Teema: Abi poegimisel

Tere kõigile!     Lugu siis järgmine, et minu emane kass Gogglebox Doggie jäi arvatavasti Juunikuu viimasel päeval tiineks, seega on meil augusti lõpus oodata pisikesi kassibeebisid. Kas mõni, kellel on juba kogemusi sellega saab mind valgustada pisut. Et mida ma peaksin varuma poegimiseks (käärid jne), mis ootamatused võivad meid tabada ja kuidas neis olukordades käituda. Muidugi ma varun endal selleks ajaks tasulise kiirabi (loomade) numbri,et vajadusel helistada ja küsida. Aga paljugi tulevad kasuks teie kogemused. Olen väga tänulik!

Vasta: Abi poegimisel

Tere,
Ei saanud kohe vastamata jätta, sest Sinu kass on täpselt minu kassi Triinu koopia. Triinul on täna tiinuse 63 päev ja ta tegeleb aktiivselt pesakoha otsimisega. Triinu on 7,5 kuune ja mul on tõsine mure tema poegimise pärast, laps ju alles. Õnneks olen kunagi ühe poegimise juures olnud nii, et loodame hakkama saada. Kui juhtuma hakkab, annan teada:terv:

Thumbs up Thumbs down

Nonii, saime siis Triinu poegimisega hakkama.
Kella 10st alates hakkas mul järel käima ja kräunuma, tahtis silitamist ja õrnutsemist. Vahepeal käis värin läbi (nagu isasel, kes saba väristades piirkonda märgib). Kell 10.30 tõime talle pesa elutuppa ja Triinu roniski sisse. Mina pidin juures olema ja silitama, sest muidu hakkas Triinu hädaldama. Mul olid valmis otsitud käärid ja pehme kempsupaber. Veidi enne 11 suutis ta esimese kiisu poolenisti välja suruda, paraku olid jalad ees. Püüdsin siis ettevaatlikult tõmmata. Saime kassiga kahepeale tite välja. Kass oli suht hämmingus, lõikasin siis ise nabanööri läbi. Õnneks olid Triinu vaatamata oma noorusele instinktid hästi paigas. Platsenta pisteti nahka ja seejärel hakati titte lakkuma. Väike-Triinu sai tervelt tund aega üksik laps olla ja muutus selle ajajooksul väga tubliks. Nii tubliks, et kui teine kiisu sündima hakkas, siis oli ta lausa jalus, sest ronis ringi ja otsis tissi. Teine kiisu sündis õiges asendis. Kuna Triinu tegeles esimese lapse lakkumisega, siis pidin ka selle kiisu nabanööri ise läbi lõikama, samuti aitasin lootekotti katki teha. Kolmas sündis praktiliselt kohe pärast teist. Temal oli lootekott päris sitke, pidin teist päris palju näppima. Platsenta oli sünnitusteedes kinni, sikutasin sellegi välja ja lõikasin nabanööri läbi. Seejärel sai kass platsentale jaole ja sõi ta ära. Niisiis oli meil juba 12.30 rahu maapeal, väikesed kiisud tissiotsas ja ema-Triinu rahul ja õnnelik. Saime hakkama!:py:

Thumbs up Thumbs down

Appiii, veel tuleb üks. Lähen appi

Thumbs up Thumbs down

Oi kui vahva :cat: , päris palju tegemist siis ikka selle poegimisega.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Ohsa, ma õnnitlen noort emmet. Tõsiselt tore ,et said nii hästi hakkama. MA ise pabistan hullupööra , kuigi aega on niipalju..Aga hoia meid siis kursis kuidas pisikesed elavad ja pane pilte ja räägi neisst, me ootame huviga:)

Õnne ja tervist noorele emmele lastega ja tema väga tublile perenaisele:clap::terv:.Loodan,et teil läheb kõik hästi,olete edaspidigi kõik terved ja tublid ning et kiisulapsed leiavad endale sama tublid,hakkajad ja hoolivad peremehed .Ka minu Toska on pildil oleva Gogglebox Doggie koopia,kuid meil on plaanis oma kiisukesed steriliseerida,kuna ma ei ole kindel,et suudan korralikke peremehi leida ja mängukanniks ka ära anda ei tahaks.Kuigi väga tahaks olla "vanaema "rollis ja kantseldada "lapselapsi"!Tundub,et teie saite hakkama suurepäraselt,TUBLID!!!:lill:
Kirjuta palun ka edaspidi,kuidas teil läheb!:kal:

Thumbs up Thumbs down

Tere,
Triibutriinudel läheb hästi, kasvavad ja söövad. Triinu saab oma emaülesannetega väga hästi hakkama, vaatamata sellele, et ta ise veel nii noor on. Mina pean koguaeg läheduses olema, muidu on "kurr-kurr, kuhu lähed?"
Ega meilgi oli steriliseerimine plaanis, aga elu esimene õueskäik tasus 4-kordselt ära. 5,5 kuuselt pole ikka normaalne tiineks jääda. Sellises vanuses ei tehta ka operatsiooni. Niisiis olgu see õpetuseks teistele omanikele, et alates sellest vanusest peab väga tähelepanelik olema jooksuaja märkide suhtes. Kassidel on tiineks jäämine väga lihtne, sest munarakk eraldub "tegemise" käigus, mitte nii nagu tõukoertel, kellega sa peab hirmsasti rihtima ja päevi lugema, et pesakond üldse tuleks.
Operatsioon on plaanis kuu-pooleteise pärast, kui pisikesed pole tissist enam nii sõltuvad.

Thumbs up Thumbs down

Kutsut sain ma siiani ilusti toas hoitud ja isased polnud temast ka absoluutselt huvitatud-isegi tippajal, käisid suure tuuriga mööda. Aga juhtus siis ühel äeval nii ,et kuna meil on allkorrusel suur remont siis kolimise käigus kass sai välja ja ei leidsnudki üles õhtul, magasin terve öö õues, et võibolla ilmub välja aga ei. Igatahes, nii ta läkski, hommikul avastati isase kassiga koos.

Tsitaat:
´"Niisiis olgu see õpetuseks teistele omanikele, et alates sellest vanusest peab väga tähelepanelik olema jooksuaja märkide suhtes. Kassidel on tiineks jäämine väga lihtne, sest munarakk eraldub "tegemise" käigus, mitte nii nagu tõukoertel, kellega sa peab hirmsasti rihtima ja päevi lugema, et pesakond üldse tuleks."

Ma tahtsin vaid üle küsida,millised jooksuaja märgid olid sinu kiisul,sest meie üks kiisu on tänavalt,täpne vanus on teadmata,nüüdseks ~4 kuud-arvame teise kiisu suuruse järgi,kuid kardan et ta võib olla vanem(nüüd on ta suurem ja jässakam ja vahel kräunub ) ja ma magan maha või ei saa aru tema  jooksuajast,mul on  kahtlused tekkinud.:puna:

Thumbs up Thumbs down

Noo, igatahes mina sain kohe aru kui kassil jooksukas hakkas... Ta hakkas väga silmapaistvalt käituma...  Otseses mõttes röökis niii kõvasti kui jaksas( tal on VÄGA kõva hääl emase kassi kohta)  siis lasi selja nõgusaks ja tammus tagujalgadel saba kõrval hoides päev otsa...Püherdas maas..USu seda on võimatu tähele panna kui tal hakab ja kui ta toas on..

Aitä sulle nii kiire vastamise eest!.Meie Toskal (teda ma pidasingi silmas) oli u. nädala jooksul selline periood,kus ta käis mööda tuba midagi närviliselt otsides ja õhku ninaga nuusutades ja vahel tegi imelikku ja lühikest kurguhäält,midagi uriseva kurnjäu moodi,samal ajal ta ka pissis kõrvalistesse kohtadesse,eelistades kilekotte.Ta on oluliselt raskemaks ja jässakamaks muutunud,võrreldes teise ,pea 4-kuuseks saava kiisuga.Ma olen lugenud küll,et jooksuajal on natuke teistsugused sümptomid,kuid selline käitumine tundus natuke ebatavaline.Ilmselt oli tal ehk selline inimeste "puberteedi " taoline aeg.
Toska on meil seni olnud toas,aga mõtlen ikka mõlema kiisuga hakata õues ka jalutamas käia,üritan neid jalutusrihmaga harjutada-ei tea,kuidas õnnestub.
Kui sinu kassil oli jooksuaeg,kas tal siis tuli verd või oli mingeid eritisi ?Lapsepõlves oli kaks emast koera,neil mõlemil tuli verd,kuid üks oli väga hoolas ja ei jätnud jälgi,teise taga tilkus verd.Kuidas kassidel on,ei ole siin foorumis selle kohta eriti midagi leidnud?:s6ps::terv:

Thumbs up Thumbs down

Kassidel ei ole nö "päevi" kui inimestel ja osaled koertel. Vähemalt mina pole siiani kuulnud et oleks, võibolla mõnel siiski on ,kuid üldjuhul mitte.
Vot, see pisiimise asi...
Meie Kutsul on ka samasugune asi ,et jooksuajal hakkab ta pissima mujale ja esimese jooksuka ajal ma täitsa ehmatasin ära kuna ta on väga hoolas kass..Ja siis olin oma toa põrandal ja kutsu tuli minu ette ja seal samuses minu ees pissis vaibale suure loigu, ma ei suutnud midagi teha lihtsalt vaatasin ja üllatusin... Just kõige rohkem hakkas pissima jah selliste kilejate asjade peale, nagu paratamatult...Aga peale jooksukat kõik läks vanaviisi edasi.

meil on sama lugu,nüüd on mujale pissimine nagu ära jäänud,aga me oleme ikka valvsad ja passime peale.Mängudes teise kassiga on ta üsna pealetükkivaks muutunud ja vaatan,et õhtuti tal on vist unetus,teine kass ammu juba magab,Toska aga ikka luusib ringi ja tundub olevat üsna aktiivne.
Kui võib küsida,miks sa oma kiisut kutsuks hüüad?Meie Toska on väga sinu "Kutsu "moodi,samasugune üleni triibuline ning me vahest naerame,et ta on vist eelmises elus olnud koer või siis väiksest peast elanud koertega.:urisedes järab suurt konti hoides sellel käppa peal nagu koer,mängib jalanõudega-tassib neid kingapaela ja rihmapidi oma pesa juurde ja siis möllab nendega.Kas su kass on on ehk samamoodi oma nime saanud?On olemas jahikoerad,meil on jahikass.:wink:

Thumbs up Thumbs down

Oijah, triibulised on ühed lemmikud mul...
Aga Kutsuks hüüan teda sellepärast ,et ta ise on juba pisikesest peale arvanud et ta koer on -igat moodi ja päris tõsiselt. Käitub nagu koer koguaeg.. ja teiselt sellepärast et pikk nimi Gogglebox Doggie ja see lõpp "Doggie" on sarnane sõnale Dog ehk siis koer ja imelik on hüüda koer  ja siis tuligi kutsu..   Ega ma teda Goggiks ju kutsuma ei hakka:D

Veelkord tänud vastamise eest!:puna:

Thumbs up Thumbs down

Kutsu on nüüd 18ndat päeva tiine ja kõtu on juba kasvanud. Kas see on normaalne, et nii vara kõht kasvama hakkab?

Kutsu on 36dat päeva tiine. Poegasid on kõhust juba tunda kui käega üle lasen:) OOtan pikisilmi esimesi põksumisi ka, oskate öelda, kui vanalt peaks liigutamist tunda olema?

põksimisi tunda....29ndal saab 60 päeva täis, seega kaugel enam kiisupojad pole...Nüüd kiiresti nõu andma, mida mul vaja minna võib poegimisel ja mida ma peaks teadma ja kudias käituma mingis olukorras..IGASUGUNE nõu on teretulnud!

Minul oli vaja kääre ja taskurätti, et nabanöör läbi lõigata ja pojad lootekotist välja võtta. Kass oli ka ainult u. 8-kuune kui poegis, niiet ei osanud õieti midagi teha ise..
Tegelikult ma ka kartsin seda poegimist, aga polnud see üldse nii hirmus kui ma arvasin:)

Ja muide, minu kass poegis alles 65-ndal päeval;)

Thumbs up Thumbs down

Meie kassil on ka  pojad kõhus. Suht noor kass umbes viie kuune, ta elab meil praegu väljas, kuuri lakal, ei tea kaugel veel pojad on aga kõht juba üpris suur.Kuna ta mu suurema õe kass siis ei ole ta minuga kaua koos olnud, ta on kass kes kõnnib omapead...Ta on üpris kuri vahepeal kui ma üritan teda sülle võtta..:murelik:  Ja ma ei tea kas ta saaks üksinda seal kuuris sünnitusega  hakkama. Seepärast olen üpris mures kas kõik pojad ikka ellu javad ja kas ta ise ka ültse ellu jääb.:(

Thumbs up Thumbs down

1 september on pisikeste sünnipäev. Homme räägin pikemalt:) Liiga õhinas:)