
Mina võtsin aasta tagasi endale 3 kuuseks saava emase kassipoja, algul , esimesed päevad ei lasnud ma teda üldse teistega kokku sest ta oli nii hirmul, mõne aja möödudes hakkas ta mööda maja ise uudistamas käima, samuti ka suure ,paksu ja laisa isase kassi juures , teda piinamas käima. ISane kass oli niivõrd traumeeritud alguses ,et ta ei tahtnudki enam kodus palju olla. Pisike kass kiusas teda ikka päris hullusti ja kuna see isane kass iSEGI kassipojana ei osanud mängida siis oli seda sel hetkel palju nõutud. Arvan ka et ta arvetas oma suurusega ja ei hakand jba sellepärast üritama, kuid kui kassipoeg sai suuremask, siis isane kass hakkas temaga ängima ja seda paar kuud koguni, kuni emasel kassil hakkas jooksukas ja peale seda isane kass väldib teda(juba pool aastat). Lisan et isane on kastreeritud. 
See on suhteliselt tavaline ,et nii noor kass hakkab ulakusi tegema, taktika kuidas õpetada seda mitte tegema: ignoreerimine pahategudel ja kiitmine tubliks olemisel- siis õpib kass ,et ta ei saa midagi kui ta teeb eid "halbu" asju ja ta ei näe vajadust neid teha.   Ka keelamine ja karistamine on tähelepanu pööramine- ära seda tee.. Üsna pea peaks su kassipojake aru saama , et tubli olla on palju parem.   JA selle isase kassi suhtes, ära karda, kui su vanem kass tahab , ja teda liigselt häiritakse-paneb ta kassipoja paika. See on nendevaheline probleem, küll nad harjuvad, anna neile aega. Enne kui päris hulluks asi ei lähe, ei ole mõttet ennast vahele segada:)