Teema: Pissimine ja kakamine? Joomine?

Tere, meil uus kiisu 1,5 kuud umbes vana, nii kaugele oleme jõudnud, et kass käib aga liivakastis kraapimas, ise viime teda sinna peale sööki ja vahepeal kui lihtsalt njäutab vaikselt, aga enamjuhul tundub, et pissi ei tulegi, istub seal ja pühib aga liiva pärast laiali ja kõik, ei tea nüüd, kas pissi tilk nii väike on, et ei näe, või tõesti ei pissi. Joomisega on meil ka väike mure, limpsib küll taldrikult piima, aga väga väga väga vähe, ehk on ikka veel emmekas või. Olen näinud, et pisikest kassi aidatakse pissimisel, paitatakse õrnalt pissimiskoha pealt, et ei tea kas siis peaksin nii toimima või hakkab ta ise pissile, ning joomisega ka, et püüame ikka kuidagi siis selle joogi talle sisse saada või?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pissimine ja kakamine? Joomine?

Tere!

No pissimise puhul on nii, et kui kassipoeg hakkab kuskil kraapima ja tõstab saba üles siis reeglina hakkab ta oma häda tegema.  1,5 kuuse pissimisklombid peaks  olema sellised, et jäävad liiva sõeludes kühvlile. Ja kuskile peab ta ju ometi kakama ka. Me tõime Scotty 1,5 kuuselt endale, tema teadis kohe peale ühekordset näitamist kus on liivakast - kraapisime tema käpaga liiva seal. Hiljem ta muidugi arvas, et see on ka tema liivakast nagu väikestel lastel ja hakkas seal mängimas käima big_smile

Kindlasti ei tohiks vett asendada piimaga. Piim pole kassi jaoks nö vältimatu toiduaine, seda enam et mõned kassid ei suuda piima koostises olevat lahtoosi hoopiski seedida. Kindlasti ei tohis kassile anda piima kui tal on seedimishäired, sest see teeb asja veel hullemaks. Piim mida antakse peab olema alti värske ja seda ei tohi seisma jätta.
Vt ka: http://foorum.kass.ee/viewthread.php?tid=956

Üldiselt joob kass siis kui tal janu on. Meil Scotty ei tahtnud algul midagi süüa peale suure kassi krõbinate ja vee. Kuna aga suure kassi krõbinad paisuvad suhteliselt palju peale söömist, siis ta oksendas kõik välja ja kõht läks ka lahti. Vett jõi ta selle eest koguaeg - see oli tal koos krõbinatega (nii väikse kui suure kassi omadega) koguaeg ees. Piima pole me talle kunagi andnud, kuna kõik vajaliku saab ta ka RC krõbinatest kätte. Kuna aga talle ei maitsenud väikse kassi krõbinad siis otsime talle Wiskasi kassipojatoidu, talle mitses see zelatiin jubedalt ja ka need tükid kui neid näpuvahelt talle sööta.  Kuna ta tervis oli jube hull mingil hetkel oksendas ja kõht oli lahti, siis tekkis olukord kus ta ei suutnud vedalikku omandada ja muutus nõrgaks, nii et arst ütles, et hea kui üldse elama jääb... aga tänu mõnele rohule pidevale söötmisele on ta meil kohe 4 kuuseks saamas  smileSoovitan kindlasti ka ussirohu kuuri teha!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pissimine ja kakamine? Joomine?

Me leidsime õuest ka u 1,5 kuuse kassipoja. esimesel päeval tegi juba õigesse kohta. ma olin nii rahul temaga aga nüüd otsustas et enam ei taha õigesse kohta teha.mida küll teha?
joomisega oli nii,et algul üldse ei joonud, mõtlesin et ei oska või midagi aga suure januga õppis selle ka paari päevaga selgeks. arstki ütles sellepeale et kass koosneb 85% veest, nii et pole hullu kui ei joo,sest vedeliku saab ka konservitoidust kätte. aga soovitatakse ikka vett anda,mis sest et emapiimaga harjunud.
aga et teile ja loodan et edu ka meile.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pissimine ja kakamine? Joomine?

wink minu kassitüdruk kakab mitte oma liivakastis vaid toas teleka all , miks küll ta nii teeb ? see on ka üks suur küsimus , kas võiksite midagi soovitada ? :cat:

Thumbs up Thumbs down