1

Teema: kalkunihakkliha-kas sobib kassipoegadele.

Eile vaatasin kauplustest oma kiisukestele midagi lihast ja silma hakkas külmutatud kalkunihakkliha.Mõtlesin,et seda hea ja kerge valmistada,müüja ka veel kinnitas,et on proovinud ise ka valmistada ning ei ole eriti rasvane ja nii ma ta ära ka ostsin.Nüüd aga tekkisid kahtlused,liha  on lihtsalt kilekottidesse  pakendatud,ei mingit infot selle koostise kohta ja see hind-17 eek/kg kohta paneb nüüd mõtlema,et vist liiga odav hea kauba jaoks ja ega seal vist liha võib olla eriti polegi,kardan et rohkem nahka ja rasva .tahaksin küsida,ehk on keegi juba proovinud sellist kaupa või on midagi sellest kuulnud,kardan seda kassipoegadele anda-järsku tuleb pärast seedimisega probleeme.sama küsimus ka kanahakkliha kohta-kas on sobilik kassipoegadele (3 kuused).,Palun jagage oma muljeid või arvamust.:s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kalkunihakkliha-kas sobib kassipoegadele.

Nahka ei soovitata anda, kuid kondid (kui neid seal sees on purustatult) on väga hea kaltsiumi ja mineraalide allikas, mida võib anda nii väikestele kui suurtele. Hea oleks muidugi koostist teada. Osad külmutatud hakklihad on nö. naturaalsed, osadel on juurde pandud jumal teab mida, soja ja säilitusaineid jne. Kassipojale tuleb hakata toorest liha andma vähehaaval. Hakklihast on hea alustada, kuid suuremaks saades oleks ideaalne, kui kass näriks suuremaid tükke (puhastab hambaid) ja ka konte.

Ma arvan,et ma hautan selle hakkliha korralikult läbi ja maitsen ise ära,siis vaatan, kas on ikka lihamaitse juures või on tõesti väheväärtuslik ja  kassipoegadele söögiks kõlbmatu naha-rasva-kondijahu segu .Eks siis annan siin foorumis oma kogemusest ka teada.:roll:

Thumbs up Thumbs down

No mõeldud -tehtud,hautasin selle sügavkülmutatud kalkunihakkliha pannil läbi,lõhn tegi ettevaatlikuks,maitsmisel jäid hammaste alla mingid üsna tahked tükid-ebameeeldiv, pikemal urgitsemisel koukisin välja  ka päris mitmeid sulerootsu tükikesi,mis hakkliha peenestamisele vaatamata ikka jäid nähtavaks.Seda liha (17 .-eeki /kg,Belgia) müüakse tavalistes toidukauplustes ilma loomatoidu märgistuseta,nii et ta on ikka inimestele  mõeldud.Kassidele ma seda ei andnud,ei tea kas ma hulkuvatele loomadelegi julgen seda panna,esialgu panin sügavkülma,eks hiljem ole näha.Jään ikka kindlaks normaalsele jahutatud veiselihale,putrudele(piimata),kohupiimale ja IAMS krõbinatele .
:s6ps:
Edu ja tervist kõigile!:terv:

Thumbs up Thumbs down