1

Teema: Vana kass

Tere!

Mida võiks sööta vanale kassile, et ta kosuks? Kas oleks vaja lihtsalt mõnda söödalisandit, või piisab mõnest spetsiaalsest söödast ja sel juhul millisest?

Situatsioon siis järgmine, et pesuehtsal maakassil on üle pika aja jälle üks poeg. (Viimati oli tal poeg aasta 2006 september, samuti üks ainuke nagu nüüdki.) Kassipoeg ise on ilus ja suur, aga mamma on kuidagi väga lahjaks jäänud ja täna vaatasin, et udarat nagu ka pole ollagi. Kassiema siis umbes 10 aastat vana vägev pisike hiirepüüdja. Elu aeg on ta söönud kõike, mida ette on antud või kinni on püüdnud. Nüüd aga kardan, et äkki on kassipoeg teda nii kurnanud, et äkki ei jätku enam piima, sest emakass on tõesti nagu luu ja nahk.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Vana kass

Algselt postitas: kiss19
piimas on kõik vajalik


Ei vasta tõele.
Andke oma kassile vastavalt vajadusele (imetamise ajal sööb ta palju) kvaliteetset toitu. Kassipoegadele mõeldud kuivtoitu ja konserve, maakassile kindlasti võib anda liha ja siseelundeid, kala omega3 rasvhapete pärast ja muud lihakraami. Küll ta kosub. Tal ei ole praegu nii palju aega jahil käia, kui ta kassipojaga "kodune" on. Kindlasti võib anda kassidele mõeldud vitamiine, nt. Aptus Multicat.

Vasta: Vana kass

Organismi tugevdamiseks sobib päris hästi Nutri plus geel tauriiniga (spetsiaalselt kassidele) või Diafarmi Vitamin/ energy paste-gel tauriini ja asendamatute rasvhapetega. Päevane kogus on väike, aga väga tõhus. Need pastad on eelkõige mõeldud nälgiva või energiapuuduses vaevleva looma turgutamiseks. Väikeses koguses sisaldub kõik kassile päevaks vajalik, kaasa arvatud energia.

Julge loomaarsti rind on karvane wink